4 találat a(z) értékesítési lánc cimkére

Közösségi áfa, 4 szereplős export ügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Állásfoglalását szeretném kérni egy 4 szereplős export ügylet közösségi áfafizetésének rendezésével kapcsolatban. Magyarországon gyártott terméket a hazai gyár (1) értékesít egy németországi vevőnek (2). A német vevő értékesíti a terméket egy magyar disztribútornak (3), aki tovább rtékesít a végső vevőnek, egy horvát (uniós) láncnak (4). A szereplők jelentősége: a német cég mint brand- és licensztulajdonos vesz részt az üzleti folyamatban, ezért a magyar gyár a magyar disztribútornak közvetlen nem értékesíthet. A magyar disztribútor mint a horvát lánc beszállítója vesz részt a folyamatban, ezért a német cég a horvát vevőnek közvetlen nem tud értékesíteni. Az áru mozgása: a termék a magyar gyárból közvetlenül a horvát vevőhöz kerül beszállításra (mivel nincs értelme az árut előbb Németországba, majd onnan Horvátországba szállítani). A CMR-en: - Feladó: a magyar gyár - Átvevő: a német cég - Az áru kiszolgáltatási helye: a horvát cég. A kérdésem az lenne, hogy ebben a 4 szereplős export ügyletben a cégek közötti számlázásnál hogyan kell történjen az áfa felszámítása? Válaszát előre is köszönöm!

Milliárdos áfacsalást lepleztek le a NAV pénzügyi nyomozói Cikk

Üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt nyomoz a NAV Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága. A gyanú szerint az elkövetők külföldről beszerzett szója áfájával „ügyeskedtek” majdnem egymilliárd forint kárt okozva a költségvetésnek. A NAV pénzügyi nyomozói a teljes kár megtérülését biztosították azzal, hogy a bűncselekményt megszakították, a haszonhúzók vagyonát lefoglalták, és megakadályozták a visszaigényelt áfa egy részének kiutalását.

Adózás kozmetikai értékesítési láncban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy szlovák székhelyű, kozmetikai termékeket MLM rendszerben forgalmazó cég, melyhez forgalmazóként beléptem. A cég minden regisztrált tagnak azonnali százalékos kedvezményt kínál vásárlásai után, melyet a vásárlással egy időben, a számlán feltüntetve levonnak a vásárlás végösszegéből. Első kérdésem, hogy e kedvezmény jövedelemnek minősül-e, hogyan kell adózni utána, ha magánszemélyként léptem be? Második kérdés, ha a vásárolt termékeket online értékesítem teljes áron, milyen számla/nyugtaadási kötelezettségem van, kell-e ehhez adószámot kiváltani, és ennek milyen adóvonzata van? A teljes bevétel után adózni kell-e, vagy csak a vételár és eladási ár közötti különbözet után? Harmadik kérdésem: ha hálózatot is szeretnék építeni, és a csoport vásárlásai után járó bónuszt részben levásárolhatom, részben külföldi jövedelemként kapom meg, vállalkozóvá kell-e válnom, és ez milyen adózás alá esik? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.

Értékesítési láncban árul? Adóznia kell, mutatjuk, hogyan Cikk

Egyes cégek tanácsadók (ügynökök) közreműködésével, értékesítési láncban, MLM (multi-level marketing) rendszerben adják el a termékeiket, sok esetben lakásokban rendezett termékbemutatók keretében. A beszervezett tanácsadóknak nem árt tudniuk, hogy az effajta értékesítés végzése olyan tevékenységnek minősül, amely adókötelezettséggel jár.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink