8 találat a(z) szorzó cimkére
Üzemanyag-megtakarítás Kérdés
Nyugdíjazás 2019-ben – ennyivel kell felszorozni a kereseteket Cikk
Március 21-én hatályba lépnek a 2019. évi valorizációs szorzók, derül ki a Magyar Közlöny 45. számában megjelent 55/2019. számú kormányrendeletből. Így már nincs akadálya annak, hogy a 2019. évben nyugdíjba vonulók nyugellátását a tényleges összegben állapítsák meg.
Kiva, egyes meghatározott juttatás szabályai 2019-től Kérdés
Tisztelt Szakértő! A NAV tájékoztatója szerint a kivaalapba belekerült 2019-től a béren kívüli juttatás, illetve a béren kívüli juttatásnak nem minősülő egyes meghatározott juttatás. Ezt a változást ezek szerint kizárólag 2019-től (és nem visszamenőlegesen) kell alkalmazni, jól értem? A telefon és reprezentáció után eddig fizetett szja-t továbbra is fizetni kell? A kivaalapot a kiszámolt összeg 1,18-szorosával kell növelni, vagy szimplán az adózandó összeggel, szorzó nélkül? Köszönöm válaszát!
Vállalkozói kivét után fizetendő járulékok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. közreműködő tagja a garantált bérminimum szerinti tagi jövedelmet vesz fel. Meg kell-e fizetnie ez esetben a mindenkori garantált bérminimum másfélszerese után az Egészségbiztosítási Alapot megillető (8,5 százalék) járulékot, vagy csak a minimálbér másfélszerese után? A kérdésem a szochóra is vonatkozik. Köszönettel: Moleszka
Kivaalap 2019 Kérdés
Idézet az Adózóna cikkből: Előírás 2019-től A 2019. évtől kezdve a járulékalapon kívül (ideértve tagok esetében a járulékalap 112,5 százalékát is) kivaalapot képező személyi jellegű kifizetésnek minősül ♦ az szja-törvény szerinti béren kívüli juttatás (szja-törvény 71. §) ♦ az szja-törvény szerinti béren kívüli juttatásnak nem minősülő egyes meghatározott juttatás (szja-törvény 70. §). Kérdés: Tehát a béren kívüli és egyes meghatározott juttatás a kivás cég esetében kivaalapot képez és NEM SZOCHO-t. Az egyes meghatározott juttatás esetében érvényes az 1,18-as szorzó?
Nyugdíjmegállapítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nemrég fedeztem fel, hogy a 168/1997. számú kormányrendeletben azt, hogy "az (1)-(5) bekezdés alapján meghatározott naptári évi kereseteket, valamint – ha az 1988. január 1-je előtti keresetet is figyelembe kell venni – a Tny. 22. § (8) bekezdése szerinti kereseteket a 2. számú melléklet szerinti valorizációs szorzószámok figyelembevételével kell növelni. A tárgyévi nyugdíj-megállapításhoz tartozó valorizációs szorzószámok hatálybalépéséig – a tárgyévet megelőző évi nyugdíj-megállapításhoz tartozó valorizációs szorzószámok figyelembevételével – előleget kell megállapítani" utolsó mondata kimaradt. Nem értem az okát. Ez jelentheti-e azt, hogy 2019. január 07-én öregségi nyugdíjmegállapításnál a 2018. évi valorizációs szorzókat használják, és így a 2019-es valorizációs emeléstől eleshet a munkavállaló?
Ennyit érnek a régi keresetek a nyugdíjban Cikk
Április 3-ától hatályba léptek a 2017. évi valorizációs szorzók. Így már nincs akadálya annak, hogy meg lehessen állapítani a 2017-évben nyugdíjba vonulók végleges nyugellátását.
Nyugdíj kiszámítása Kérdés
Tisztelt Széles Imre társadalombiztosítási szakértő! Az "Amikor a nyugdíj összege nagyobb, mint a kereseté" című cikkében leírja, hogy a nyugdíj alapjául szolgáló átlagkereset meghatározása során az 1988. január 1-jétől a nyugdíj megállapításáig elért, a kifizetés idején érvényes szabályok szerinti nyugdíjjárulék alapjául szolgáló keresetet kell figyelembe venni. Két bekezdéssel később viszont példának leírja, hogy a 2015. évben megállapított nyugdíjak esetében az 1970-ben szerzett jövedelemnek a 76,875-szeresét, az 1980-ban elért keresetnek a 41,292-szeresét kell beszámítani. A törvény szerint az 1988. január 1-jétől szerzett jövedelmeket kell beszámítani az átlagkereset számításánál, akkor az 1970-es és 1980-as évek jövedelmeit hogyan vehetjük mégis magas szorzókkal figyelembe?