20 találat a(z) gépkocsibérlés cimkére

Bérelt gépkocsi üzemanyag-elszámolása Kérdés

Bérelt személygépkocsi üzemanyagköltségének elszámolása Kérdés

Németországban bérelt személygépkocsi áfájának levonhatósága Kérdés

Gépkocsibérleti díj áfa-visszaigénylése Kérdés

Cégautóadót ki fizeti? Kérdés

Számviteli törvény 47. § (3) bekezdés módosításának értelmezése Kérdés

Személygépjármű lízingdíjának áfája azonos székhely, lakcím esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy áfakörös egyéni vállalkozó, aki operatív lízing formájában szeretne lízingelni egy személygépjárművet. Az lízingdíj áfáját az üzleti célú használat arányában szeretné levonni, mert az üzleti célú utak igazolhatóan a teljes futás 50 százaléka felett lesznek. Az egyéni vállalkozó székhelye azonos a lakcímével. A kérdésem az lenne, hogy ha a lakcíméről/székhelyéről indul üzleti célú útra, és az üzleti útról a lakcímére/székhelyére érkezik vissza, akkor ebben az esetben is levonható a lízingdíj áfája (elvégre nem tud máshonnan elindulni/máshova visszatérni)? Nem minősül-e ez a fajta üzleti célú út munkába járásnak? Válaszát előre is köszönöm!

Személygépkocsi tartós bérlettel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar kft. külföldön (pontosabban Németországban) bérel 10 hónapra egy német rendszámú személygépkocsit, amit belföldön és külfödön is használhat. A bérleti dij taralmazza a kötelező biztosítási dijat, a gépjárműadót, valamint a felmerülő szervizköltségeket. Kérdéseim: 1.) Cégautóadó: jól gondolom, hogy arra a 10 hónapra a magyar kft.-nek meg kell fizetnie a cégautóadót? 2.) Áfa: keletkezik áfafizetési kötelezettsége a magyar kft.-nek, vagy ez a bérbeadás (tartós bérleti szerződés) adómentes, mint közösségi adómentes szolgáltatás? Áfa szempontjából van jelentősége, hogy a magyar kft. hol veszi át és hol használja az autót? Németországban, vagy idehozzák Magyarországra, és itt veszi át, és Magyarországon használja? Előre is köszönöm a választ! Üdvözlettel.

Személygépkocsi-bérlet áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019. januárra kapott személygépkocsi-bérlet számlájával kapcsolatban lenne kérdésem. Az egyik lízingcég két tételben megosztva számlázza ki a bérelt gépkocsi díját. Az egyik tétel a bérleti díj, a másik pedig az adók és mellékszolgáltatások (a szerződés szerint szervizszolgáltatás, gumiabroncs-szolgáltatás, jogsegély és adók). A másik bérbeadó cég csak egy soron számlázza ki bérleti díjként a teljes költséget. Kérdésem, hogy az elsőként említett esetben a számla mindkét tételénél alkalmazható az 50 százalékos levonási jog? Hiszen tulajdonképpen mindkét cég ugyanazt a szolgáltatást nyújtja felénk, csak a számlatételek megnevezésénél van eltérés. Válaszát előre is köszönöm.

2018-ban kezdődő bérleti szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2018 novemberében kezdődő személygépkocsi-bérlés esetén az első nagyobb összegű bérleti díj áfájának visszaigénylésénél alkalmazhatom azt az előírást, hogy az áfa 50 százalékát igénylem vissza, ha a társaság nem fog útnyilvántartást vezetni? A javítási, fenntartási költségek áfájából ebben az esetben semmit nem igényelhetek vissza, mert nem tudom mivel bizonyítani a céges használatot?

Közösségen belüli számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Belföldi székhelyű társaság és munkavállalója, valamint többségű tulajdonos külföldi társaság (a továbbiakban: anyavállalat) között, hármas megállapodás jött létre a munkavállaló kirendeléséről. A munkavállaló mint üzletfejlesztési igazgató, Közép- és Kelet-Európa területén végez piackutatásokat, elemzéseket, vállalkozási, beruházási javaslatokat készit. Csakis az anyavállalat felé tartozik beszámolási kötelezettséggel. A munkavállaló munkavégzési helyét (kivéve utazások) jogosult maga is megválasztani akár otthoni munkavégzéssel is (Magyarország). Az anyavállalat havonta, számla ellenében megtéríti a munkavállalóval kapcsolatban felmerűlt költségeket (bér+járulék, személygépkocsi bérlése, telefonköltség). Legyen kedves segíteni a kiállítandó számla áfatartalmával kapcsolatban! (Gondolom, a gépkocsi bérlése és telefonköltség áfás, a bér és a járulék?)

Cégautó költségelszámolása magánhasználat kiszámlázás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. külföldi (cseh) anyacégétől bérel cégautókat. Ezekben GPS rendszer működik, melyből minden hónap végén lekérik a megtett utat, és felvezetik a magánhasználatot. Ez utóbbit minden hónap végén kiszámlázza a kft. a gépjárművet használó alkalmazottnak. Ilyen esetben mentesül-e a kft. a cégautóadó megfizetése alól az adott személygépkocsik tekintetében? Elszámolható-e minden költség (szerviz, mosás, autópálya-matrica stb.) cégautóadó megfizetése nélkül? Milyen feltételeknek kell teljesülni, hogy a cégautóadót ne kelljen a vállalkozásnak megfizetnie? Minek kell szerepelnie a GPS-rendszerből kinyomtatott listán a célállomáson és a partner nevén túl, hogy alátámassza a kft. a céges használatot? Előre is köszönöm a válaszát!

Cégautóadó tartós bérlet esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft tartósan bérel egy személygépkocsit. A szerződésben úgy van megállapítva a havi bérleti díj, hogy bele van kalkulálva a cégautóadó, gépjárműadó, biztosítást…stb. Ezek szerint a bérbeadó fizeti meg az összes adót. A személygépjárművet céges és magáncélra is használják. A kérdésem az lenne, hogy ha a bérbeadó megfizeti a cégautóadót, akkor a bérbevevő társaságnak kell-e ugyanarra az autóra fizetnie cégautóadót? Vagy milyen lehetőség van arra, hogy a bérbevevőnek ne kelljen cégautóadót fizetnie? Válaszát előre is köszönöm.

Tartósan bérelt gépkocsi magánhasználata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk tartós bérleti szerződést kötött személygépkocsira a cégautóadót a bérbe adó fizeti, de továbbszámlázza társaságunknak. Ebben az esetben a gépkocsi magánhasználata után keletkezik-e adófizetési kötelezettsége a vállalkozásunknak? Ha igen, milyen jellegű?

Külföldi személygépkocsi bérlete Magyarországon Kérdés

Magyarországi áfaalany cég bérel német cégtől személygépkocsit hosszú távra. Közösségi adószámmal mindkét cég rendelkezik. Áfa szempontjából hogyan jár el helyesen a magyar bérbe vevő? Milyen költségeket számolhat el Magyarországon a bérbe vevő (szerviz, javítás, karbantartás, biztosítás stb.)? Zs. Éva

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Kölcsön kamat

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink