13 találat a(z) lakáscélú munkáltatói támogatás cimkére

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cégnél több dolgozónak fizettük a bank felé a hiteltörlesztését mint adómentes juttatást. Ez megszűnik 2019. 01. 01-jétől. Viszont van egy átmeneti rendelkezés, amit nem tudok értelmezni. Ha 2018. 12. 31. előtt már megkezdtük a támogatást, akkor az 5. év végéig még továbbra is adómentes juttatásnak minősül? Vagy mit jelent az átmeneti rendelkezés? Köszönöm a válaszát.

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mivel a fenti támogatási lehetőség 2019-től megszűnik, kérdezzük, nincs-e olyan átmeneti rendelkezés, amely a 2018. december 31. előtt kötött ilyen irányú megállapodás alapján a törlesztési támogatás további adómentes folyósítását lehetővé teszi, vagy innen kezdve ez a bérrel azonosan adózik? Köszönettel és üdvözlettel: Löffler András

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló lakást vásárolna, amire a munkáltatói lakáscélú támogatást is beleszámítva megvan a fedezete, nem kell hitelt felvennie. Hogyan kell ilyen esetben lebonyolítani a támogatás nyújtását, hogy az megfeleljen az adómentesség feltételeinek? A támogatást hova utalja a munkáltató? A munkavállaló magánszámlájára, ahonnan ő továbbutalja majd az eladónak, vagy ha készpénzben kell kifizetnie, akkor felveszi készpénzben? Hogyan ad erről a hitelintézet igazolást? Mielőbbi válaszukat köszönöm: Némethné T. K.

Lakáscélú munkáltatói támogatás folyósításának módja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda lakáshitellel rendelkező munkavállalójának adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást adna, amelyet a lakáscélú hitel visszafizetése, törlesztése céljából adná. A munkavállaló a férjével közösen fizeti a lakáshitelt a hitelintézet részére. A hitelintézettel a lakáshitel törlesztéséhez használt bankszámlát csak a férj nevére kötöttek. A hitelintézet nem hajlandó a feleség nevét is hozzácsatolni ehhez a hiteltörlesztő bankszámlához, vagyis hogy közös bankszámla legyen. A feleségnek ugyanennél a hitelintézetnél van nyitva egy másik bankszámlája, ami nem kapcsolódik közvetlenül a hiteltörlesztéshez, nem szerepel a hitelszerződésben. Azt olvasom ki a törvényből, hogy az adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást kizárólag a munkavállaló nevére szóló folyószámlájára utalhatja. Az a kérdésem, hogy az ügyvédi iroda havonta melyik bankszámlára utalhatja a munkáltatói támogatás összegét jogszerűen? Az megfelelő megoldás lenne, ha a munkáltató a munkavállaló nevére szóló folyószámlára utalná a támogatást, a munkavállaló pedig továbbutalná a hitel törlesztésére nyitott férje nevén lévő bankszámlára? A támogatás hiteltörlesztés céljára történő felhasználását pedig bankszámla kivonatokkal tudná igazolni. Köszönöm előre is a válaszát!

Adómentes munkáltatói támogatás lakáscélra Kérdés

Tisztelt Adószakértő! A munkáltató által nyújtható adómentes lakáscélú támogatással kapcsolatban lenne három kérdésem: 1. Az 5 millió forintos támogatási határ (30 százalékig) személyenként vizsgálandó? Jól értelmezzük-e, hogy abban az esetben, ha egy 30 millió forint vételárú ingatlant férj és feleség 50-50 százalékos tulajdonrész szerzése mellett vásárol 15-15 millió forintért, akkor fejenként a 15 millió forintos vételár 30 százalékát, azaz 4,5 millió forintot kaphatnak adómentesen? (Azaz nem az ingatlan teljes vételárának a 30 százalékát (9 millió forintot) kell az 5 millió forinttal összevetni, és ketten együtt kaphatnak 5 millió forintot.) 2. A hitelintézeten keresztül történő folyósítás azt jelenti, hogy a támogatott munkavállaló jelzi a bankjában, hogy a munkáltatója szeretné támogatni a lakásvásárlását (ezt a munkáltató megerősíti a bank felé). A munkáltató a megfelelő időben, megfelelő nyilatkozatok birtokában a munkavállaló lakossági folyószámlájára utalja a támogatás összegét, melyet a munkavállaló tovább fog utalni a vételár részeként. A megfelelő adminisztrációval a bank nyilván fogja tartani, hogy a munkáltató által utalt támogatás (4,5 millió forint a fenti példában) lakáscélra került felhasználásra (például a munkavállaló az eladónak utalja tovább. Itt hangsúlyoznám, hogy hitel felvételére nem kerül sor. 3. A támogatás adómentessége szempontjából van-e annak bármiféle jelentősége, hogy az említett férj és feleség 50-50 százalékban egy további lakás tulajdonosai is (haszonélvezettel nem terhelt)? Köszönöm!

Lakáscélú munkáltatói támogatás hitel nélkül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni, hogy az szja-törvény 1. mellékletében meghatározott lakáscélú munkáltatói adómentes támogatás adható-e abban az esetben is, ha a munkavállaló lakás vásárlását tervezi, melyhez nem kíván lakáshitelt felvenni. Lényegében a munkaadó támogatásából és a saját önerejéből kívánja az ingatlanvásárlást végrehajtani. Lényegre törően: a munkaadó akkor is támogathatja-e a munkavállalót, ha ő sem jelen pillanatban, sem a későbbiekben nem rendelkezik a szóban forgó ingatlanhoz kapcsolódóan semmilyen hitellel? Ehhez kapcsolódóan felmerül a következő kérdés is: a lakás árának a 30 százaléka nem éri el az 5 millió forintot, de a munkaadó mindenképpen oda kívánja adni a munkavállalója részére a teljes keretet, tehát a 30 százalék és az 5 millió forint közötti különbséget a munkavállaló megkaphatja-e lakáskorszerűsítés céljával ugyanabban az adóévben és ugyanarra a lakásra, adómentesen? Válaszát előre is köszönöm!

Lakáshitel cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! A lakáshitel cafetéria témakörében szeretnék kérdezni. A feleségemmel közös vállalkozásunk van, mindketten a saját vállalkozásunk alkalmazottjai is vagyunk. Évekkel ezelőtt közösen vettünk egy lakást, mely a leírt feltételek alapján megfelel a rendeletben leírtaknak a cafetéria szempontjából. A lakás hitelszerződése szerint a feleségemmel adóstársak vagyunk. Ebben az esetben mekkora összeggel támogathat bennünket a cégünk, azaz az 5 millió forintos határ személyekre, lakásra vagy cégre vonatkozik?

Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna ! Elolvastam a NAV honlapján, az erre vonatkozó szabályokat, de nem tudom értelmezni, hogy mi az első lépés, nekem, mint munkáltatónak. Köszönöm.

Lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-m van, ahol munkaviszonyban dolgozom. Adhat-e a cégem magamnak, mint munkavállalónak, adómentes lakáscélú támogatást a lakáshitelemhez? Elvált vagyok, jelenleg 4 szobás lakásban lakom 2 gyermekemmel és a párommal. A párom a szülei lakásába van bejelentve. Kell-e valahogy bizonyítani, hogy ő az élettársam? Vagy annyi elég, ha bejelentkezik hozzám, és itt lesz az állandó lakcíme? Köszönettel.

Lakáscélú munkáltatói támogatás visszamenőlegesen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk úgy döntött, hogy adómentes támogatást nyújt a munkavállalók lakáscélú hiteleinek törlesztéséhez. A támogatás nyújtásához szükséges technikai feltételeket (szerződés a számlavezető bankkal, alszámla megnyitása) csak július során intéztük el és azóta havonta utaljuk az esedékes törlesztéstámogatásokat. Kérdésünk az, hogy a január-június hónapokra vonatkozóan van-e lehetősége a munkáltatónak utólag egy összegben megadni/átutalni a támogatást a munkavállalók részére? Válaszukat köszönjük.

Lakáscélú hiteltörlesztés munkáltatói támogatása Kérdés

A lakáscélú hiteltörlesztés munkáltatói támogatásának könyvviteli elszámolását szeretnénk helyesen megtudni. Fel kell-e a bérlapon tüntetni, meg kell-e forgatni a bérelszámolási számlán? Egyszerűen a helyes könyvelését szeretnénk tudni.

Méltányolható lakásigény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk az alkalmazottai lakáscélú banki hitelének részbeni törlesztéséhez munkáltatói támogatást kíván nyújtani. Kérdésünk, hogy a méltányolható lakásigény vizsgálatánál a szobaszámon kívül kell-e vizsgálni a telekárat nem tartalmazó építési költséget? A 12/2001. (I. 31.) kormányendelet szerint ez is feltétel, ugyanakkor erről egy cikkben sem látok említést. Hogyan kell eljárnunk szabályosan? Válaszukat előre is köszönjük.

Előnyösebben adhatók lakáscélú munkáltatói támogatások Cikk

A lakáscélú munkáltatói támogatás adómentességére vonatkozó feltételeket is pontosítja a pénzügyi tárgyú törvények módosítása, amelyet pénteken fogadott el az Országgyűlés.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gyes alatti munkavégzés

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Kötelezettség átvállalása II.

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Osztalék-visszaírás bejelentése – AVBA

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink