1 találat a(z) online pénztárgépm nyugta cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértők! Újonnan alakult taxis egyéni vállakozó az alakulást követő napon pénztárgépet igényelt. A forgalmazó leghamarabb április végére ígérte a gép megérkezését/üzembehelyezését. Mivel minden más adott, egyéb akadálya nincs a munkába állásnak (engedélyek stb. beszerezve...), szeretném megkérdezni, hogy helyesen jár-e el a taxis vállalkozó, ha vásárol készpénzfizetési számlatömböt, illetve nyugtát, s addig míg a gép nem jön meg, kézzel írott nyugták/számlák formájában tesz eleget nyugtaadási kötelezettségének? Amennyiben ez járható út, kérem arra adjon még választ, hogy üzembehelyezés után be kell-e ütni (egy összegben vagy tételesen) a pénztárgépbe az ezen időszak alatt kézzel kiállított nyugták, számlák összegét? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Segítő élettárs, szükséges dokumentumok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Osztalékfizetés szabályai

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink