22 találat a(z) csomagküldés cimkére

J30 csomagküldő Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kell-e nyilatkoznia egy kisvállalkozásnak, amelyik külföldre – jellemzően Németországba, Ausztriába, USA-ba – küld ki palackos borokat, pezsgőt esetleg Unicumot, esetenként 200-300 euró értékben? Az árut webes felületen lehet megrendelni, a kiszállítás saját kis teherautóval, illetve szállító vállalkozásokkal történik. Válaszukat várva.

Pénztárgép Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. fő tevékenysége csomagküldő, internetes kiskereskedelem, pontosabban webáruházon keresztül értékesít kozmetikai cikkeket. Az egyes értékesítésékről minden esetben számlát állítanak ki a vevőknek. Az eladott áruk egy részét futárszolgáltatással foglalkozó cégek szállítják ki a megrendelőknek, egy másik részét pedig a vevők személyesen vehetik át a cég székhelyén. Kérdésem, hogy a személyes átvétel esetén kötelezett-e a cég pénztárgépes nyugtaadásra, vagy elegendő, ha számlát állít ki az eladásról?

Régiség, limlom, egyéb ingóság vétele, küldése: így kell adózni utána Cikk

Kell-e adóelőleget levonni a magánszemélyektől, akik eladják továbbértékesítésre ingóságaikat, hogyan kell részükre számlázni, s mi után fizeti meg a társaság az áfát – néhány azon kérdések közül, amelyekre egy csomagküldő kereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozásra vonatkozóan választ kért szakértőnktől olvasónk. Bartha Katalin, okleveles adószakértő, az InterTax Pro Kft. ügyvezetője válaszolt.

Műtárgy-kereskedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! A megfelelő adózási előírások és számviteli szabályok betartása érdekében kérném segítségüket az alábbi tevékenységgel kapcsolatosan: Két belföldi magányszemély kft.-t alapít, melynek tevékenysége csomagküldő kereskedelem. E tevékenység keretében belföldi magánszemélyektől vásárol fel műtárgyakat (például egyedi, értékes herendi porcelánokat stb.), amelyeket aztán az ebay aukciós portálon értékesít. A vevők külföldi magánszemélyek, Paypal útján fizetnek a termékért, amelyet a társaság a Magyar Posta útján juttat el a vevő részére. A társaság az áfakörbe az általános szabályok alapján jelentkezett be, a termékek értékesítésére a különbözet szerinti adózást választotta. Kérdéseim az alábbiak az ügyletek elszámolásával, adózásával kapcsolatosan: 1. A társaság vételi jegyeken vásárolja fel a továbbértékesítésre szánt termékeket. A felvásárlás során van-e a cégnek adóelőleg-levonási, adólevonási kötelezettsége attól a magánszemélytől, akitől az adott terméket megvásárolta? Vagy megfelelő nyilatkozatokkal kiegészítve a vételijegy-bizonylatot, ilyen kötelezettség nem áll fenn? Esetleg megfelelő bizonylat önmagában a vételi jegy, adólevonási kötelezettség az ilyen típusú felvásárlások esetén nincs? 2. Az értékesítésekről a vevő felé számla készül, amely tartalmazza a termék ellenértékét, valamint a szállítás költségeit is. A számlán külön fel kell tüntetni az ellenértéket és a szállítás költségét is? Vagy magába foglalhatja a termék ellenértéke a szállítás díját is?

Csomagküldő szolgáltatás helyes számlázása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Adott egy cég, amely termékértékesítést végez. A termékeket telefonos megrendelés, internetes megrendelés alapján értékesíti. Majd az értékesített termékeket csomagküldés keretében valamely csomagküldő céggel kiküldi a megrendelőhöz. A megrendelés lehet utánvétes, előre utalásos, vagy szimplán utalásos. Mind a három esetben benne kell lennie a csomagban a számlának. A probléma a dátumokkal van. Mind a három esetet vegyük végig. A számla kelte egyik esetben sem kérdéses, hisz az a kiállítás napja. A legegyszerűbb eset az előre utalás, hisz akkor a számla előre ki van állítva, s a fizetési határidő mondjuk plusz 3 nap. Na, de mi lesz a teljesítés idejével? Mikor teljesül? A feladás napján? Az átvétel napján? S mi van akkor, ha nem fizet időre, s én a tervezett feladás napját adtam meg teljesítésnek, de az már egy későbbi időpontban lesz feladva, így nem jó a teljesítés időpontja? Az utalásos vagy utánvétes megoldásoknál pedig ugyanez a probléma, csak pepitában, mert ott még a fizetés időpontját sem tudom. Azt szeretném kérni, hogy tegyük rendbe ezeket a kérdéseket, s egyértelműsítsük, hogy hogyan kell helyesen kiállítani az ilyen esetekben a számlát. Előre is köszönöm szíves segítségüket. Üdvözlettel, Kálmán Csaba

Webes értékesítés számlája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk internetes megrendelések alapján készít és postáz egyedileg, kézzel készített, személyre szóló ajándékokat. A megrendelés e-mailen érkezik, díjbekérőt kap a megrendelő, majd az utalás után kiállítjuk a számlát. A számla számlázó programmal készül, nem e-számla. Kérdéseim: 1. A számlát kiküldhetem-e e-mailen a megrendelőnek, és elegendő-e ez a kézbesítési mód, vagy postán is ki kell küldeni? 2. Szabályos-e az, hogy a számla nem kerül bele a csomagba? A megrendelő a csomagot egy harmadik személynek rendeli, ajándékba küldi, tehát abban nem lehet benne a számla. Hogyan lehet szabályosan eljárni ebben az esetben? Tudom, hogy a NAV próbavásárlásokat tart, és keresi a számlát a csomagban. Ilyenkor mi a jó megoldás? Várom megtisztelő válaszát. Üdvözlettel: Székely Erzsébet Netvestor Kft.

Számlaadások lejelentése a PTGSZAA adatlapon Kérdés

Adott az egyik ügyfelem, aki országos "csomagküldő szolgálattal" rendelkezik, de kizárólag egy kamara zártkörű tagjai vásárolhatnak tőle – akik egyéni vállalkozók – sorszámozott hatósági termékeket, amit online rendelnek meg. A tagok részére a cég név szerint kiszámlázza átutalásra és csekkfizetésre, és egyes esetekben helyszíni készpénzfizetésre a vételárat. Utcáról senki nem jöhet be vásárolni. Kérdésem, hogy ez a tevékenység kiskereskedelmi tevékenységnek minősül-e? Be kell-e jelenteni, a PTGSZLAB adatlap beküldése után heti jelentésre kötelezett lenne a PTGSZAA adatlapon? Továbbá ez a cég elkezdte a könyvkiadást is, és árulja is egy helyiségben, ezek szakmai könyvek, amelyeket bárki megvásárolhat. Nincs pénztárgép, erre is névszerinti számlát állít ki a vállalkozás. A cégnek van egy fénymásoló szalonja is, külön épületben, ahol online pénztárgépet üzemeltet. Az Önök véleménye szerint, amennyiben a könyvértékesítést áttesszük a fénymásoló szalonba, akkor az első pontban említett tevékenység, mivel nem kiskereskedelmi bolt, nincs működési engedélye sem, csak csomagküldőként van az önkormányzathoz bejelentve, szükséges-e a PTGSZAA adatlapon név szerint a vevőket lejelenteni? Továbbá, ha a szakkönyvek nem a kiskereskedelmi boltban vannak, hanem a másik termékkel együtt forgalmazzák őket, akkor különválasztható-e kétfajta tevékenység, és a PTGSZAA nyomtatványon csak a könyvértékesítést jelentené a cég, ami 1 hónapban minimálisan 10 darab? Előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink