19 találat a(z) sportszövetség cimkére
Tárgyi eszköz értékesítésekor felszámítandó áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportági szakszövetségként áfaalanyok vagyunk. Az áfatörvény 85. § (1) bekezdés m) pontja szerint áfamentes a sporttal kapcsolatos tevékenységünk, ezért a mentes tevékenységhez beszerzett tárgyi eszközök áfáját nem vonjuk le, hanem a bruttó (áfával növelt) összeget aktiváljuk és amortizáljuk. Amennyiben értékesítjük ezeket a tárgyi eszközöket (sportegyesületeknek, magánszemélyeknek), fel kell-e számítanunk áfát, ha igen, élhetünk-e az arányos rész levonási lehetőséggel (60 hónapon belül)? Az áfabevallásban a levonható részt miként tudjuk szerepeltetni? Válaszát köszönjük!
Sportszövetség rehabilitációs hozzájárulása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni: egy sportszövetség "kiemelt edzők" címen, egy életműdíjhoz hasonlóan kifizetéseket nyújt magánszemélyek felé, tehát nem bért fizet. Kérdésem az lenne, hogy a rehabilitációs hozzájárulás alapját képező 25 főbe ezeket a kifizetéseket (személyeket) bele kell-e számítani? Egyáltalán az "egyéb szervezetek" közé sorolt sportszövetségre vonatkozik-e a rehabilitációs hozzájárulási kötelezettség? Előre is nagyon köszönöm a segítségét!
Továbbszámlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesület szeretné továbbszámlázni a szövetség részére a sportolók utazási, étkezési és szállásköltségeit. Az utazási költségszámlát egy magyar kft. állította ki, megbontva a nemzetközi személyszállítást belföldi és külföldi szakaszra, áfatörvény hatályon kivüli megjegyzéssel. Romániába történt az utazás. Az étkezési és szállodai számlát román cég állította ki, mely tartalmazza az áfát. Kérdésem, kell-e áfát felszámítania a továbbszámlázó sportegyesületnek? Köszönettel GG
Sportszövetség közösségen belüli beszerzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy sportszövetség, amely áfaalany és közösségi adószámmal rendelkezik, Romániából tárgyi eszközt szerzett be áfamentesen. A sportszövetség bár áfaalany, a magyarországi termékbeszerzései és a szolgáltatások igénybevétele után nem vonja le az áfát, mert azokat az alaptevékenységéhez használja fel, ami adómentes tevékenység. Jól gondoljuk-e, hogy a közösségi beszerzés után csak a fizetendő oldalra állíthatja be az összeget, és meg kell fizetnie a beszerzés után a 27 százalékos áfát? Vagy mivel 2-es az adószáma, így a levonható áfa oldalon is feltüntetheti, és nincs áfafizetési kötelezettsége? Segítségüket előre is köszönjük.