3 találat a(z) veszteségrendezés cimkére

Kérdés

Egy kft. 2010-ben leszállította a jegyzett tőkéjét 3millió forintról 500 ezer forintra. A 2,5 millió forintot azonban nem tudta visszafizetni, még 1,35 millió forint tagokkal szembeni kötelezettség áll fent. A cég végelszámolási eljárást indított. Az ügyvéd szerint a Ctv. 107-108 §-ai szerint a veszteség rendezhető. Korrigált végelszámolási nyitómérleget kell készíteni. A tagoknak a hitelezők fedezetére harminc napon belül rendeznie kell a hiányzó összeget. Hogyan kell ezt a rendelkezésre bocsátott összeget könyvelni? Van-e adó- vagy illetékvonzata? Végelszámoláskor hogyan kell ezt kezelni a vagyonfelosztási javaslatban? (Az ügyvéd szerint ez nem tagi hitel, de akkor hogy könyvelem?) Mi a jó megoldás? Előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Távmunka költségtérítése részmunkaidő esetén

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Sportegyesületi tagok kiküldetése

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Külföldről származó befektetés adója

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink