20 találat a(z) színlelt munkaviszony cimkére
Ügyeletvállalás katás vállalkozóként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy katás egyéni vállalkozóként orvos -asszisztensi ügyeletet vállalnék, amit minden hónapban az önkormányzat felé kellene kiszámláznom. Minden hónapban ugyanaz az egy vevő lenne, és csak egy vevő, nagyságrendileg ugyanakkora összeggel. Megállapítható lenne-e ebben az esetben a munkaviszony annak ellenére, hogy az önkormányzat nem foglalkoztatna alkalmazottként? Köszönöm válaszát! Üdvözlettel: cséva
Bt. kültagja számlázhat a bt.-nek katás főállású egyéni vállalkozóként? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. kültagja, főállású katás egyéni vállalkozó. A bt. főtevékenysége számviteli szolgáltatás. Az egyéni vállalkozó takarítást végez a bt. részére, ahol tulajdonos, de más külsős cégeknek is végez takarítást, raktárak, parkolóházak takarítását. A bevételének 70 százalékát a saját bt.-jének számlázza ki. Kérdés: ezt a NAV munkaviszonynak vélelmezheti? Köszönettel: Ildikó
Kata – Munkaviszonytól való elhatárolás Kérdés
1.) Mit kell érteni a törvény 14. § 1. bekezdésében "a harmadik személy" alatt? 2.) Nem teljesen tudom értelmezni a fenti paragrafus 3. bekezdését, ezért a konkrét példát írom le: Van egy katás egyéni vállalkozó, főfoglalkozású (alkalmazottja nincs). Határozott idejű megbízási szerződés alapján végez egészségügyi szakasszisztensi tevékenységet egy kórházban, ahol egyébként nincs munkaviszonyban. A szerződés szerint: – a kórházban végzi a tevékenységét: – napi 6 órában szabadfoglalkozású jogviszony keretében – a kórház által térítésmentesen biztosított eszközökkel – havonta számláz – az éves bevételének több mint 50 százaléka ebből származik. Kérdésem, hogy a fentiek alapján az adóhatóság vélelmezheti ezt munkaviszonynak, vagy csak akkor, ha a kórháznak számlázott éves bevétele meghaladja az 1 millió forintot, amiről adatszolgáltatási kötelezettsége van mindkét félnek. És ha igen akkor a megbízót vagy a megbízottat szankcionálják vagy mindkettőt (böntetik) és milyen módon. Megoldás lehet-e az, hogy év közben, mielőtt a bevétele meghaladná az 1 millió forintot, megszüntetné a kataalanyiságát (újra tételes költségelszámolást alkalmazó egyéni vállalkozó lenne), ezáltal ilyen alapon nem vizsgálná az adóhatóság a katás időszakát e tekintetben, mivel ott nem haladta meg az 1 milliót, ezért nincs adatszolgáltatási kötelezettség. Vagy csak az esély kisebb? Előre is köszönöm a választ.
Telephely-bejelentés katás kozmetikusnak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozást szeretne létrehozni egy manikűrös, egy szépségszalonban fogja állandó jelleggel tevékenységét végezni. A tevékenysége engedély és bejelentés nélkül gyakorolható. Az okmányiroda szerint nem kell telephelyként bejelentenie a szépségszalont, ahol egyébként mostanáig munkavállalóként dolgozott. Ez esetben egy esetleges ellenőrzéskor hogyan tudja igazolni, hogy milyen jogcímen dolgozik ott? Elegendő egy szerződést felmutatni a szalonnak fizetendő bérleti díjról? Katásként nem rizikós ez? A munkaviszony-leplezés vélelmének felállításával kapcsolatos feltételek közül csak az teljesül, hogy nincs a birtokában a szalon, valamint nem tudja bizonyítani, hogy az eszközei a sajátjai (nem őrizte meg a számlákat). Köszönöm szíves válaszát!
Kata kapcsolt vállalkozás Kérdés
Tételezzük fel, hogy valaki egyedüli tag, ügyvezető és egyedüli alkalmazott egy szoftverfejlesztő kft.-ben, és eközben katás egyéni vállalkozóként kizárólag ennek a kft.-nek számláz szoftverfejlesztést (éves szinten 1-6 millió forintot). A számlához hagyományos vállalkozási szerződéseket ír, melyek alapján megdönthető a munkaviszony vélelme. Ha jól értelmezem, ebben az esetben kapcsolt vállalkozásokról beszélünk. Jogszerű-e ez a működés, és ha igen, mire számíthat ez az adózó a NAV-tól? Érdemes-e így működni, vagy rommá büntethetik mondvacsinált indokokkal (szokásos piaci ár stb.)?