14 találat a(z) főállású munkaviszony cimkére
2308-as bevallás II. Kérdés
Családi gazdálkodó főállású munkaviszony mellett Kérdés
Egyéni vállalkozó átalányadózás feltétele-e egy főállású munkaviszony? Kérdés
Nappali tagozatos hallgatói jogviszony mellett létesített munkaviszony esetén hogyan alakul a társadalombiztosítási járulék? Kérdés
Vadőr képesítési követelmény Kérdés
Duális hallgató átvétele főállású munkaviszonyba Kérdés
2108-as bevallás Kérdés
Katás vállalkozó – a munkaviszonnyá minősítés Cikk
Főállású munkaviszony mellett lehet-e valaki tanácsadó csak egy cégnél – nem főállású – katás vállalkozás keretében anélkül, hogy a jogviszonyt a NAV munkaviszonnyá minősítené? – kérdezte az Adózóna olvasója. Szakértőnk, Kocsis Zoltán közgazdász válaszolt.
Adószámos magánszemély Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemélyre vonatkozik a kérdésem. Ügyfelem, akinek eddig volt főállású munkaviszonya, ami szeptemberben megszűnt, rendelkezik adószámmal, amit eddig nem használt, vagy legalábbis nagyon régen, de nem töröltette a NAV-nál. Most főállású adószámos magánszemélyként van nyilvántartva. Amennyiben február 1-jétől EU-tagállamban lesz főállású munkaviszonya, mi a teendője, hogy a főállású adószámos magánszemélyből Magyarországon újra csak másodállású magánszemélyként legyen nyilvántartva? Milyen bejelentési kötelezettsége van? Válaszát előre is köszönöm.
Pénztárgép helyett számla Kérdés
Kedves Szakértő! Egyéni vállalkozó könyvelését végzem az új évtől. Mivel gépkocsiszereléssel foglakozik, decemberben pénztárgépet vásárolt. Mivel főállású munkaviszony mellett vállalkozó, nem minden nap van javítási munkája. Ezért úgy gondolja, felesleges neki a pénztárgép, eddig is minden esetben számlát állított ki. Kérdésünk, hogy választhatja-e csak a számlaadást, amit minden hónapban lejelentenénk a NAV felé. Mi van ilyenkor a pénztárgéppel, el lehet-e adni, valamint milyen jelentési kötelezettség van ilyenkor a NAV felé? Ha csak számlát ad, milyen szövegezést kell kifüggeszteni erre vonatkozóan? Köszönettel várjuk a választ.
Többes jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Feleségemnek heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van (alkalmazott) egy intézménynél. Egy kft. alapítását tervezzük, amelyben jómagam és a feleségem lennénk tagok, illetve a feleségem látná el az ügyvezetői feladatokat. Meg kell-e fizetni a minimumjárulékot az ügyvezetése után, vagy ez már többes jogviszony, illetve ha nem kap dijazást, akkor keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége? Előre is köszönöm.
Alapítvány képviselőjének munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alapítvány képviselőjét (nem tag) foglalkoztathatják-e főállású munkaviszonyban (40 órás) alkalmazottként? Válaszát előre is köszönöm.
Vezető tisztségviselő díjazása Kérdés
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy egy kft.-nek két tagja van, mindketten 1993 óta alkalmazotti jogviszonyban látják el az ügyvezetői tevékenységüket, és személyesen közreműködnek (tervezők). A kérdésem arra vonatkozna, hogy ha alkalmazottak, lehet-e kevesebb a munkaidejük, mint heti 36 óra? Ugyanis úgy tudjuk, hogy csak akkor tekinthetők főállású alkalmazottnak, ha a munkaidejük eléri a heti 36 órát. Egy előadáson (2014. januárban) azt mondta a tb-előadó, hogy nem fogják elfogadni főállásnak a heti 36 óránál kevesebb munkaidőt, és ebben az esetben meg kell fizetni a társas vállalkozás vezető tisztségviselőjeként a minimálbér utáni járulékokat is. Viszont egy másik előadáson azt mondták hogy aki 2012. előtt is már alkalmazott volt, annak nem változik semmi, tehát lehet akár 4 órában is alkalmazott, ha el tudja látni ebben az időben az ügyvezetést. Nem tudom melyik válasz az igaz, és hogy melyik jogszabályban van leírva, kinek, mit kell fizetni, és hány órát kell dolgoznia. Köszönöm előre is a segítségüket.
Bt. kültag főállású munkaviszony mellett Kérdés
Főállású munkaviszony mellett, /nem a bt-ben/ egy bt-ben kültag, /osztalékot vesz fel/ lehet e katás egyéni vállalkozó?