5 találat a(z) használt ruha értékesítése cimkére

Használt ruha értékesítése külföldre II. Kérdés

Használt ruha, könyvek értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély (aki egyéni vállalkozói is), a háztartásában keletkezett használt ruhákat, könyveket, egyéb tárgyakat szeretné értékesíteni. Kérdésem, hogy milyen bizonylatolási kötelezettsége keletkezik neki ezzel kapcsolatban? Az árusítás helye a saját garázs lenne, vagy akár piacon is. Személyi jövedelemadó szempontjából a 600 000 forintos bevételi határ vonatkozik rá? Hogyan tudja igazolni nagyobb ruhamennyiség esetén (évek során felhalmozódott), hogy magánszemély minőségében árulja ezeket? Egyéni vállalkozóként ajándéktárgy-, könyvkiskereskedelmi tevékenysége is van. Köszönöm válaszukat!

Magánszemély ingó értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha magánszemély használt ingóságot árusít, akkor ugye évi 600 000 forint bevételig nem kell adóznia. Egyik válaszában ezt írja: "Közös (házastársi, családi) tulajdon esetén a bevételt a tulajdoni hányadok arányában megosztva kell, lehet számba venni." A kérdésem az lenne, hogyan lehet eldönteni, hogy az adott ingóság közös tulajdon-e, például egy ruha, cipő, gyerekjáték, stb. Ha házasságban élek, akkor az közös tulajdon? Vagy, ha a gyereknek vettem ruhát, az közös tulajdon, ha magamnak, akkor az már nem? És a szerzés értékét milyen bizonylattal kell igazolni? Elég a boltban kapott nyugta vagy számla kell róla (mert a nyugta alapján sokszor nem lehet eldönteni, hogy mit is vásároltam, mert olyan a szövegezése)? Válaszát előre is köszönöm.

Így adhatja el használt ruháit a piacon Cikk

Hogyan adhatja el egy magánszemély a piacon használt ruháit, s milyen szabályok szerint kell utána adóznia? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt

Használtruha-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy magánszemély, aki minden héten egy nap a család használt ruháit árulja a helyi piacon. Ez az ingó értékesítés gazdasági tevékenységnek minősül? A beszerzés számlákkal nem igazolható, mivel a család régi, nem használt ruháiról van szó. Kell-e és hogyan kell ezután adóznia? Rá a 600 000 forintos bevételi határ vonatkozik? Ehót kell fizetnie a bevétel után? Mit kell, illetve kell-e- a NAV felé bármit bejelenteni? Egy esetleges ellenőrzés során mit ellenőrizne a NAV? A piacon a piacvezető igazolást szeretne arról, hogy a magánszemély ruhát árusíthat. Milyen igazolásra gondol? Nagyon köszönöm a segítséget.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ügyfélkapu+ EGYKE

Szipszer Tamás

adószakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink