4 találat a(z) beolvadás könyvelése cimkére

Átalakulás értékelési tartalékkal Kérdés

„B” társaság könyv szerinti értéken beolvad „A” társaságba, mely változatlan formában jogutódként működik tovább. „A” társaság 2011-ben átértékelte az ingatlanjait, ezért a mérlegben szerepel tárgyi eszközök értékhelyesbítése, és a források oldalon értékelési tartalék. Az Sztv. 136. § (8) bekezdése alapján az átalakuló gazdasági társaság vagyonmérlegében az értékhelyesbítés és az értékhelyesbítés értékelési tartaléka, valamint az értékelési különbözet és a valós értékelés értékelési tartaléka nem szerepelhet. „A”, mely változatlan formában működik tovább, szerepeltetheti a vagyonmérlegében az értékhelyesbítés és az értékhelyesbítés értékelési tartalékát?

Beolvadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. beolvadását tervezzük kft.-be. A "befogadó" kft. kölcsönt vett fel a "beolvadó" bt.-től, tehát tartozik neki. Az egyesülés után mi lesz a sorsa a kölcsönnek? Elsősorban számviteli szempontokból érdeklődöm. Köszönöm a választ!

Beolvadás adózása és számvitele Kérdés

Számviteli szolgáltatóként az alábbi szakmai kérdésünk van. Adott két társaság „B” Kft. és C” Kft. A tulajdonosi szerkezetek, és a tőke összetételek az alábbiak „ B ” Kft. JT összege: 3 000 eFt 48 % magánszemélyek + 52 % „C” Kft. ST összege: 170 000 eFt „ C ” Kft. JT összege: 17 000 eFt 100 % magánszemélyek ST összege: 137 000 eFt A „C” Kft.-t a tulajdonosok szeretnék beolvasztani a „B” Kft.-be. A beolvadás folyamata könyv szerinti értéken történne. A „C” Kft. a „B” Kft. üzletrészét jelentős árfolyam különbözettel vásárolta, több részletben több évvel ezelőtt! A nyilvántartott befektetés értéke: 21 000 eFt A két cég közötti gazdasági kapcsolat elhanyagolható, nem jelentős.(követelés/kötelezettség). A beolvadás során a magánszemély tulajdonosok maradnak továbbra is. A két társaság tulajdonosi köre (magánszemélyek) azonos. A beolvadás tervezett időpontja 2014. 12. 31. Értelmezési problémánk az Szt. 86. §-val van. Mely tételeket, és mikor kell elszámolni rendkívüli bevételként, illetve rendkívüli ráfordításként. Amennyiben lehetséges, a kontírozási tételeket is kérnénk jelölni. A megjelölt tételek miként érintik a tao-alapot, van-e korrekciós kötelezettség? Mivel nem szokványos gazdasági eseményekről van szó, ezért kérünk segítséget, melyet előre is köszönünk.

Beolvadás könyvelése Kérdés

Átalakulás következtében két cég beolvad egy harmadik cégbe. Mind a három cégnek ugyanaz a magánszemély az egyedüli tulajdonosa. A cégbíróság az átalakulás 04.30-i dátummal bejegyezte.A kérdésem az, hogy a beolvadó két cég főkönyvi kivonata alapján hogyan kell a tételeket lekönyvelni az átvevő társaságnál. Én a saját tőkével szemben könyvelném.Pl: Kötelezettségek T. (4) Saját tőke K 43-47 Kötelezettségek Tőke elemek: T (4) Saját tőke K 411 Jegyzett tőke K 412 Tőketartalék K 413 Eredmény tartalék K 414 Lekötött tartalékEszközökT 1-3 Eszközök K (!) Saját tőkeA könyvvizsgáló viszont Nyitó mérleg számlával szemben kéri, külön-külön a két céget.Köszönettel:Bné-47

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink