8 találat a(z) németországi munkavégzés cimkére
Magyar kft. – németországi munkavégzés adózása Kérdés
Németországi munkavégzés Kérdés
Tisztelt Bartha Úr! Köszönöm válaszát. Kérdésemben feltettem, hogy a 43. § esetén a számlát hogy állítom ki, mivel áfásan nem, és fordított adózást csak adóalany esetében lehet alkalmazni. Kérem szíves segítségét. Mohácsiné
Magyar kft. németországi telephelyén foglalkoztatott alkalmazottak adó- és járulékfizetése Kérdés
Egy magyarországi székhelyű kft. Németországban telephelyet létesített, ott adószámmal, önálló könyveléssel rendelkezik. Ott magyar állampolgár, A1 lappal rendelkező alkalmazottakat kiküldetésben foglalkoztat. Hogy fog alakulni az ezen alkalmazottak utáni járulékfizetési kötelezettség, illetve az alkalmazottak szja-fizetési kötelezettsége?
Külföldön biztosított és egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar, Németországban dolgozó és biztosított munkavállaló magyarországi lakcímmel kérheti-e, hogy Magyarországon fizethesse maga után a 7110 Ft összegű egészségügyi szolgáltatási járulékot (vagyis lehet-e Magyarországon is biztosított)? Köszönöm válaszát!
Követelés 2006. évi németországi adóbevallással kapcsolatban Kérdés
Jogosan követel-e tőlem a régi munkáltatóm egy ügyvédi irodán keresztül egy 2006-ra vonatkozó németországi adóbevallás során, szerintük általam jogtalanul érvényesített családi adókedvezményt? Jelzem az adóbevallást az általuk kiadott iratok alapján nyújtottam be. A német adóhatóság akkor le is zárta az adóbevallásom, rendben, törvényesen.
Németországból származó jövedelem adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Németországban német adószámos cégnél munkát végző személynek magyarországi bankszámlára érkezik a jövedelme. A jövedelemből Németországban nem vonnak szja-t. Kérjük, szíveskedjen válaszolni, hogy ilyen esetben hogyan kell adózni, hány százalék az szja, valamint egyéb járulékot köteles-e vallani és fizetni. Köszönjük a választ.
Külföldi fióktelep és itthoni bérszámfejtés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk németországi építőipari szerződéssel rendelkezik. Fióktelepet létesítettünk, mivel több évre tervezzük a munkát. Ott történik az ottani könyvelés és bérszámfejtés. Dolgozóinkat kiutaztatjuk Németországba, a munka szinhelyére. A munka időtartama a 183 napot meghaladja. Az lenne a kérdés, hogy a bérszámfejtés hogyan zajlik? Például villanyszerelő dolgozónk 118 000 forint bruttó bérrel van bejelentve. 1.) Jól értelmezem, ahhoz, hogy itthon biztosított maradjon a dolgozó, a szerződés szerinti bruttó bére után kell a járulékokat levonni, megfizetni és bevallani? – 118 000 forintból levonás: 10 százalékos nyugdíjbiztosítási, 8,5 százalék egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék – 118 000 Ft után fizetendő: 27 százalék szocho, 1,5 százalék szakképzés. Szja-levonás nem keletkezik. 2.) Kilépéskor itthon állítjuk ki a papírokat? Mivel a fióktelep is a cégünkhöz tartozik, a kilépő adatlapon szerepelnie kell a kinti jövedelmének? Magyarországon csak járulékalapja van, ezért a jövedelme a németországi jövedelme lesz? 3, Ha a dolgozó hazajön, vagy nem jön haza, de szabadságra megy, vagy betegszabadságon van, esetleg kilépéskor járna a dolgozónak szabadságmegváltás, azt itthon számfejtjük, mint egy magyarországi jövedelmet, amelyből szja-t is vonni kell, vagy ezeket a németországi számfejtés tartalmazza? Válaszát köszönöm!
Munkaerő-kölcsönző, külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném olyan esetben, hogy ha egy magyarországi munkaerő-kölcsönző cég (mely rendelkezik németországi engedéllyel) vinne ki saját állományában lévő, Magyarországon lejelentett munkavállalókat németországi céghez munkavégzésre, akkor elegendő-e a Magyarországon megfizetett járulék, adó, mint például a kiküldetésnél? EU-ban korlátozzák-e a munkaerő-kölcsönzést, illetve milyen feltételei vannak, tehát mi van, ha a kölcsönvevő van másik tagállamban? Előre is köszönöm a válaszát.