34 találat a(z) mérlegképes könyvelő cimkére
Transzferár-nyilvántartás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk kapcsolt vállalkozásban áll egy másik kft.-vel! Transzferár-nyilvántartást kell készítenünk, amit eddig meg is tettünk, egy külsős könyvvizsgálóval. Az interneten megpróbáltam utánajárni, hogy a nyilvántartást készítő ki lehet, köti-e valami végzettséghez. Az egyik társaság alkalmazottjaként, mérlegképes könyvelő, illetve adótanácsadói végzettséggel elkészíthetem a nyilvántartást? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Fedor Krisztina
Jogosultsági kérdés – mérlegképes könyvelő, adótanácsadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni az alábbi kérdésekben. Regisztrált mérlegképes könyvelőként egyedül látom el egy cég könyvelését, így a beszámolóért is én vagyok a felelős. A kérdésem az lenne, hogy ha tartósan passzív állományban vagyok (például csed ideje alatt), és éppen mérlegkészítési időszak van, megadhatja-e a cég a nevemet a beszámolóban, mint regisztrált könyvelőét? Vagy van erre kizáró szabály? A másik kérdésem is ehhez köthető, ugyanis az adótanácsadó vizsgát követően 5 év után lehet kérvényezni az adószakértői minősítést. Érdeklődni szeretnék, hogy a fenti passzív állomány beleszámít-e az 5 évbe? Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Köztisztviselők besorolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az a köztisztviselő, aki mérlegképes könyvelő (OKJ: 55...) és önkormányzat pénzügyi osztályán könyvelő, milyen kategóriába sorolható I. vagy II.?
Mérlegképes regisztráció másik szakmakörbe Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1995-ben szereztem meg a mérlegképes könyvelői bizonyítványomat. Akkor még 5 év szakmai gyakorlatot követően lehetett elkezdeni a képzést, ami 3 évig tartott. Nem kaptunk külön szakosítást, egységes képesítés volt. Én 1995. június 7-én kaptam meg a bizonyítványomat, és június végén helyezkedtem el egy mérlegképes könyvelő egyéni vállalkozónál, mint alkalmazott könyvelő. Minden munkát végeztem, amit csak a vállalkozásokkal kapcsolatban kellett. 1997. január 1-jétől 1998. 09.30-áig a saját alapítású cégünknél voltam bejelentve, mint irodavezető, ítt is vállalkozások könyvelésével foglalkoztam. Majd 1998. 10. 01-től áthívtak a helyi általános iskolába gazdasági felelős munkakörbe, ahol pénztárt ellenőriztem, pályázatokat bíráltam el, költségvetéseket készítettem, 1999. február 28-ig. Ezt követően a helyi önkormányzatnál pénzügyi irodavezető lettem. Ekkor kellett már a mérlegképes regisztráció, a továbbképzésre a munkahelyem küldött, amit évente el is végeztem. Amikor igényeltük a nyilvántartásba vételt, még lehetett vállalkozói szakra vagy államigazgatási szakra kérni az igazolványt. Én is ezt tettem, de mivel akkor államigazgatási szervnél dolgoztam, csak az államigazgatásit kaptam meg. 2007-ben már csak a saját cégemnél bedolgoztam, néha a vállalkozások könyvelését segítve, de amikor már azt is külön választották, hogy melyik továbbképzésre kell menni, és engem az államháztartásira köteleztek, abban az évben már nem tudtam letenni a vizsgát mindkettő szakból. Az az igazság, hogy nekem az államháztartási szakirányra nincs már szükségem, mert itthonról néha bedolgozom, de csak vállalkozási szakterületen. Ezen a szakterületen szeretném megkapni újból a mérlegképes igazolványt, új regisztrációval. Kérdésem: ha van kimondottam vállalkozási területre vonatkozó képesítés megszerzése után 6+22 hónapom = 2 év 4 hónap, a továbbiakban plusz 5 hónap gazdasági vezetőként, összesen tehát 2 év 9 hónap, a többi az államháztartásban számvitelt igazol, 2007 10. hóig, akkor megfelelek-e annak a követelménynek, hogy a végzettséget követően kell 3 év szakmai gyakorlat? A mérlegképes előtt 1992. szeptembertől 1994. július végéig vállalkozásoknál dolgoztam, mint szakadminisztrátor, áfaanalitikus, adminisztrátor, számlázó. Most elkezdeném a kreditpontok gyűjtését a regisztrációs kérelemhez, de nem tudom, elfogadják-e a három évemet. Várom mielőbbi válaszukat, üdvözlettel.
Adótanácsadói képesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A KSH honlapján a 692001 ÖVTJ kód leírásánál találtam (adószakértés, adó-szaktanácsadás), hogy valamennyi adónem bevallásának (például szja- és társaságiadó-bevallás) elkészítése ehhez a kódhoz tartozik. Ehhez többek között adótanácsadó szakképesítés szükséges az okmányiroda szerint. Akkor ezek szerint mérlegképes könyvelő képesítéssel nem készíthetünk bevallásokat (például áfa, járulék)? Mire jogosít a mérlegképes könyvelői szakképesítés? Milyen bevallásokat készíthetünk el és adhatunk be a beszámolón kívül? Válaszukat előre is köszönöm!
Könyvelhetek? Kérdés
Egyéni vállalkozóként irodai szolgáltatást végzek. Szeretném kibővíteni a tevékenységemet könyvelési szolgáltatással. Mérlegképes könyvelői végzettségem van vállalkozói szakon, de regisztrálni nem tudok, mert nincs 3 év leigazolható szakmai gyakorlatom. Saját könyvelésemet természetesen én végzem, és csak egyéni vállalkozók egyszeres könyvelését szeretném vállalni. Kibővíthető-e így a vállalkozás? Köszönöm válaszukat.
Mérlegképes könyvelő regisztráció Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg részmunkaidőben dolgozom könyveléssel foglalkozó cégnél, nemrég sikerült megszereznem a mérlegképes könyvelői képesítést. A regisztrációhoz hároméves gyakorlatot kell igazolni, ha jól tudom. Kérdésem arra vonatkozna, hogy ezt a gyakorlatot részmunkaidős alkalmazásban is leigazolhatják nekem, vagy csak teljes munkaidős állásban? Válaszát előre is köszönöm! Gombosné Szűr Veronika
Adótanácsadói végzettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tavalyi mérlegképes oktatáson említették, hogy előbb-utóbb be fogják vezetni, hogy csak az könyvelhet, akinek már az adótanácsadói végzettsége is megvan. Annyi lenne a kérdésem, hogy ez mikortól lesz így, és pontosan ez mit jelent? Jelenleg egy bt.-t vezetek, ahol én, mint mérlegképes könyvelő könyvelek. Előre is köszönöm a válaszát.
Bérszámfejtés végzése Kérdés
Tisztelt Ügyintéző! Elvégeztem a pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyamot, s szeretném a saját vállalkozásom munkavállalóinak a bérszámfejtését elkészíteni. A kérdésem az lenne, hogy én elvégezhetem-e, vagy csak mérlegképes könyvelő készítheti el ezt a tevékenységet? Köszönöm. Tisztelettel.
Bérszámfejtés mérlegképes könyvelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bizonytalanságom nem tudom, indokolt-e, de a napokban merült fel ez a kérdés. Mérlegképes könyvelői végzettséggel lehet-e bérszámfejtést végezni? 2003. óta vagyok mérlegképes könyvelő (egyébként könyvelő, vállalati tervező és statisztikus a szakközépiskolai végzettségem), és a könyvelés, adó-, és mérlegkészítések mellett a bérszámfejtést is én végzem. Nem tudom, szabályos-e ez, és lehet-e? Előre is köszönöm válaszát. Tisztelettel: Léderer Györgyné
Mérlegképes továbbképzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kreditpontos képzésekkel kapcsolatban azt olvastam, hogy a továbbképzés vagy személyes részvétellel vagy elektronikus formában valósítható meg. Viszont azt is olvastam, hogy például e-learning képzéseken csak az teljesítheti a továbbképzést, aki a személyes megjelenés akadályoztatása miatt nem vehet részt előadáson. Sajnos az erre vonatkozó törvényből ezt nem tudtam kihámozni. Fentiek alapján tehát csakis személyesen történhet meg a képzés? Vagyis amennyiben e-learning úton szereztem meg a krediteket, akkor azok olyanok, mintha nem is teljesítettem volna az idei kötelező továbbképzést? Előre is köszönöm válaszát: Léderer Györgyné
Kettős könyvelés előírásai Kérdés
Tisztelt Adózóna! Évi néhány millió forint árbevételű betéti társaság, amely alanyi áfamentes, kettős könyvvitelt vezet. A könyvvezetés technikai megvalósítására milyen előírások vonatkoznak? Szükséges-e valamilyen könyvelőprogram? Lehetséges-e a könyvelést papíron végezni, ha igen, milyen feltételekkel? Szükséges-e a könyvvezetésre és a beszámoló-készítéshez legalább mérlegképes könyvelőt megbízni, vagy egyszerű közgazdász diplomával is elvégezhetők ezek a feladatok? Válaszukat előre is megköszönve Sz. Tamás János
Szipszer Tamás, mérlegképes könyvelő Cikk
Lakatos Istvánné, Adózóna-szakértő Cikk
Lakatos Istvánné mérlegképes könyvelő, fő területei nemzetközi számvitel, céges átalakulás, konszolidálás.
Hogyan lehet valaki regisztrált mérlegképes könyvelő? Kérdés
Tisztelt Szakértő!2011. decemberben vizsgáztam, mint mérlegképes könyvelő. Csak a regisztráltaknak kell részt venni az évenkénti 2 napos kötelező továbbképzésen? Milyen feltételekkel leszek regisztrált?