4 találat a(z) beolvadás könyvelése cimkére

Átalakulás értékelési tartalékkal Kérdés

„B” társaság könyv szerinti értéken beolvad „A” társaságba, mely változatlan formában jogutódként működik tovább. „A” társaság 2011-ben átértékelte az ingatlanjait, ezért a mérlegben szerepel tárgyi eszközök értékhelyesbítése, és a források oldalon értékelési tartalék. Az Sztv. 136. § (8) bekezdése alapján az átalakuló gazdasági társaság vagyonmérlegében az értékhelyesbítés és az értékhelyesbítés értékelési tartaléka, valamint az értékelési különbözet és a valós értékelés értékelési tartaléka nem szerepelhet. „A”, mely változatlan formában működik tovább, szerepeltetheti a vagyonmérlegében az értékhelyesbítés és az értékhelyesbítés értékelési tartalékát?

Beolvadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. beolvadását tervezzük kft.-be. A "befogadó" kft. kölcsönt vett fel a "beolvadó" bt.-től, tehát tartozik neki. Az egyesülés után mi lesz a sorsa a kölcsönnek? Elsősorban számviteli szempontokból érdeklődöm. Köszönöm a választ!

Beolvadás adózása és számvitele Kérdés

Számviteli szolgáltatóként az alábbi szakmai kérdésünk van. Adott két társaság „B” Kft. és C” Kft. A tulajdonosi szerkezetek, és a tőke összetételek az alábbiak „ B ” Kft. JT összege: 3 000 eFt 48 % magánszemélyek + 52 % „C” Kft. ST összege: 170 000 eFt „ C ” Kft. JT összege: 17 000 eFt 100 % magánszemélyek ST összege: 137 000 eFt A „C” Kft.-t a tulajdonosok szeretnék beolvasztani a „B” Kft.-be. A beolvadás folyamata könyv szerinti értéken történne. A „C” Kft. a „B” Kft. üzletrészét jelentős árfolyam különbözettel vásárolta, több részletben több évvel ezelőtt! A nyilvántartott befektetés értéke: 21 000 eFt A két cég közötti gazdasági kapcsolat elhanyagolható, nem jelentős.(követelés/kötelezettség). A beolvadás során a magánszemély tulajdonosok maradnak továbbra is. A két társaság tulajdonosi köre (magánszemélyek) azonos. A beolvadás tervezett időpontja 2014. 12. 31. Értelmezési problémánk az Szt. 86. §-val van. Mely tételeket, és mikor kell elszámolni rendkívüli bevételként, illetve rendkívüli ráfordításként. Amennyiben lehetséges, a kontírozási tételeket is kérnénk jelölni. A megjelölt tételek miként érintik a tao-alapot, van-e korrekciós kötelezettség? Mivel nem szokványos gazdasági eseményekről van szó, ezért kérünk segítséget, melyet előre is köszönünk.

Beolvadás könyvelése Kérdés

Átalakulás következtében két cég beolvad egy harmadik cégbe. Mind a három cégnek ugyanaz a magánszemély az egyedüli tulajdonosa. A cégbíróság az átalakulás 04.30-i dátummal bejegyezte.A kérdésem az, hogy a beolvadó két cég főkönyvi kivonata alapján hogyan kell a tételeket lekönyvelni az átvevő társaságnál. Én a saját tőkével szemben könyvelném.Pl: Kötelezettségek T. (4) Saját tőke K 43-47 Kötelezettségek Tőke elemek: T (4) Saját tőke K 411 Jegyzett tőke K 412 Tőketartalék K 413 Eredmény tartalék K 414 Lekötött tartalékEszközökT 1-3 Eszközök K (!) Saját tőkeA könyvvizsgáló viszont Nyitó mérleg számlával szemben kéri, külön-külön a két céget.Köszönettel:Bné-47

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanforgalmazás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Modulház áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Bírósági ítélet és számlakiállítás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink