3 találat a(z) saját termelésű áru cimkére
Leltárfelvétel II. Kérdés
Tisztelt Kneitner Lea! 2019. januári, "leltárfelvétel" című kérdésben szereplő kérdés kiegészítéseként szeretném feltenni az alábbiakat: A mezőgazdasági kft. a készleteiről folyamatos mennyiségi és értékbeni nyilvántatást vezet. Megfelel-e a számviteli törvénynek az a gyakorlat, hogy kétévente veszi fel tételes leltározással a saját termelésű készleteiről a Ieltárt nyáron, amikor legkisebb a készletállománya? Előző válaszából világos, hogy az árukészletek tételes leltárfelvétele speciális szabályként fordulónap helyett lehetséges a fordulónapot megelőző vagy azt követő negyedévben is (a megfelelő nyilvántartás vezetése esetén). A saját termelésű készletek leltározása csak fordulónapon lehetséges, vagy bármely (akár nyári) időpontban is? Persze számviteli politikában (leltározási szabályzatban) rögzítésre kerül a választott (nyári) időpont. (Természetesen a saját termelésű készletekről egyeztetéssel készül leltár minden évben a fordulónapra vonatkozóan a mérleg alátámasztása érdekében.) Válaszát köszönöm!
A vevő is nyomozhatja, honnan származik a lekvár Cikk
A különböző piacokon, vásárokon, közutakon, családi házak kapujánál gyakran találkozunk a lekvárok, szörpök, savanyúságok árusításával. Feltételezhető, hogy az előállított savanyúság, lekvár és szörp alapanyaga a saját gazdaságban, azaz a kertben termett, így fontos említést tenni arról, hogy ezeket a finomságokat őstermelői igazolvány birtokában érdemes értékesíteni, melynek kiadásában a helyi falugazdász is közreműködik.
Saját termelésű áru értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném szakmai segítségüket kérni az alábbi esethez. Két fővel működik egy családi gazdaság, 5,5 hektáron dinnyét termelnek. A megtermelt dinnyét kizárólag maguk értékesítik, különböző értékesítési helyeken. Mindketten rendelkeznek külön őstermelői igazolvánnyal, így az értékesítési helyen ezt be is tudják mutatni. Az értékesítési szezonban van munkaviszonyos alkalmazottként felvett munkaerő, aki segíti az értékesítést, de van egyszerűsített alkalmi bejelentés is az értékesítésre, illetve a szedésre. Tehát mástól nem vásárolnak fel dinnyét, csak a saját termést értékesítik. A kérdésem az, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás bejelentésénél a mezőgazdasági munka miatt a napi 500 forintos járulék alkalmazható-e? Véleményem szerint igen, mert ez még a mezőgazdasági őstermelői munka, tevékenység része, nem pedig kereskedelmi tevékenység, mivel csak a saját termés kerül értékesítésre. Köszönettel.