17 találat a(z) valutapénztár cimkére

Valutapénztár – árfolyam Kérdés

Társaságban tag általi valutaváltás Kérdés

Ügyvezető jutalma valutapénztárból Kérdés

Valutapénztár - árfolyam Kérdés

Egyéni vállalkozó valutapénztár Kérdés

Eurófelvét forintos folyószámláról Kérdés

Kiva pénztár mentesített értéke Kérdés

Valutapénztárosi képesítés szükségessége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. valutapénztárának vezetéséhez szükséges-e valutapénztáros végzettség? Amennyiben szükséges, ezt hol és mi írja elő? Milyen esetben kell rendelkezni vele? Előre is nagyon köszönöm a választ!

Kínai yuan valutapénztár Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég alkalmazottja a kínai kiküldetés során az euro előleget átváltotta (RMB) yuan valutára, az ott tartózkodása alatt azzal fizetett. A megmaradt valutát hazahozta, annak átváltása elvileg nem szükséges, mert a következő év elején ismét oda kell utaznia a gépberuházással kapcsolatban. A kérdésem az, hogy ezt a valutát bevételezhetem-e, ha nyitunk egy yuan pénztárt? A korábbi években az volt a szabály, hogy Kínából nem lehetett kihozni a nemzeti valutát, kiutazás előtt be kellett váltani. Erre vonatkozóan nem találtam leírást, azaz, hogy továbbra is érvényes-e ez a rendelkezés. Köszönettel:

Eurós tagi hitel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozás mikrobeszámolót készít, s valutapénztárat vezet átlagáras elszámolással. A tulajdonos tagi hitelt szeretne befizetni euróban; ebben az esetben milyen árfolyamon kerül a könyvelésbe, és milyen árfolyamon kell azt visszafizetni? Válaszát előre is köszönöm.

Pénztárkönyben devizás pénzmozgás árfolyama Kérdés

Tisztelt Szakértő! Devizabankból történő készpénz felvétele esetén milyen árfolyammal kell az egyéni vállalkozó pénztárkönyvében szerepeltetni a devizabankból valutapénztárba felvett euro összegét, illetve devizabanknál a pénz csökkenését (mely banki terhelés mindig későbbi, mint a felvétel napja). Köszönöm a segítségüket!

Eurós számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Átvettem egy vállalkozás könyvelését. Tavaly novemberben árut vásároltak Szlovákiából, euróval és zlotyval fizettek, de úgy, hogy nincs valutapénztáruk, és nem váltottak pénzt. Az előző könyvelő lekönyvelte a tételt szállítóra, és otthagyta; szeretném ezt rendbe tenni. Milyen megoldást javasol rá? Üdvözlettel.

Utólagos elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő kolléga! Arra lennék kíváncsi, hogy, ha egyik dolgozónknak 2016. január 10-én utólagos elszámolásra valutát adok ki a valutapénztárból, és ebből az összegből mondjuk kétszer vásárol (január 12-én és 15-én) és 2016. január 31-én elszámol, az egyes napokon milyen árfolyammal kell azt elszámolni. Az természetes, hogy a kiadás napján érvényes árfolyamon kell nyilvántartásba venni. Viszont kérdéses, hogy a visszavétel napján milyen árfolyamot alkalmazok. A számviteli törvény lehetővé teszi azt is, hogy a valuta felvételének időpontjában (könyv szerinti értéken) számolunk el, de azt is megengedi, hogy a napi árfolyamon számoljunk el. Felmerül az a kérdés is, hogy a felvétel és az elszámolás időszakában vásárolt tételeket milyen árfolyamon kell figyelembe venni? Véleményem szerint nem a vásárlás napján, hanem a visszavétel napján meglévő árfolyamon és a visszavétel dátumával. Várom tisztelt válaszukat Tisztelettel: S.Cs.Gy.

Valutás kiadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cég rendszeresen EU-n belül vásárol árut, melyet utána Magyarországon értékesít. A vásárlás ellenértékét készpénzben fizeti meg, euróban. Az euróváltásról azonban az esetek többségében nincs bizonylata. Áfához a választott bank árfolyamán számolok. Kérdésem, hogy a tényleges valutaárfolyam ismerete nélkül hogyan szerepeltessem az adott ráfordítást a valutapénztárban, milyen árfolyamon számoljak? Köszönöm válaszát!

Év végi valutapénztár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Éttermi vendéglátással foglalkozó kft. készpénzes bevételének egy része euró, mivel a vendégek részben ezzel a valutával fizetnek. A valuta árfolyama a kft. által meghatározott árfolyam, a valutapénztár tehát ezen az árfolyamon van nyilvántartva. Az lenne a kérdésem, hogy az év végi valutapénztár állományát a mérleg készítésekor milyen árfolyamon kell értékelni? Használni kell-e az MNB hivatalos árfolyamát (12. 31.), vagy ebben az esetben maradhat a kft. által alkalmazott napi árfolyam? (A kft. devizaügyleteihez be van jelentve a NAV felé az MNB-árfolyam használata.)

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink