13 találat a(z) lakáscélú munkáltatói támogatás cimkére

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cégnél több dolgozónak fizettük a bank felé a hiteltörlesztését mint adómentes juttatást. Ez megszűnik 2019. 01. 01-jétől. Viszont van egy átmeneti rendelkezés, amit nem tudok értelmezni. Ha 2018. 12. 31. előtt már megkezdtük a támogatást, akkor az 5. év végéig még továbbra is adómentes juttatásnak minősül? Vagy mit jelent az átmeneti rendelkezés? Köszönöm a válaszát.

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mivel a fenti támogatási lehetőség 2019-től megszűnik, kérdezzük, nincs-e olyan átmeneti rendelkezés, amely a 2018. december 31. előtt kötött ilyen irányú megállapodás alapján a törlesztési támogatás további adómentes folyósítását lehetővé teszi, vagy innen kezdve ez a bérrel azonosan adózik? Köszönettel és üdvözlettel: Löffler András

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló lakást vásárolna, amire a munkáltatói lakáscélú támogatást is beleszámítva megvan a fedezete, nem kell hitelt felvennie. Hogyan kell ilyen esetben lebonyolítani a támogatás nyújtását, hogy az megfeleljen az adómentesség feltételeinek? A támogatást hova utalja a munkáltató? A munkavállaló magánszámlájára, ahonnan ő továbbutalja majd az eladónak, vagy ha készpénzben kell kifizetnie, akkor felveszi készpénzben? Hogyan ad erről a hitelintézet igazolást? Mielőbbi válaszukat köszönöm: Némethné T. K.

Lakáscélú munkáltatói támogatás folyósításának módja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda lakáshitellel rendelkező munkavállalójának adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást adna, amelyet a lakáscélú hitel visszafizetése, törlesztése céljából adná. A munkavállaló a férjével közösen fizeti a lakáshitelt a hitelintézet részére. A hitelintézettel a lakáshitel törlesztéséhez használt bankszámlát csak a férj nevére kötöttek. A hitelintézet nem hajlandó a feleség nevét is hozzácsatolni ehhez a hiteltörlesztő bankszámlához, vagyis hogy közös bankszámla legyen. A feleségnek ugyanennél a hitelintézetnél van nyitva egy másik bankszámlája, ami nem kapcsolódik közvetlenül a hiteltörlesztéshez, nem szerepel a hitelszerződésben. Azt olvasom ki a törvényből, hogy az adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást kizárólag a munkavállaló nevére szóló folyószámlájára utalhatja. Az a kérdésem, hogy az ügyvédi iroda havonta melyik bankszámlára utalhatja a munkáltatói támogatás összegét jogszerűen? Az megfelelő megoldás lenne, ha a munkáltató a munkavállaló nevére szóló folyószámlára utalná a támogatást, a munkavállaló pedig továbbutalná a hitel törlesztésére nyitott férje nevén lévő bankszámlára? A támogatás hiteltörlesztés céljára történő felhasználását pedig bankszámla kivonatokkal tudná igazolni. Köszönöm előre is a válaszát!

Adómentes munkáltatói támogatás lakáscélra Kérdés

Tisztelt Adószakértő! A munkáltató által nyújtható adómentes lakáscélú támogatással kapcsolatban lenne három kérdésem: 1. Az 5 millió forintos támogatási határ (30 százalékig) személyenként vizsgálandó? Jól értelmezzük-e, hogy abban az esetben, ha egy 30 millió forint vételárú ingatlant férj és feleség 50-50 százalékos tulajdonrész szerzése mellett vásárol 15-15 millió forintért, akkor fejenként a 15 millió forintos vételár 30 százalékát, azaz 4,5 millió forintot kaphatnak adómentesen? (Azaz nem az ingatlan teljes vételárának a 30 százalékát (9 millió forintot) kell az 5 millió forinttal összevetni, és ketten együtt kaphatnak 5 millió forintot.) 2. A hitelintézeten keresztül történő folyósítás azt jelenti, hogy a támogatott munkavállaló jelzi a bankjában, hogy a munkáltatója szeretné támogatni a lakásvásárlását (ezt a munkáltató megerősíti a bank felé). A munkáltató a megfelelő időben, megfelelő nyilatkozatok birtokában a munkavállaló lakossági folyószámlájára utalja a támogatás összegét, melyet a munkavállaló tovább fog utalni a vételár részeként. A megfelelő adminisztrációval a bank nyilván fogja tartani, hogy a munkáltató által utalt támogatás (4,5 millió forint a fenti példában) lakáscélra került felhasználásra (például a munkavállaló az eladónak utalja tovább. Itt hangsúlyoznám, hogy hitel felvételére nem kerül sor. 3. A támogatás adómentessége szempontjából van-e annak bármiféle jelentősége, hogy az említett férj és feleség 50-50 százalékban egy további lakás tulajdonosai is (haszonélvezettel nem terhelt)? Köszönöm!

Lakáscélú munkáltatói támogatás hitel nélkül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni, hogy az szja-törvény 1. mellékletében meghatározott lakáscélú munkáltatói adómentes támogatás adható-e abban az esetben is, ha a munkavállaló lakás vásárlását tervezi, melyhez nem kíván lakáshitelt felvenni. Lényegében a munkaadó támogatásából és a saját önerejéből kívánja az ingatlanvásárlást végrehajtani. Lényegre törően: a munkaadó akkor is támogathatja-e a munkavállalót, ha ő sem jelen pillanatban, sem a későbbiekben nem rendelkezik a szóban forgó ingatlanhoz kapcsolódóan semmilyen hitellel? Ehhez kapcsolódóan felmerül a következő kérdés is: a lakás árának a 30 százaléka nem éri el az 5 millió forintot, de a munkaadó mindenképpen oda kívánja adni a munkavállalója részére a teljes keretet, tehát a 30 százalék és az 5 millió forint közötti különbséget a munkavállaló megkaphatja-e lakáskorszerűsítés céljával ugyanabban az adóévben és ugyanarra a lakásra, adómentesen? Válaszát előre is köszönöm!

Lakáshitel cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! A lakáshitel cafetéria témakörében szeretnék kérdezni. A feleségemmel közös vállalkozásunk van, mindketten a saját vállalkozásunk alkalmazottjai is vagyunk. Évekkel ezelőtt közösen vettünk egy lakást, mely a leírt feltételek alapján megfelel a rendeletben leírtaknak a cafetéria szempontjából. A lakás hitelszerződése szerint a feleségemmel adóstársak vagyunk. Ebben az esetben mekkora összeggel támogathat bennünket a cégünk, azaz az 5 millió forintos határ személyekre, lakásra vagy cégre vonatkozik?

Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna ! Elolvastam a NAV honlapján, az erre vonatkozó szabályokat, de nem tudom értelmezni, hogy mi az első lépés, nekem, mint munkáltatónak. Köszönöm.

Lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-m van, ahol munkaviszonyban dolgozom. Adhat-e a cégem magamnak, mint munkavállalónak, adómentes lakáscélú támogatást a lakáshitelemhez? Elvált vagyok, jelenleg 4 szobás lakásban lakom 2 gyermekemmel és a párommal. A párom a szülei lakásába van bejelentve. Kell-e valahogy bizonyítani, hogy ő az élettársam? Vagy annyi elég, ha bejelentkezik hozzám, és itt lesz az állandó lakcíme? Köszönettel.

Lakáscélú munkáltatói támogatás visszamenőlegesen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk úgy döntött, hogy adómentes támogatást nyújt a munkavállalók lakáscélú hiteleinek törlesztéséhez. A támogatás nyújtásához szükséges technikai feltételeket (szerződés a számlavezető bankkal, alszámla megnyitása) csak július során intéztük el és azóta havonta utaljuk az esedékes törlesztéstámogatásokat. Kérdésünk az, hogy a január-június hónapokra vonatkozóan van-e lehetősége a munkáltatónak utólag egy összegben megadni/átutalni a támogatást a munkavállalók részére? Válaszukat köszönjük.

Lakáscélú hiteltörlesztés munkáltatói támogatása Kérdés

A lakáscélú hiteltörlesztés munkáltatói támogatásának könyvviteli elszámolását szeretnénk helyesen megtudni. Fel kell-e a bérlapon tüntetni, meg kell-e forgatni a bérelszámolási számlán? Egyszerűen a helyes könyvelését szeretnénk tudni.

Méltányolható lakásigény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk az alkalmazottai lakáscélú banki hitelének részbeni törlesztéséhez munkáltatói támogatást kíván nyújtani. Kérdésünk, hogy a méltányolható lakásigény vizsgálatánál a szobaszámon kívül kell-e vizsgálni a telekárat nem tartalmazó építési költséget? A 12/2001. (I. 31.) kormányendelet szerint ez is feltétel, ugyanakkor erről egy cikkben sem látok említést. Hogyan kell eljárnunk szabályosan? Válaszukat előre is köszönjük.

Előnyösebben adhatók lakáscélú munkáltatói támogatások Cikk

A lakáscélú munkáltatói támogatás adómentességére vonatkozó feltételeket is pontosítja a pénzügyi tárgyú törvények módosítása, amelyet pénteken fogadott el az Országgyűlés.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégautóval kapcsolatos áfalevonás.

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink