6 találat a(z) leltárkészlet cimkére
Beszerzett anyag fuvarköltségének elszámolása, könyvelése Kérdés
Katás megszűnése, leltárkészlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbi kérdésben: katás egyéni vállalkozó 2017.11.29-én megszüntette az egyéni vállalkozását, 2017. októberben beszerzett termékeit nem tudta értékesíteni teljes körűen, ebben az esetben leltárt kell készítenie? A megmaradt készletérték bevételt képez? Mi a teendő katás vállalkozó esetében? Köszönöm a segítséget.
Áttérés katára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szja-adózásról egy egyéni vállalkozó áttér a kata adózásra 01. 01-jével. Kereskedelmi tevékenységet folytat, így 12. 31-én leltárkészlettel rendelkezik. A 2016. 12. 31-én felvett készletét a törvény rendelkezése értelmében adóalapba nem számító bevételként nyilvántartja. Ez eddig érthető is. A kérdésem az lenne, hogy 1. ha mégis visszatérne az szja alá, vagy tevékenységét megszünteti, akkor milyen értékű leltárkészletet kell bevételként bevallani és leadóznia. Ugyanis a 2016. 12. 31-én felvett készletét az évek folyamán értékesíteni fogja. 2. A 2016. 12. 31-én felvett készletből árbevétele képződik a következő években, a kata időszak alatt, de vásárolni is fog, így 2017, illetve a későbbi évek folyamán a leltárkészlet-összeg eltérő lesz, de az összetétele is. Igaz, költséget a kata időszak alatt nem számol el, de a készletnyilvántartás végett ezzel számol. Mi a helyes eljárás egy visszatérés valamint egy megszűnés esetén a 2016. 12. 31-én felvett készlet értékével kapcsolatban? Köszönettel: Fazekasné
Kivára áttérés Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017. január 1-jétől átjelentkeztünk a kiva hatálya alá. A 71-es bevallást kell beadni, ahol a megszűnés szabályainak alkalmazásáról írnak (mely paragrafusok tartoznak ide?). Kérem tájékoztassanak, hogy ebben az esetben ez mit jelent, hogy a dec 31-ei leltárkészlet értékét le kell adózni még május 31-éig? Tudomásom szerint a kiva alatt pénzforgalmi eredményt kell számolnunk, hogyan fog működni ez a már kifizetett készlettel? A meglévő tárgyi eszközeit tovább lehet amortizálni a számviteli törvény szerint, a kiva alapját viszont nem csökkenti? Köszönöm válaszukat.
Dísznövénnyel foglalkozó kft. leltárkészlete Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szeretnék választ kapni egy dísznövényekkel foglalkozó kft. leltárával kapcsolatban. A kft. 2014-ben alakult, először 2015-re kell leltárkészletet megállapítani. Vannak vásárolt növények, és vannak saját oltott és magról nevelt növények. A leltár elkészítése szinte lehetetlennek látszik, mivel nem lehet meghatározni, hogy egy saját oltott gyümölcsfa, amely még nem értékesíthető, legalább 1-2 évet gondozni kell (átültetni, permetezni stb.) milyen értéken legyen leltárkészleten, lehet, hogy tönkremegy, nem is lehet értékesíteni. Rengeteg magról ültetett tujával, fenyőfával rendelkezik a kft., amelyeket évről évre nagyobb területre kell átültetni, hogy biztosítva legyen a formás fejlődésük. Tanácstalanok vagyunk, kérem szíves segítségüket. Köszönettel: Zsuzsa
Áfakörből kilépés Kérdés
Kats egyéni vállalkozó 2014. évre bejelentkezett az áfakörbe, mivel egy nagyobb beruházást tervezett. Ezt sajnos nem sikerült megvalósítania teljes egészében, így szeretne 2015. évtől újra az áfamentes körbe visszakerülni, hiszen így egyszerűbb minden számára. A 2014. évi nettó árbevétele körülbelül 4 millió forint lesz (5,08 millió bruttó). A költségei után visszaigényeltük az áfát. Jelenleg a fizetendő áfája (éves) körülbelül 46 ezer forint. Vissza tudna lépni az áfamentes körbe a 2015. évre? 2013. decemberben a leltárkészlete bruttó áron 714 ezer forint volt. Ha most leltározunk, akkor a leltárak bruttó, illetve áfa nélküli összegét milyen módon kellene a könyvelésben szerepeltetnünk, illetve az áfavonzatával kellene-e valamit tennünk? Biztosan tudjuk, hogy a leltárkészlet magasabb lesz a tavalyi készletnél. Köszönjük a segítséget!