70 találat a(z) készpénzfizetési korlát cimkére

Tagi kölcsön – készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. pénztárába egy összegben 10 millió forintos tagi kölcsönt fizet be a 25 százalékos részesedéssel rendelkező magánszemély tag, akkor fennáll-e az Art. 17. § (9) bekezdése szerinti 1 millió forintos értékhatár feletti 15 napon belüli bejelentési kötelezettség? Válaszukat előre is köszönöm.

Osztalékfizetés készpénzben? Így lehetséges Cikk

Kifizethető-e az osztalék készpénzben, ha igen, hogyan kell azt könyvelni, és be kell-e jelenteni? – kérdezte olvasónk. dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Kifizetés készpénzben Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. két belföldi magánszemély tulajdonosa 10-10 millió forint osztalékot vesz fel a 2015. évi eredmény után, amit a közgyűlés már jóváhagyott. Kérdéseink ezzel kapcsolatban: 1. Kifizethető-e nekik az osztalék készpénzben úgy, hogy a levonásokkal csökkentett összeget vennék fel a bankszámláról külön-külön személyesen? 2. Ebben az esetben a könyvelésben be kell-e a pénztárba is vételezni a felvett összegeket, annak ellenére, hogy a magánszemélyek veszik fel a bankszámláról a nekik járó osztalékot? 3. A készpénzes kifizetést kell-e valamilyen nyomtatványon jelenteni a NAV felé? (Mivel meghaladja a havi 1,5 millió forint készpénzfizetési korlátot). Válaszukat előre is köszönöm.

1,5 milliós készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Adózóna! Azt szeretném megkérdezni, hogy vonatkozik-e a 1,5 milliós készpénzfizetési korlátozás egy olyan adózó esetében, aki a piacra jár ki árut venni 2-3 naponta. Előfordulhat, hogy ugyanazon eladótól vesz árut, de hol almát, hol krumplit. Ilyen esetekben is érvényes-e, hogy az egy hónapon belül történő összes vásárlás egy szerződésnek minősül és így a vásárolt termékek után kifizetett összeget összevontan kell kezelni? Ezek a vásárlások olykor a 100 ezer forintot sem érik el. Köszönettel.

Készpénzfizetési határ átlépése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég egy nagykereskedéstől árut vásárol heti rendszerességgel. A készpénzfizetéses számlák átlépték az 1,5 millió forintos határt. Kell jelentenem ezt a NAV felé, vagy minden vásárlás külön számít? És mi van akkor, ha átlépi a 2 millió forintos értékhatárt? Köszönettel.

Foglaló vagy előleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy (nem lakó-)ingatlannal rendelkező, áfás tevékenységet végző vállalkozás az ingalant értékesíteni kívánja és foglalót fogad el a vevőtől, akkor a számlát áfa nélkül kell kiállítania? Tekintettel arra, hogy a foglaló a Ptk. megítélése szerint nem előleg. A vállalkozás nem választotta az áfatörvény 86. § j) pontja szerinti áfakötelessé tételt ingatlan értékesítés esetében. Ha előlegben állapodnak meg a felek, akkor az előleg áfás vagy nem, osztja a mentes ingatlan értékesítésre vonatkozó szabályokat vagy nem? Ha pénzeszköz átvétele készpénzben történik, akkor a készpénzfizetési korlát vonatkozik a szóban forgó ügyletre is? Válaszukat előre is köszönöm.

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem áruértékesítéssel foglalkozó kft. (számítástechnikai eszközöket vásárol és ad el). A napokban nekem, mint a könyvelőjének bejelentette, hogy nagyobb mennyiségű és értékű árut fog vásárolni utánvéttel az egyik nagy áruházlánctól. Mivel készpénzzel fizet, tegyem azt, amit tenni kell. Kérdéseim: 1. Mivel ez a beszerzés meghaladja az 1,5 millió forintot, de még a 2 milliót is, a NAV felé be kell jelenteni, gondolom, ez nem kérdés (akkor nem kellene a NAV felé jelenteni, ha 2 millió forint alatt maradna. Ez esetben az 1,5 millió forintot meghaladó készpénzes kifizetés csak ellenőrzés esetén derülne ki.). Bejelentés alapján ügyfelem számíthat az Art. 172. § (20) f) bekezdés szerinti büntetés kiszabására? 2. Mivel ez egy nagy áruházlánc (amelytől vásárol) feltételezném, hogy a Pmtv. 33. § (4) bekezdés alapján van szabályzata, és vállalja, hogy az árukereskedelmi tevékenysége keretében elfogadhat 3,6 millió forintot elérő vagy meghaladó összegű készpénzt. De ezt nyilván én nem tudhatom, hacsak a szállítási feltételei között nem szerepel. Ez esetben a büntetés rá nem vonatkozna. A NAV 3002/2013-as útmutatójának utolsó mondata az én olvasatomban azt jelenti, hogy az Art.172. § (20) f) pontja alapján mindenképpen büntetést fizet az ügyfelem az 1,5 millió forintot meghaladó összegű készpénzfizetés után. Jól gondolom ezeket? Mielőbbi válaszukat várom, hogy a 15 napba beleférjek. Köszönettel: Kerékjártóné Irén

1,5 millió forintos készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk naponta rendel kenyeret a pékségtől négy boltjába, időszakos elszámolás van köztük, hetente állítják ki a számlákat boltonként halasztott készpénzfizetéssel. Egy-egy számla összege nem haladja meg az értékhatárt, de hónap végére összevontan túllépik az 1,5 millió forintot. Megfelelően számláznak-e így a boltoknak, vagy összevontan kell figyelni hónapon belül, és ez így jogszabálysértő, és az 1,5 millió forint feletti összeg elérése után átutalásos számlát kell-e kiállítani? J. Tünde

Készpénzfizetési korlát a tagi kölcsön esetében Kérdés

A kft., bt. ügyvezetője ad tagi kölcsönt a cégének, amit később visszafizetnek. Ebben az esetben vonatkozik rá a 1,5 vagy az 1 millió forintos készpénzfizetési korlát (kapcsolt vállalkozás miatt)? A tagi kölcsön esetében (általában a kölcsönöknél) nincs ellenérték, mint a vevő-szállító esetében? Példaként: bankba a tag befizet 4 millió forint tagi kölcsönt, a visszafizetés készpénzben történik. Ebben az esetben mennyi a készpénzben visszafizethető összeg egyszerre? Ugyanez a kérdés, ha a tag a pénztárba fizet be 4 millió forint tagi kölcsönt? Vonatkozik rá a korlát?

Készpénzátvétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hibáztunk, mert egy vevőnktől összességében 3 millió forintnál nagyobb összegű készpénzt vettünk át (több részletben) termékeink ellenértékeként. Hogyan lehet ezt korrigálni, elkerülhető-e a büntetés? Köszönöm a választ.

Akik milliókat is fizethetnek készpénzben Cikk

Külföldi partner készpénzben fizet be a pénztárba. Erre az ügyletre nem vonatkozik a 1,5 millió forintos értékhatár? – kérdezte olvasónk. dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Adószakértő! A kérdésem arra irányul, hogy vonatkozik-e a készpénzfizetési korlát abban az esetben, ha a számlát a közösségi partner készpénzben szeretné kiegyenlíteni a belföldi partner részére, amelynek az összege meghaladná a 1,5 millió forintot? Segítségét köszönöm.

Ki adhat, kinek milliókat készpénzben? Itt a válasz Cikk

A készpénzfizetés korlátozása (1,5 millió forint) magánszemély és cég között is fennáll? Kell ezt bárhová jelenteni? – kérdezte olvasónk. Dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Készpénzfizetési korlát értelmezése ügyvédi letét esetén Kérdés

Két pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó közötti ingatlan vásárlása esetén ügyvédi letét alkalmazására kerül sor. A vevő készpénzben fizeti be a letét összegét az ügyvédnek, aki a feltételek teljesítéséig az összeget befizeti a letéti számlájára. A feltételek teljesülése után a letéti szerződés rendelkezésének megfelelően készpénzben fizeti ki az eladónak a vételárat. Figyelni kell-e az 1,5 millió forintos készpénzfizetési korlátot, és be kell-e jelenteni az 5 millió forint feletti készpénzfizetést?

Fix 20 százalékos mulasztási bírság mérséklésének lehetősége Kérdés

Az egyik helyi céget a készpénzfizetési korlát megszegése miatt (az adót és a kapót is) 20 százalékos mulasztási bírsággal sújtották. A cég a hibát elkövette, de a jogszabály nem a konkrét esetre lett kitalálva, amit a revizorok is készséggel elismernek (egy iroda a leánynak és anyának, földbérleti díj kifizetése mindkét cégnél, de csak az anya hozta ki a pénzt, a leány számlatörlesztésként készpénzben kapta, amit még aznap bérleti díjra ki is fizetett) . Kérdés: van-e esély a határozat ellen mérséklés tárgyában fellebbezni? Észrevételre a válasz, hogy a fix összeg nem csökkenthető . Esetleges jogesetek?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Second hand bolt árukészlete adományból

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink