35 találat a(z) uniós beszerzés cimkére

Elektromos kerékpár közösségi partnertől Kérdés

Uniós országból anyagbeszerzés áfamentes vállalkozásnál Kérdés

Uniós beszerzés uniós adószám nélkül Kérdés

Alkatrészek beszerzése szlovákiai magánszemélytől Kérdés

Továbbszámlázás kapcsolt vállalkozásnak Kérdés

Uniós beszerzés láncügyletben Kérdés

https://adozona.hu/afa/HEA_iranyelv_2020tol_3_lancugyleti_szabalyo_B0ETJH Tisztelt Uram! Uniós árubeszerzésnél mi a teljesítési hely az alábbi esetben? Az első értékesítő ("A") helyesen számláz-e fordított áfás közösségen belüli termékértékesítést a közbenső beszerzőnek ("B"-nek)? Az eset: "A" Dániában bejegyzett, dán HÉA adószámmal rendelkező gyártó vállalat, amely rendszeresen ad el "B" Magyarországon bejegyzett, magyar HÉA adószámmal rendelkező adóalanynak. "B" ezen beszerzéseket "C" magyarországi végső vevőjének adja el, belföldi áfa felszámításával. Amennyiben a fuvarozást "A" szervezi és fizeti, de az áru közvetlenül "C"-hez kerül, kibocsáthat-e fordított áfás számlát "A" cég "B" cégnek? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Beatrix

Fogorvosi rendelő – uniós beszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy fogorvosi rendelő betegeinek "invisalign fogszabályozót" (láthatatlan kivehető fogszabályozó készülék) rendel Németországból közösségi adószámmal rendelkező cégtől, közösségi adószámmal rendelkezik a rendelő. Kérdésünk, hogy mentes státusz alatt keletkezik adófizetési kötelezettsége, ebben az esetben 27 százalékos adófizetéssel jár? Köszönettel.

Katás uniós beszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szépen segítségüket: Áfaalany katás egyéni vállalkozó nem rendelkezik uniós adószámmal. Szlovák kereskedőtől 541 euróért vásárolt árut, de mivel nem volt közösségi adószáma, ezért a szlovák fél felszámolt 20 százalékos áfát. Kérdésem az lenne, hogy miután az egyéni vállalkozó vállalkozása érdekében szerezte be az árut, az áfabevallásban hogyan kezelem az ügyletet? A60-as bevallást is kell róla küldeni? Köszönöm válaszukat.

Lengyel termék beszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi, áfával kapcsolatos kérdésben. Intézményünk egyházi általános iskola, alanyi adómentes, és nem rendelkezik közösségi adószámmal. 2017. március hónapban vásároltunk Lengyelországból két darab mobilgarázst. A számlán minden lengyel nyelven van feltüntetve, és 23 százalékos áfával számlázva. Alanyi adómentesként ebben az esetben mi a teendőnk, kell-e áfabevallást benyújtanunk? A 23 százalékos lengyel áfát megfizettük a szállító cég részére. Előző években uniós államból nem történt még beszerzésünk. A szállító cég részéről kibocsátott számla megfelelő így? Köszönöm a segítséget.

Számlázás: EU-s vagy nem? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy Londonban bejegyzett cég EU-s adószámmal rendelkezik. Magyarországon központi irodája van (bejegyzett cégként nem találtam meg a magyar cégnyilvántartásban). Számlát bocsát ki magyar nyelven, forintban, magyar bankszámlára kéri a számla ellenértékét. A számla nem tartalmaz áfát. Kezelhetem-e EU-s beszerzésként? Vagy kérjem a számla módosítását?

Egyéni vállalkozó EU-s cégnek számláz jutalékot,kell-e EU-s adószám? Kérdés

Üdvözlöm. Egyéni vállalkozó szja szerinti adózással, alanyi áfamentesen végzi tevékenységét, melynek körei kereskedés (4791) és ügynöki jutalék (7490, 8299) A kereskedés szálnál: német import árut hoz be a vállalkozó, melyet a német áfával vásárol és itthon eladja, amennyiért tudja. Az ügynöki szálnál: német céggel van szerződésben, mely weblapokkal és azok karbantartásával foglalkozik. Minden vevő után aki beregisztrál a német céghez az én ,,promóciós " kódommal és szerződést is köt velük, kapok 10 eurót. A továbbiakban nekem nincs dolgom/szerepem, én csak a vevőt ,,hozom össze" a német céggel. Minden hónapban – ha például a német cég visszajelzése alapján – szereztem nekik 10 vevőt, kiállítok egy 100 eurós (mindenféle áfától mentes) számlát a részükre, melyet kifizetnek nekem. A kérdés arra vonatkozik - szükséges-e ez esetben EU adószám? (Kereskedésnél világos, hogy 10 ezer euró behozatalig nem szükséges.) Az ügynöki szál miatt azonban az Art. 22. §. 5. bekezdés szerint kötelező lenne számomra az EU-adószám, viszont az adótanácsadó azt mondta, nem kell az ügynökösködés miatt ez esetben EU-s adószámot igényelnem. Mi az igazság az EU-s adószámot illetően: szükséges-e az efféle ügynökösködéshez vagy sem? Köszönöm megtisztelő válaszát.

Gépjármű-kereskedő cég EU-s beszerzései Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Cégünk személygépjármű-márkakereskedés, használt személygépkocsik értékesítésével is foglalkozunk. Főleg az új autót vásároló ügyfeleink beszámított autóit értékesítjük, de előfordul EU-ból beszerzett autók továbbértékesítése is. A használt személygépkocsik értékesítésére a különbözeti (árrés utáni) adózási módot választottuk. Kérdésem az, hogy helyesen járunk-e el az alábbi esetekben: • Az EU-ból cégtől (közösségi adóalanytól – viszonteladótól) továbbértékesítési céllal vásárolt személygépkocsit különbözeti áfásan értékesítsük-e? Az eladó normál közösségi adóalany, de viszonteladó. A számlán feltünteti ennek tényét. (§ 25a UStG.) A közösségi adóalany áfa feltüntetése nélkül számlázza az autót tehát felénk. Ebben az esetben cégünknek az A60-as nyomtatványon (összesítő nyilatkozat) a beszerzést nem kell feltüntetni a 02-es lapon, mint közösségi termékbeszerzést. • Ugyanakkor, ha EU-ból cégtől (közösségi adóalanytól) vásárolunk továbbértékesítési céllal személygépkocsit, azt Magyarországon áfásan fogjuk értékesíteni. Az eladó normál közösségi adóalany, de nem viszonteladó. Ez egy normál közösségen belüli termékbeszerzés. A közösségi adóalany áfa nélkül számlázza az autót, cégünk beszerzéskor ennek áfáját a 65-ös áfabevallásba beállítja fizetendő és levonható áfaként (az összesítő nyilatkozatban szerepeltetjük az EU-s beszerzésünket). Ugyanakkor 27 százalékos áfakulccsal értékesítjük itt belföldön a személygépkocsit. • EU-ból magánszemélytől (nem adóalany) vásárolunk továbbértékesítési céllal használt személygépkocsit, azt Magyarországon különbözeti áfásan fogjuk értékesíteni (szintén nem szerepeltjük az A60-as nyomtatványon, mint közösségi termékbeszerzést. Válaszukat várva.

Külföldről vett személyautó Kérdés

Tisztelt Adózóna! Autók vizsgáztatásával foglalkozó kft. vásárolt Németországból személyautót a kft. részére, amit az egyik ügyfelük meg szeretne vásárolni, mivel az autó nagyon megtetszett neki. A kérdés az, hogy a kft.-nek milyen számlát kell kiállítani, áfásat vagy áfamenteset? A kft.-nek az eladásból nem származik nyeresége. Az eladás miatt szeretne ismét saját részre venni ugyanígy egy autót. Hogyan kell az áfát rendezni? A kft.-nek milyen áfafizetése keletkezik? Egyáltalán hogyan működik az adózása? Tisztelettel és köszönettel: Éva

Uniós beszerzés kínai import esetén Kérdés

Tisztelt Adózóna! A napokban egy ekáerellenőrzés során az adóhatóság tévesnek minősítette a kínai termékimportunkat, mert a vámkezelést egy szlovák cég, a cégünk megbízásából Szlovákiában végezte, és szerinte így már uniós árucikkről van szó, dacára annak, hogy az import Kínából jött, és vevőként és vámfizetőként is a magyar cég a címzett. Kérdésem: igaza van-e a NAV-nak?

Svájci adóalanytól beszerzés Kérdés

Társaságunk egy svájci cégtől szerez be termékeket. A svájci cég ezeket az alkatrészeket Németországból, a német adószámával számlázza felénk. Az általunk megvásárolandó termékeket a cég már 2014-ben Magyarországra szállította, itt egy bérelt telephelyen tárolja. (Ez a svájci partner Magyarországon is rendelkezik adószámmal, de telephellyel, székhellyel nem.) Az ügyletre 2015. őszén kerülne sor. Kérdésem: Elfogadható-e ebben az esetben, ha a svájci cég a német adószámával állít ki számunkra – unión belüli értékesítésként – számlát? Kell-e vizsgálnunk, hogy az általa eladott áru mikor érkezett az országba? (A számla mellékleteként nem tudunk CMR-okmányt csatolni.)

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink