10 találat a(z) követelés vásárlása cimkére

Követelés vásárlása és elengedés Kérdés

Magánszemély által vásárolt követelés Kérdés

Nem számlázott követelés vásárlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy másik kft.-től bizonytalan követelést vásárolt a névérték 50%-áért. A követelést eladó kft. ügynöki tevékenységet végzett egy harmadik cég részére, de ez a harmadik cég nem volt hajlandó a teljesítést elismerni, ezért a követelést részünkre eladó cég nem állított ki számlát a teljesítéséről. Cégünk pert indított a megvásárolt követelés behajtása érdekében, melyben a teljesítés megtörténte bizonyítást nyert. A kötelezett számlát szeretne kapni fizetendő követelésről. Helyesen gondoljuk-e, hogy társaságunk a követelést eladó kft. által elvégzett szolgáltatásról nem állíthat ki számlát a harmadik cég részére, akkor sem ha a követelést megvette? Joggal kér-e számlát a kötelezett évekkel a teljesítést követően, miközben az ő hibájából (nem ismerte el a teljesítést) nem tudott a követelést eladó cég számlázni? Válaszukat előre is köszönjük.

Vásárolt követelés megítélése Kérdés

Egy magyarországi kft. ("A" Kft.) megvásárolja egy külső vállalkozástól ("Z" Kft.-től) a saját leányával ("B" Kft.) szembeni követelést. A követelésvásárlással "A" Kft. követel "B" Kft.-től. Kell-e kapcsolt vállalkozások közötti szokásos piaci ár meghatározása szerinti nyilvántartást vezetni erről a követelésről?

Követelésvásárlásból származó ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély követelést vásárolt 5 millió forintért egy hitelintézettől, mely egy ingatlanfedezetű követelésre vonatkozik. Az ingatlant a végrehajtó árverés során értékesítette. A magánszemély nyerte az árverést, ahol a követelést beszámították. Az árverési jegyzőkönyvben feltüntették az ingatlan árverési vételárát, ami 7 millió forint. Majd ezt az ingatlant a magánszemély 8 millió forintért értékesítette. Hogyan adózik a magánszemély? Válaszát előre is köszönöm!

Követelés ellenértékének könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. megvásárolt egy követelést, amit 3 év múlva banki átutalással kifizetnek neki. Az ellenérték, amit a követelésért kapott, magasabb, mint a követelés könyv szerinti értéke. Ez esetben hogyan történik a követelés kivezetése a könyvelésből? Válaszát előre is köszönöm!

Magánszemély követelés eladása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Magánszemély banki követelést vásárol, amit haszonnal értékesít. Milyen közterhek megfizetésére lesz kötelezett, illetve elszámolhat-e költséget? Köszönöm!

Követelés-vásárlás Kérdés

Kft. magánszemély banknál fennálló követelését 50 százalékos értéken megvásárolja, és azt a bank felszámoló biztosa a kft. banknál fennálló tartozásába 100 százalékos értéken beszámítja. A vásárlásnál keletkező 50 százalék nyereség elszámolásának módját szíveskedjenek megadni..

Követelés-vásárlás Kérdés

Jani Kft. megvásárol 8 000 MFt-ért Marika Kft.-től egy 38 000 M Ft-os követelést. A vételárat, 8 000 MFt-ot átutalja Marika Kft.-nek (Marikának Erzsike tartozik ennyivel). Kérném a segítségét: Jani Kft. könyvelésében hogyan kell ezt kimutatni? Mi ezt könyveltük: T 36 K 4541 8 000 M Ft T4541 K384 8 000 M Ft

Követelésvétel szja-ja Kérdés

T. Cím! Egyik magánszemély ügyfelünk a közelmúltban 1 millió forintért megvette egy cégnek egy másik vállalkozás felé fennálló 5 millió forintos követelését. Jól gondoljuk-e, hogy a magánszemélynek csak akkor keletkezik jövedelme (4 millió forint), amikor a követelés összegét megkapja majd, addig nincs bevallási kötelezettsége? Válaszukat köszönjük!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink