20 találat a(z) időarányos cimkére

Egyetemista szakmai gyakorlata II. Kérdés

Kiadott többletszabadság: visszakövetelheti-e munkaviszony megszűnésekor a munkáltató? Cikk

Cikkünkben azt az esetet járjuk körbe, hogy hogyan lehetséges az, hogy a „munkavállaló által kivett” többletszabadságot a munkáltató nem követelheti vissza, ha a munkaviszony megszűnésekor a felhasznált szabadság mértéke az arányosított mértéket túllépi.

Az időarányos összeget meghaladó katás bevétel Kérdés

Családi gazdaságból kilépő és az egyösszegű értékcsökkenés Kérdés

Betegszabadság számítása 2021 Kérdés

Család gazdálkodó zártvégű pénzügyi lízing értékcsökkenése Kérdés

Gyermek után járó szabadság Kérdés

Időarányos katabevétel Kérdés

Tisztelt Válaszadó! 2019.02.01-től áfaalany katás vállalkozó nettó bevétele meghaladja a 11 millió forintot. Ebben az esetben a 11 millió forint feletti rész után kell 40% adót fizetnie, ha beérkezik a bevétel december 31-éig? Köszönöm.

Gyermek után járó pótszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a dolgozónak 2018. év közben gyermeke születik (közös háztartásban nevelt), a gyerek utáni pótszabadságot arányosítani kell-e? Például december hónapban született első gyermek után jár-e a két teljes nap vagy csak időarányos része?

Egyéni vállalkozó – alanyi adómentesség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy alanyi mentes katás egyéni vállalkozás 2018-ban 07.31-ével bezárólag 6,9 millió forint bevételt szerzett, innentől a tevékenységét 1-2 évig szüneteltetni szeretné. Jól tudjuk, hogy majd a szünetelés feloldásával áfakörössé válik, hiszen a korábbi időszakban arányosan meghaladta az éves 8 millió forintos alanyi mentesség határát? Köszönettel, Szentesi Péter

Időarányos szabadság megállapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkavállaló munkaviszonya év közben kezdődik, hogyan kell kiszámolni az időarányos szabadságát? Van-e szabályozás az arányosításra? 1. Az alapszabadság és az életkor szerinti pótszabadság összesítése után kell arányosítani, vagy 2. külön-külön kell arányosítani az alap- illetve a pótszabadságokat, és a kerekített részeredményeket kell összesíteni? Példánk: Születési év: 1981 Munkaviszony kezdete: 2018.02.03. 1. (20+6)/365x332 = 24 nap 2. (20/365x332) + (6/365x332) = 23 nap Az Mt. 121. §-a szerint az éves szabadságot kell arányosítani. Nem találtam arra vonatkozó leírást, hogy az arányosítást külön alapszabadságra és külön pótszabadságra kell elvégezni. A helyes alkalmazáshoz kérem szíves tájékoztatásukat. Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel: S. Ildikó Szepi Sped Kft.

Iparűzési adó megosztása, ha két székhely volt egy évben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozónak a 2016-os év folyamán 1-8. hónapig Dunaújvárosban volt a székhelye, kiköltözött vidékre, amíg saját ingatlant nem vett. Vidéken a székhelyét befogadó igazolással átjelentkezett új címre, a 9-12. hónap tehát a másik székhelyére jut. A kérdés az, hogy mi alapján ossza meg az adóját (telephelye nem volt)? Ha a személyi kiadásai szerint, akkor a jövedelemkivét az alap. De szeptembertől nem fizetett járulékot, mert nappali tagozaton főiskolára jár. Akkor mi a hivatalos megosztás? 1-8. hóban volt kivét, mindent fizessünk az első székhelyére, a szeptemberre (tanévkezdés 18-a) van egy tört hónap, azt pedig a másik székhelyére? Vagy az összes kivétet osszuk el 12 hónappal? És így kezdjük 1-8., 9-12 arányban a megosztást? 2017-ben márciusban lakást vásárolt Veszprémben. Januárban az általános módon adózott, de február 1-jétől belépett a katába. A vidéki székhelyén egy hónap általános adózás, két hónap katás. A harmadik, már végső székhely 03. 24-től bejelentve. Most ezek alapján mi a teendő? Csak székhely van (biztosítás), csak az változik év közben, és a tanulói jogviszony fennállása 2016.09.18-tól folyamatos. Katában fizeti a havi 50 ezer forintot. Mit kell bevallania helyesen 2016-ra és 2017-re, azaz mennyi előleget és kinek fizet? A végén hogyan számol el a székhelye szerinti önkormányzatokkal? Válaszát előre is köszönöm, sem a NAV, sem az ügyintézők nem tudtak segíteni, azaz, mindenki a magasabb összeget kérte.

Ügyvezető járulékfizetése nyugdíjazás miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője 2017. október 21-étől nyugdíjas. Kérdésem, hogy október hónapra a járulékok (szociális hozzájárulási adó, egészségbiztosítási, nyugdíjjárulék) teljes összegét meg kell fizetni a szakmai bérminimum után, vagy csak időarányosan, október 20-áig? (Jogviszonya a nyugdíjazás előtt társas vállalkozó főállású tagja volt.) Köszönöm válaszát.

Szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy dolgozó munkaviszonya év közben megszűnt. A kiadott szabadság az időarányosan járót 5 nappal meghaladta. November 1-jétől ismét alkalmazott, kérdésem, hogy levonható-e az 5 nap szabadság az új munkaviszonyra esőből? Köszönettel: Szabó Zoltánné

Egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy katatörvény hatálya alá tartozó vállalkozó, aki az egyéni vállalkozását 2017.11.14-ével kezdődően szünetelti. A szüneteltetés megkezdéséig több vevő nem egyenlítette ki az egyéni vállalkozó által kibocsátott számlát. A szüneteltetés idején befolyt bevétel a 2017. évi bevétel része? Jelenleg alanyi mentes tevékenységet folytat a vállalkozó. A szüneteltetés megkezdéséig befolyt bevétel alapján 2018. évtől nem tartozik az áfatörvény hatálya alá a vállalkozó, de a kibocsátott számlák alapján a bevétel időarányosan meghaladja a 8 millió forintot. Ez alapján az egyéni vállalkozó 2018. évben áfásan kell, hogy számlázzon? Köszönöm a válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink