15 találat a(z) TEÁOR-szám cimkére

Klinikai farmakológia Kérdés

Kereskedelmi tevékenység Kérdés

Átalányadozó kiskereskedelmi tevékenység Kérdés

TEÁOR-szám Kérdés

Ló bértartása – TEÁOR-szám Kérdés

Számlán feltüntetett TEÁOR-szám Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelőként sok olyan – szolgáltatásról kiállított – számlával találkozom, ahol a szolgáltatás megnevezése mellett TEÁOR-számot tüntetnek fel. Az áfatörvény a számla kötelező tartalmi elemei között nem tünteti fel a termékek vagy szolgáltatások besorolási számát, viszont a törvény úgy fogalmaz, hogy ha ezt az adatot is fel kívánjuk tüntetni, akkor termék esetében vámtarifaszámot, szolgáltatás esetében SZJ-számot kell írnunk. Úgy gondolom, hogy az idézett törvényi előírásból kiindulva helytelen az a számla, amelyen egy szolgáltatás megnevezése mellett TEÁOR-szám szerepel. A helyes eljárás véleményem szerint az lenne, ha fel sem tüntetnének a számlán besorolási számot (hiszen nem kötelező), de ha mindenképpen fel akarják tüntetni, akkor annak SZJ-számnak kell lennie. Kérdésem: igazam van-e a fent leírtak vonatkozásában? Visszaküldhetek-e a számlakibocsátónak egy olyan számlát, amelyen SZJ-szám helyett TEÁOR-szám szerepel? Egy adóellenőrzésnél nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy az adórevizor egy ilyen számlára azt mondja, hogy nem felel meg az áfatörvény előírásainak, ezért nem hiteles bizonylat, és nem engedi a számlában foglalt áfát levonásba helyezni. Van-e ebből a szempontból adókockázat ezekben a számlákban? Köszönettel: Herczeg Tibor

Szálláshely-szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó magánszemélytől lakást bérel. Szeretné ezt a lakást, booking.com-on keresztül szálláshely-szolgáltatásként bérbeadni. Ha az ingatlan tulajdonosa hozzájárul, hogy a lakást szálláshelyként hasznosíthassa, akkor végezheti-e ezt a tevékenységet, tekintve, hogy az ingatlan nem az ő tulajdona? Ha igen, akkor milyen teáor számmal végezheti a tevékenységet?

TEÁOR 559001 Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2011. évben kértem 7-es adószámot, és engedélyt az egyéb szálláshely-szolgáltatásra, ami alapján három apartmant üzemeltetünk a családi házunkban. Ennek TEÁOR száma: 559001 volt. Az adózásban a fizetővendéglátó tevékenységet folytató magánszemélyként tételes átalányadózást választottam. A KSH állásfoglalása alapján a kormányrendelet szerint egyéb szálláshely-szolgáltatók kizárólag a következő TEÁOR-kódok alá sorolhatók: 55.20, 55.20.19 , 552006. A NAV jelezte, hogy ebben az évben már nem választhatom ennél az 559001 TEÁOR-számnál ezt az adózási formát. E helyett átírják az 552006 Üdülési, egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatásra a TEÁOR-kódot, mert csak így maradhatok az átalányadóban. Nem értem, mert az szja-törvény 57/A paragrafusában én nem olvasok, ilyen kikötéseket, ott csak az egyéb szálláshely-szolgáltatási engedély a kritérium. A két kód közötti különbség pedig azt jelenti, hogy a 552006 alkalmazása már pénztárgéphez kötött tevékenység. De mivel mindenkinek számlát adok majd bejelentési kötelezettség terhel ezért. Ha ez valóban így van, akkor mikortól kell a számlákat jelentenem? Visszamenőleg januártól?

Reklámfelület bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem közforgalmú gyógyszertár. Az üzletben polcot, szabad felületet ad bérbe gyógyszerforgalmazó cégnek. Mi a helyes TEÁOR-szám? Mit számlázhatunk? Ingatlan-bérbeadás történik? Köszönöm! KM

Áfabevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Autójavítással foglalkozó egyéni vállalkozó gépjármű-eredetiségvizsgálatra szerződést köt a közlekedési felügyelettel. Az eredetiségvizsgálat hatósági díjas, melynek 60 százalékáról a közlekedési felügyelet bocsát ki bizonylatot, 40 százalékáról pedig a vállalkozó, eredetiségvizsgálat 712001 TEÁOR kóddal. A tevékenység áfa hatályán kívüli. Az áfabevallásban nem találtam meg, hogy hol kell feltüntetni, és hogy kell-e arányosítanom a levonható adó összegét emiatt. Válaszát előre is köszönöm.

Kereskedelmi egység – rendezvény TEÁOR Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bioboltot üzemeltető bt. a biobolt üzlethelyiségében szervez időszakosan a biotermékeket promotáló előadásokat, mint például paleo-előadás, dietetikus előadás. Több esetben belépőjegyet is szednek. Kérdésem az lenne, hogy erre kell-e valamilyen plusz TEÁOR-számot felvenni a kereskedelmi tevékenység mellé, vagy az betudható oda, mivel közvetlenül csak a tevékenységgel kapcsolatos? Köszönöm.

Nagykereskedelem és kiskereskedelem közötti differencia Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra a kérdésre szeretnék választ kapni a pénztárgép kötelező használata kapcsán, hogy mi számít kiskereskedelemnek és mi nagykereskedelemnek? Az egyik ügyfelünk műanyag termékeket gyárt (például villanyszerelési anyagokat, illetve műanyag vödröket). Ezeket értékesíti egyrészt olyan cégeknek, amelyek saját boltjaikban továbbértékesítik ezeket a termékeket, illetve olyan cégeknek, egyéni vállalkozóknak, őstermelőknek egy-két esetben magánszemélynek, akik csomagolóanyagként használják fel a terméket. A kérdés, hogy ez nagykereskedelem vagy kiskereskedelem, illetve, hogy milyen TEÁOR-számhoz kapcsolható, mert ez alapján kell eldöntenünk, hogy szükséges-e pénztárgépet beszereznie, vagy sem? Saját boltja nincs a cégnek, hanem az előállítás telephelyén szolgálja ki a vevőket raktárból, nyitva tartás alapján. Válaszát előre is köszönöm. Bácskai Zsuzsa

Vállalkozás bevétel Kérdés

Szíves segítségüket kérném az alábbi kérdésben. Alanyi adómentes egyházi fenntartású általános iskola a saját intézményében szavalóversenyt szeretne rendezni más intézmények tanulói számára. A versenyre jelentkezők nevezési díjának összege 500 forint/tanuló. A nevezési díjról számlát bocsát ki az iskola. A számla kiállításakor a nevezési dijat milyen TEÁOR-számmal bocsátjuk ki, illetve milyen tevékenységnek kell szerepelnie az intézmény alapító okiratában, hogy a versenyt megrendezhesse? A versenyből befolyó bevétel vállalkozásból származó bevétel lesz és a társaségi adó alapját képezi? Költségek a befolyó bevétellel szemben elszámolhatók? Melyek lehetnek ezek? Előre is köszönöm a szíves segítségüket. Tisztelettel : Kné

TEÁOR-szám Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném megtudni, hogy szükséges-e új TEÁOR-számot bejelentenie egy kis ABC-nek (amely a 4711 tevékenységet végzi), amennyiben fornettit, gépi fagylaltot és jégkását kezd el értékesíteni? Az üzlethelyiségben nincs kialakítva étkezési hely, csak elvitelre lehet ezeket megvásárolni. Én úgy látom, hogy mivel elkészíti a terméket, ezért a 4711 kód alá sem tartozik, de mivel nincs helyben fogyasztás, az 5610 sem megfelelő számára. Segítségüket előre is köszönöm.

Pénztárgép-használat Kérdés

Pénztárgépek kötelező használatával kapcsolatosan felmerült adatszolgáltatás-nyújtás kapcsán felmerült kérdések: A nagykereskedelmi tevékenység mellett, kiskereskedelmi értékesítésünk úgy történik, hogy az ügyfélszolgálati pultnál a vevő szóban jelzi, mit szeretne vásárolni, a számítógépben az értékesítő kollégánk megnézi, hogy van-e raktáron a kért áru, ha van, kiállítjuk a számítógépben a számlát, a szállítólevelet a vevő részére. A vevő kifizeti az árut és a kifizetett számla bemutatásakor megkapja az árut a raktárból. Az ügyfélszolgálati térben áru nincs kirakva, néhány bemutató termék van csak elhelyezve. Kérdések: 1. Hogyan kell értelmezni ezt a mondatot „az egyes 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ’08 46.2-46,7 szerinti nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalanyok, üzletek a kiskereskedelmi tevékenységük tekintetében”? 2. Ha a cég főleg nagykereskedelmi tevékenységet végez, de kiskereskedelmi tevékenységet is ellát, az Önkormányzatnál kell-e engedélyt kérni a kiskereskedelmi tevékenység végzésére, illetve, ha a cég így kérte az engedélyt, kötelezi-e az pénztárgép használatára? 3. Ha a cég alapvetően nagykereskedelmi tevékenységet végez, de kiskereskedelmi tevékenységet is ellát, be kell-e jelenteni a NAV-nak a kiskereskedelmi tevékenység TEÁOR-számot? 4. Ha fenti esetben a kiskereskedelmi tevékenységre TEÁOR-szám bejelentés történt, működési engedély is van az önkormányzattól, ez már pénztárgép kötelező használatot feltételez, vagy mentesül a pénztárgép-használat alól?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ázsiós tőkeemelés

Pölöskei Pálné

adószakértő

Menedzserszűrés

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kkv-kedvezmény és kivabelépés

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink