7 találat a(z) vámáru cimkére

Vámáruhoz kapcsolódó szállítási díj – közösségi áfa Kérdés

Közvámraktári szolgáltatás áfája Kérdés

Magyar cég a közvámraktárában logisztikai szolgáltatást végez (rakodás, tárolás, vámkezelés vámbiztosíték, kezesség). 1. Német cég tulajdonában lévő rúdacél 3. országból vámáruként érkezik a közvámraktárba. A logisztikai szolgáltatás a tulajdonos magyar vasúti képviselőjének megrendelésére történik. Az áru másik fuvareszközzel vámáruként a) esetben másik közösségi tagállamba, b) esetben 3. országba megy. 2. Orosz származású műtrágya tulajdonosa svájci cég. Romániában rakják hajóra, vámáruként érkezik a közvámraktárba, tárolás után vámáruként megy Boszniába. A logisztikai szolgáltatás bolgár cég megrendelésére történik. Kérdés: a logisztikai szolgáltatást 1.a), 1.b), 2. esetben áfásan, mentesen vagy áfakörön kívüliként kell-e számlázni ?

Vámáru áfamentessége Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésünk az lenne, hogy a vámáru szállítmányozása miért áfamentes? Ellenőrzés során kaptuk ezt a kérdést, és nem elég az hogy a mellékletek között szerepel a dokumentum, ami azt igazolja, hogy vámárut szállítottunk, ugyanis azt is meg kell magyaráznunk, hogy az miért áfamentes!? Rendeleti hivatkozással kérik ezt igazolni. Nagyon szépen köszönöm segítségét!

Vámáru, harmadik országbeli fuvar áfája 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar fuvarszervező cég kap megbízást fuvarozásra magyar megbízótól, a fuvarszervező ezt a megbízást kiadja magyar alvállalkozó fuvarozónak, a fuvar T1-es okmánnyal rendelkezik (vámáru). Ebben az esetben a fuvarszervező cég az alvállalkozótól (fuvarozást végző cégtől) milyen áfakulccsal rendelkező számlát kell, hogy kapjon 2019-ben? A fuvarszervező cég a megbízó felé milyen áfakulccsal kell, hogy kiállítsa a számlát 2019-ben? A fuvar tényleges megrendelőjével a fuvarszervező cég áll kapcsolatban. 2018-ban ezt a T1-es okmánnyal rendelkező fuvart áfamentesen állították ki a fuvarszervező felé, aki szintén áfamentesen számlázta tovább. Harmadik országot érintő fuvar esetén milyen áfakulccsal kell a számlát kiállítani az alábbi esetben? Magyar fuvarszervező cég megbízást kap fuvarozásra magyar megbízótól Magyarország – Ukrajna útviszonylatra, a fuvarszervező ezt a megbízást kiadja egy magyar fuvarozó cégnek. Kérdésem, hogy ebben az esetben, a fuvarszervező cég a magyar fuvarozó cégtől a magyar-ukrán útvonalra vonatkozóan milyen áfakulccsal fogja a számlát kiállítani 2019-ben? Illetve a magyar fuvarszervező cég a magyar megbízó részére milyen áfakulccsal kell, hogy kiállítsa a számlát magyar-ukrán útviszonylatra 2019-ben? A fuvar tényleges megrendelőjével a fuvarszervező cég áll kapcsolatban.(2018-ban ezek az útvonalak harmadik országbeli teljesítésnek minősültek és áfa területi hatályán kívüli mentesnek lettek kiállítva.) Köszönettel: Lászlók Éva Virtus Kft.

Áfa fuvarozás során Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2019. januári áfatörvény változása miatt árufuvarozásnál, amennyiben nem az eladónak vagy vevőnek számlázunk közvetlenül, akkor magyar megbízó esetén áfás számlát kell kibocsátani export tevékenység során. Az a kérdésem, hogy vámárus továbbításnál és import esetén is így kell-e eljárni? Előre is köszönöm segítő válaszát!

Harmadik országból történő fuvarozás áfa-megítélése Kérdés

Adott egy magyarországi fuvarozó vállalkozás, aki a magyar megrendelője részére harmadik országból fuvaroz Magyarországra különböző termékeket. Indulás: Magyarország (üresen), célország Európa, de nem EU-tagország (itt felrakodás), visszaút (rakománnyal) Magyarország. A szállított termékek, vámáru-megjelölésűek. Jól gondolom, hogy ebben az esetben a magyar fuvarozó áfamentesen számláz a magyar megbízójának? Várom megtisztelő válaszukat.

Harmadik országban értékesítés II. Kérdés

Tisztelt Bartha Katalin! Köszönöm korábbi válaszát azonos című kérdésemre, de ezzel a a témával kapcsolatban, azt szeretném még megkérdezni Öntől, hogy ha én, mint "A" magyar cég, vámáruként veszem meg Kazahsztánban vagy Romániában a terméket, szállítás nincs, és ugyanúgy vámáruként tovább is értékesítem a terméket 1. esetben egy másik magyar cégnek, amely majd szállítja és vámoltatja, 2. esetben egy jordán cégnek; az árut szintén ő fogja szállítani és vámoltatni, vagyis, ha vámáruként értékesítem, akkor is érvényes a Szakértő Asszony korábbi válasza? Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Boros Mária

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Jövedéki termék értékesítése fesztiválon

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

2017 előtt kötött céges biztosítások adója

Surányi Imréné

okleveles közgazda

SZÉP-kártya 2024.01.01-től

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink