3 találat a(z) osztalék bevallása cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék választ kapni az alábbi kérdésre. Egy kft. 2013. 10 hóban megszavazott osztalékelőleget (1 millió forint), amit csak 2014 januárjában fizette ki. Az lenne a kérdésem, hogy ha 2013-ban 3 millió forint tényleges osztalékot szavaztak meg, melynek 2014. 07. hónapban történt a kifizetése, akkor az 07. havi 08-as bevallásban milyen összeget kell szerepeltetni (3 millió mínusz 1 millió, vagy a 3 millió forintot)? Mely hónapban kell az osztalékelőleget osztalékká minősíteni a bevallásban? Köszönettel.

Cikk

Sokan nem vették észre, hogy az osztalékot az első forinttól be kell vallani, mert már két éve megszűnt az a szabály, amely szerint – ha a kifizető az adót levonta – egyes tőkejövedelmeket (például árfolyamnyereséget, osztalékot) meghatározott összegig nem kellett bevallani.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Táppénz, csed és gyed bérszámfejtése jövedelmet fel nem vevő társas vállalkozó esetén

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Illetékfizetés, kapcsolt vállalkozás

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Munkaidő-beosztás kevesebb mint 96 órával előre

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink