33 találat a(z) gyesről visszatérő munkavállaló cimkére

Gyesről visszatérés Kérdés

Gyesről visszatérő munkavállaló munkabére Kérdés

Gyesről visszatérő munkavállaló munkabére 2015-ben 150 ezer Ft/hó volt. Gyed/gyes előtt teljes munkaidős foglalkoztatása volt. A gyes előtt betöltött munkaköre szakirányú végzettséget igényel (idegenforgalmi ügyintéző). Időközben a munkáltatónál béremelés nem volt, jelenleg hasonló munkakörben munkavállalót nem foglalkoztat. Kérdésem: a munkáltató köteles-e a munkavállaló bérét legalább a garantált bérminimumra megemelni, vagy a gyes utáni szabadságát a korábbi besorolás szerinti bérrel is kifizetheti?

Gyesről visszatérő munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 3 gyermeke születésével kapcsolatos több, mint 6 évi gyes után visszatérne dolgozni. Milyen szabályok vonatkoznak rá? Kereskedelmi munkakörében kötelesek vagyunk olyan munkaidőben foglalkoztatni, ahogy óhajtja, csak délelőtt pl., vagy a cég általános munkarendje vonatkozhat rá? Milyen bérrel kell visszavenni, természetesen a mindenkori minimálbér figyelembe vétele mellett? Köszönettel.

Gyesen lévő anyuka munkába lépése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyesen lévő anyuka (a gyermek kétéves elmúlt) most jelezte munkáltatójának, hogy visszatérne dolgozni, augusztus elején. Mikor kell részére kiadni a felgyülemlett szabadságot? Abban az esetben, ha a munkavállaló azt szeretné, hogy a munkáltatója a munkába lépés első napjától folyamatosan adja ezt ki neki, azt a munkáltatójának meg kell tennie? Vagy a munkakezdéstől számítottan egyeztetés szükséges annak elkezdéséről? Mit kell még tudni ennek szabályozásáról?

Munka kisgyermekkel Kérdés

Gyed/gyes folyósítása mellett szülési/fizetés nélküli szabadságon lévő munkavállaló bejelentette munkába állási szándékát. Kérdés: az otthon töltött szülési/fizetés nélküli időre eső időarányos szabadságot ki kell-e adni a munkába lépés napjától kezdődően?

Szochokedvezmény Kérdés

Munkavállalónk 2014.05.06-án szült. Egygyermekes anyuka. A tgyás lejárt 2014.10.20-án. Gyedet kapott 2014.11.18-tól. Munkába állt 2015.01.01-től. A gyed folyósítása szünetelt 2015.01.01-2015.05.05-ig, ezt követően újból kapott gyedet, majd gyest, aminek folyósítása 2017.05.06-án lejárt. A folyósításról a kincstár igazolásával rendelkezünk. Mikortól veheti igényben a munkáltató a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt? Az igénybe vétel kiszámításánál melyik hónaptól kell számolni a 45 hónapot, illetve a maximálisan érvényesíthető 3 évet (2014. novembertől vagy 2015. májustól)? Köszönettel.

Gyes lejárta utáni munkáltatói kötelezettségek Kérdés

A dolgozó 2007.12.17. óta áll alkalmazásban a kft.-nél. Első gyermeke 2010. 05. 08-án született, a második 2013. 06. 15-én. 2013 májusában és júniusában kivette az addig járó szabadságot. Fizetés nélküli szabadsága 2016. 06. 15-én jár le. Nyilatkozata alapján vissza kíván jönni dolgozni. A munkáltató, a cégnél történt átszervezés miatt nem kívánja foglalkoztatni. Kérdéseink: Mikor lehet felmondani? Milyen indokkal lehet felmondani?Van-e védett státusza? Lehet-e szabadság alatt felmondani, és kifizetni a szabadságra jutó járandóságot? Kell-e a törvény szerint előre közölni, hogy nem tudjuk alkalmazni, ha igen, mennyi idővel? Tudomásunk szerint szabadság a terhességi gyermekágyi segély idejére és a gyed első hat hónapjára jár. A gyerekek utáni pótszabadság is csak erre az időre jár? A dolgozó 1984-ben született.

Gyesről visszatérő foglalkoztatása Kérdés

Egyik alkalmazottunk gyes alatt (két hónappal korábban) visszajött dolgozni négy órában. Most lejárt a gyes, és szeretne újból nyolc órában dolgozni. (A három év alatt, míg távol volt, sok minden változott. Kezdve a vasárnapi nyitvatartástól a felvett új dolgozókig.) Kiváló munkaerő, de ha őt nyolc órában foglalkoztatjuk újból, mást leszünk kénytelenek elküldeni. Kötelesek vagyunk-e őt nyolc órában foglalkoztatni a gyes lejárta után?

Szociális hozzájárulási adó kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszát: egyik munkavállalónk gyesen van 2016. 01. 04-től, és 02. 15-től heti 20 órában visszajön dolgozni gyes mellett. A szociális hozzájárulási adó kedvezményhez megkértük a kormányhivatal igazolását. A kérdésem az lenne, hogy honnan kell számolni a 36 hónap kedvezményes időszakot? Tehát 2016. 02. 15-től lehet igénybe venni a kedvezményt 2019. 02. 15-ig? Ha nem, akkor mettől meddig él a szochokedvezmény a munkavállaló bére után? Szíves válaszát kérem.

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Radics Zsuzsanna Szakértő Asszony! 2015. 12. 02-án „Második babával gyesről visszatérő kismama szochokedvezménye” témában feltett kérdésemre köszönöm a válaszát. Miután nem fejtettem ki megfelelően az esetleíráshoz tartozó adatokat, így továbbra sem oldódott meg számomra a kérdés. Ennek megértéséhez kérném még Szakértő Asszony segítségét. Az adott helyzet leírásában az alábbiakat írtam: „A munkáltatónál előkészítés alatt áll a cég eladása. Az új vezetőség átvenné a második babával anyasági ellátásban lévő kismamát a gyes lejártáig, akinek a szabadságmegváltását már az új cégtulajdonosok vezetésével működő cég fizetné ki.” Konkrétan arra utaltam – csak nem fejtettem ki megfelelően –, hogy a kismama az időközben eladásra kerülő cégnél maradna fizetés nélküli szabadságon a gyes lejártáig. A 2. gyermek után a gyes 2017. 02. 12-én jár le. Időközben a kismama felmond (a földrajzi távolság miatt nem tud az új tulajdonosi körrel rendelkező cég székhelyén dolgozni), s közös megegyezéssel ugyanaz napon meg is szüntetnék a határozatlan idejű munkaviszonyát. Munkaviszonya utolsó napján a járandóságát, nevezetesen a szabadságmegváltás összegét kifizetnék. Kérdés: a munkaviszonyára tekintettel kifizetésre kerülő szabadságmegváltás összegét terhelő szochoösszegéből figyelembe lehet-e venni a gyesről visszatérők kedvezményét a kibővített tényállás ismertetése és a jelenleg érvényben lévő jogszabályok alapján? (Az adott válaszból ítélve: igen.)

Gyesről visszatérő szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1989-ben született munkavállaló, 2013. április 15-én gyermeket szült, és 2016. január 1. napjától munkába szeretne állni. 2013. január 1-jétől 2013. április 14-éig táppénzben részesült, tehát 2013-ban az időarányos szabadságát nem vette igénybe. Azt szeretném kérdezni, mennyi szabadság illeti meg a 2016. évre járó szabadságán felül, melyet e munka megkezdése előtt ki lehet, ki kell adni a részére? Tisztelettel: Temesvári Éva

Gyes utáni foglalkoztatás szochokedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság munkavállalójának gyese 2015. 08. hóban lejárt, a munkavállaló munkába állt. A korábbi évekről áthozott szabadságát a munkába állás kezdő napjától kiadta a munkáltató. Mivel a munkavállaló nem megfelelő nyomtatványt nyújtott be, hogy a munkáltató a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt figyelembe vehesse, így az igazolást a kormányhivatal csak október 28-ai dátummal állította ki. Ebben az esetben figyelembe lehet-e venni a szochokedvezményt, ha igen, akkor augusztustól vagy októbertől lehet a kedvezményt érvényesíteni? Segítségét köszönöm!

Felmondás alatti időszak szochokedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég felszámolás alatt áll, és az egyik munkavállalónak 2015. 08.1 9-én letelt a gyes. Mivel a cég nem tudja tovább alkalmazni, ezért felmondott neki. Így a cég kiadta a ki nem vett szabadságának egy részét a felmondási idő feléig, a többit pedig kifizette kerül az 1 havi végkielégítéssel együtt. Kérdésünk: 1. Érvényesítheti-e a cég a gyes utáni munkába állás 100 ezer forintig terjedő 27 százalékos szochokedvezményét annak ellenére, hogy felmondott a gyesről visszatérőnek? 2. Ezt csak a munkabér után lehet igénybe venni vagy a kifizett végkielégítés után is? (Részmunkaidőben volt a munkavállaló foglalkoztatva, és a havi jövedelme 70 ezer forint volt.) Válaszukat előre is köszönöm.

Felszámolás alatti felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég felszámolás alatt áll. Egyik munkavállalójának 2015. 08. 19-ével letelt a gyes. Mivel a cég nem működik, így 08. 10-én postázásra kerültek a felmondási papírok a munkavállalónak, hogy a cég 08. 25-ei kezdő időponttal felmond neki. A dolgozó nem vette át a levelet, 09. 09-én nem kereste jelzéssel jött vissza. Mivel így a felmondás nem lépett életbe, így 09. 10-én ismét postázásra kerültek a papírjai, ahol az új felmondás kezdő időpontjának már 09. 16-a lett megjelölve. Kérdésünk: Mi van olyankor, ha most sem veszi át a levelet, és így az új felmondási dátum sem lép hatályba. Így akár 1 éven át is megteheti, hogy nem veszi át a tértivevényes leveleket a felmondásról? Ebben az esetben mit tehet a munkáltató ? Válaszukat előre is köszönöm.

Gyesről visszatérők szochokedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kismama rendelkezik igazolással a szochokedvezmény igénybevételéhez. A jelenlegi munkahelyen 2014. április 1-jétől kezdődően igénybe vették a kedvezményt. 2015. június 1-jétől munkahelyet váltott a kismama. Az a kérdésem, hogy az új munkahely a régi igazolás birtokában (annak másolatával), vagy új igazolás birtokában élhet a kedvezmény igénybevételével?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink