6 találat a(z) EU-n kívüli értékesítés cimkére

EU-s partnernek számlázni, EU-n kívüli nagykövetségnek szállítani Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunktól egy német cég rendelt meg okmánytermékeket, melyet Guinea franciaországi nagykövetségére kérnek leszállítani, a nagykövetség fogja ezeket felhasználni. Számlázni a német cég felé kell. A kérdésem az, hogy milyen áfaszabályok érvényesek az ügyletre, fennáll-e mentesség, közösségi vagy közösségen kívüli ügyletként kell-e dokumentálni, esetleg egyéb speciális szabály alapján kell eljárnunk? Milyen dokumentumok szükségesek az esetleges mentesség alátámasztásához? Illetve ilyen esetben szükséges-e vámolni a termékeket?

EU-n kívüli értékesítés magyar adóalanyok között Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar belföldi áfaalany társaság (A) vásárol egy fehérorosz cégtől (B) (vegyi) árut, -terméket- majd eladja egy belföldi áfaalanynak (C), aki kéri, hogy az árut közvetlenül Ukrajnába szállítsa le egy adóalanynak (D), mert a (C) társaság oda adja el. A két belföldi adóalany (B) és (C) között kell-e magyar áfát felszámítani, ha a termék nem jön be Magyarországra? Szükséges-e (B) adóalanynak Fehéroroszországban vagy Ukrajnában adószámot kérnie? A fuvarozást (B) cég szervezi és bonyolítaná le egy szállítmányozó társasággal. Köszönöm válaszát előre is!

Teljesítés helye EU-n kívüli értékesítés, belföldi szállítóval Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar cég (eladó) termékértékesítést hajt végre egy német cég részére (vevő). A szállításban úgy állapodnak meg, hogy a német vevő egy magyarországi szállítmányozó cég ("A" fuvarozó) magyarországi telephelyére kéri leszállítani az árut, és őt bízza meg a termék kiszállításával EU-n kívüli szállítási címre, melyről nyilatkozik az eladó felé. A termék eladó telephelyéről történő kiszállítását eladó szervezi "A" fuvarozó telephelyére, egy szintén magyarországi szállítmányozó céggel ("B" fuvarozó). Eladónak hogyan kellene a számlát kiállítania vevő felé, ha eladónak egy olyan szállítólevél van a birtokában, ahol a terméket "A" fuvarozó cég magyarországon átvette? Ezen kívül eladónak egy nyilatkozata van, amelyben vevő nyilatkozik, hogy az "A" fuvarozót bízza meg a szállítás további lebonyolításával Magyarország és az EU-n kívüli szállítási cím között. Belföldi vagy exportértékesítésnek minősül az ügylet? Exportértékesítés esetén milyen tovább dokumentum beszerzése szükséges annak bizonyítására, hogy az ügylet megfelel az exportértékesítés és számlázás szabályainak?

Teljesítés megállapítása EXW paritás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségen belüli termékértékesítés számlázásával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Egy gyártó cégről van szó, aki Ex Works paritással értékesít. Az egyik romániai partnerrel történő megállapodás szerint, amikor a termék elkészült, értesítik a vevőt, aki megszervezi, hogy mikor tud az áruért jönni. A kérdés az, hogy ebben az esetben, EXW paritás mellett mi a teljesítés időpontja a számlázás és áfabevallás szempontjából? Amikor a termék elkészült, és a vevő által átvehető, vagy amikor a vevő ténylegesen érte jön és elviszi a terméket? Az elszállításkor kitöltött CMR-en és egyéb dokumentumokon (EKÁER) szereplő dátumnak meg kell-e egyeznie a számla teljesítésével, vagy leszámlázható az értékesítés a gyártás befejezésekor, függetlenül attól, hogy mikor tud érte jönni a vevő? (A vevő a számla végösszegét az elszállítás előtt fizeti ki.) A kérdésem másik része arra vonatkozik, amikor olyan termékértékesítés történik, aminél a számlán szereplő vevő egy viszonteladó (angol), és egy harmadik közösségen belüli ország a célország, ahová a terméket ténylegesen szállítani kell. A termék szállítása közvetlenül a gyártótól a célországba történik. Ebben az esetben CMR készül, ez kerül a számla mellé. Kell-e valami egyéb dokumentum a számlához, illetve mennyiben tér el az eljárás, ha a célország nem EU-s tagország? Válaszukat előre is köszönöm!

Termék és szolgáltatás áfája EU-s és nem EU-s értékesítésnél Kérdés

Kedves Szakértő! Adott egy lökhárító, amelyet vagy hazai vagy külföldi cégtől szerzünk be. Erre grafikát tervezünk, megfestjük és ezt értékesítjük a magyar vagy külföldi vásárlóknak. Kérdezni szeretném, hogy A) esetben, ha a karosszéria-elemet EU-s - de nem céges vevőnek értékesítjük, kell-e áfát felszámítani? - ha céges ügyfélnek értékesítünk, jól gondolom, hogy áfamentes lesz a számlázás? B) esetben, ha EU-n kívüli - de nem céges vevőnek értékesítjük, kell-e áfát felszámítani? - ha céges ügyfélnek értékesítünk, jól gondolom, hogy áfamentes lesz a számlázás? Kérem legyen kedves A1-2 és B1-2 esetre válaszolni áfakérdésében. Köszönöm!

Ilyenkor adómentes az export Cikk

Mikor áfamentes a termékexport, vagyis a termék EU-n kívüli értékesítése? NAV-tájékoztató az idén januártól hatályos szabályokról.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink