11 találat a(z) rendkívüli ráfordítás cimkére
Elengedett kölcsön Kérdés
Skontó a számvitelben és a társasági adóban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ellenérték 3 százalékát meg nem haladó, nem számlázott összeget a pénzügyi ráfordítások között kell elszámolni. A 3 százalék feletti rész eddig elengedett követelésként rendkívüli ráfordításnak minősült. A rendkívüli ráfordítás megszűnése miatt átkerült az egyéb ráfordítások közé? De mely pont alapján sorolható ide? A taotörvény 8. § (1) bekezdésének h) pontja alapján csak a kapcsolttal, illetve magánszeméllyel szemben elengedett összeg adóalap-növelő. Jól értelmezem? Tehát a külföldi és nem magánszemély belföldivel szemben elengedett összeg nem adóalap-növelő? Köszönöm.
Elmaradt lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás a munkavállalójának lakáscélú támogatást nyújtott hiteltörlesztéséhez a 2015-ös évben, amit a munkaszerződésbe is belefoglaltak. A cég nem utalta át minden hónapban a megállapított összeget, a könyvelésben azonban fel lett adva, és számfejtve is lett. Mivel a munkavállaló nem kapta meg 2015-ben a teljes támogatást, nem számolható el a cégnél sem költségként a 12 havi összeg. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben mi a helyes eljárás, hogyan javítsuk a könyvelésben? A teljes év számfejtését javítani kell? Kneitner Lea szakértőjük egyik válaszában olvastam, hogy a könyvelésben a lakáscélú támogatást rendkívüli ráfordításként kell könyvelni. 2016-tól hova kell majd könyvelni ezt a kiadást? Válaszát előre is köszönöm!
Szállítói kötelezettség leírása Kérdés
2009. évben árverési tárgyaláson felszámoló cég értékesítette a felszámolt cég bizonyos tárgyi eszközeit (vagyonát). Részletfizetésben állapodtunk meg, azonban az utolsó részlet pénz hiányában nem került kiegyenlítésre 2009. év óta. A megvásárolt tárgyi eszközök eladásra kerültek azóta. 2014. évben rendkívüli ráfordításként a mérlegben szeretném elszámolni. Tudomásom szerint társasági adóvonzata nincs. Köszönettel várom válaszukat.
Behajtási költségátalány, ha nincs bekérő levél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a cégem tartozik a másik vállalkozásnak, és az a másik vállalkozás nem küld bekérőt, értesítőt, stb., akkor is saját magamnak a könyvelésben be kellene állítanom a 40 eurós összeget, mint rendkívüli ráfordítást? Aztán, ha a másik vállalkozás elengedi a behajtási költségátalányt, akkor pedig a rendkívüli bevételt? Köszönettel!
Behajtási költségátalány Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cikkben a behajtási költségátalánnyal kapcsolatban az alábbi mondatban "Az elengedés (lemondás) következményeként a kötelezettnek rendkívüli ráfordítást kell elszámolni" helyett nem rendkívüli bevételt kell? Tisztelettel: Kalló Edit
Látványcsapatsport könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy látványcsapatsport támogatása esetén egyéb ráfordításra könyvelendő a támogatás a támogató kft. részéről? És a kiegészítő sportfejlesztési támogatás pedig rendkívüli ráfordításra és adóalap-növelő 2014. évben? Jó az elgondolás? Köszönettel a választ.
Fejlesztésre adott hozzájárulás adózása Kérdés
Egy kft. nagyobb értékű beruházásba kezdett 2013-ban. Ehhez kapcsolt vállalkozásától kapott 100 millió forint vissza nem térítendő, végleges fejlesztési célú hozzájárulást. A hozzájárulást adó kft. a rendkívüli ráfordítások között számolta el az eseményt a pénzmozgással egyidejűleg. Aki kapta a hozzájárulást, a rendkívüli bevételek közé könyvelte a 100 millió forintot, majd átvezette a halasztott bevételek közé passzív időbeli elhatárolásként. Kérdéseim a társasági adó, illeték adónemhez kapcsolódnak: – A hozzájárulást adó társaságnak 2013-ban meg kell-e növelnie a társasági adóalapját a kapcsolt vállalkozásnak adott végleges fejlesztési támogatás összegével? – A hozzájárulást kapó kft.-nél keletkezik-e illetékfizetési kötelezettség? Köszönettel!
Sporttámogatás Kérdés
Tisztelt Válaszadó! A kft. sporttámogatást nyújtott egy sportegyesületnek. Könyvelésével kapcsolatban szeretnék információt kérni, hogy az egyesületnek adott támogatást, a Labdarúgó Szövetségnek befizetett kiegészítő támogatást, valamint a Nemzeti Sport Intézetnek fizetett látvány-csapatsport támogatást rendkívüli ráfordításként kell-e elszámolni?
Bankgarancia Kérdés
Egy kft. ingatlant vásárolt 2012. évben, melyet aktivált. Az ingatlanvásárlással egyidejűleg bankgaranciát is vállalt 3 cég nevében, valamint különböző költségeket is átvállalt, például elmaradt építményadó stb. Az egyik cég ellen felszámolási eljárás indult, mely befejeződött, és a felszámoló megküldte a behajthatatlanságra vonatkozó nyilatkozatát. Kérdésem: elegendő-e felszámoló behajthatatlanságára vonatkozó nyilatkozata a számviteli leírásra, adóalap-növelés nélkül? Vagy alkalmazhatjuk-e azt az eljárást, hogy nem rendkívüli ráfordításként vezetjük ki a megállapított összeget, hanem mint az ingatlanvétellel kapcsolatos ráfordítást, mely a tudomásunkra jutáskor aktiválásra kerül az ingatlanra? Várom szíves válaszukat. Köszönettel: Gönczi Miklósné
Tész beruházás támogatás 2013 Kérdés
Elismert termelői szervezet tész-beruházásra jutó támogatás elszámolásához kapcsolódik a kérdésem. A szervezet műszaki berendezések és hűtőtároló építésének megvalósításához kapott, illetve kap támogatást, ennek a támogatásnak a könyvelésére vonatkozik a kérdésem. Tőketartalék javára vagy pedig rendkívüli ráfordításként kell-e elszámolni? Köszön a választ előre is. Guráné gura@t-online.hu