7 találat a(z) négyórás munkaviszony cimkére
Egyéni fejlesztési idő Kérdés
Tisztelt Szakértők! 8 órás munkaviszonyból 4 órás munkaviszonyra módosult a foglalkoztatás. Ebben az esetben is a fejlesztési időt alkalmazni kell. Viszont erre külön kell készíteni a munkavállalókkal megállapodást? Része ez is a beadandó kérelemnek?
Főállású katás 4 órás munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: főfoglalkozású katás egyéni vállalkozó 4 órás munkaviszonyában fizetés nélküli szabadságon van a járványhelyzet miatt. A NAV- hoz kell-e ezt jelenteni, és ha igen, milyen formában, mivel a a NAV nyilvántartásában főfoglalkozású, katás munkaviszony mellett. Válaszukat tisztelettel várom.
Jár-e végkielégítés ebben az esetben? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy korábbi az oldalon feltett kérdésből arra a kérdésre választ kaptam, hogy a rendkívüli helyzetre való hivatkozás nem lehet oka a végkielégítés meg nem fizetésének, hiszen ahogy dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvédnő írta "A végkielégítésnek az a rendeltetése, hogy a munkáltatónál hosszabb ideig munkaviszonyban álló munkavállalónak – a törvényben meghatározott feltételek fennállása esetén – anyagi ellátást biztosítson, másrészről az újrakezdés elősegítését szolgálja. Ezen mértéket semmiféle esetleges vis maior helyzet sem befolyásolja." Egy olyan jellegű kérdésem merült fel ezzel kapcsolatban, hogy abban az esetben, ha a munkáltató felajánlja a 4 órás munkaviszonyt a munkavállalónak és azt a munkavállaló nem kívánja elfogadni, jár-e végkielégítés? A 8 órás munkaviszonyhoz tartozó alapbér meg nem fizetését az alábbiakkal indokolja a munkáltató: "Ha a munkáltató által ajánlott munkaszerződés-módosítást nem fogadja el (...) a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) 146. §-a alapján, mivel a munkáltató a foglalkoztatási kötelezettségének elháríthatatlan külső ok miatt nem tud eleget tenni, ezért a munkáltató felmenti a munkavégzési kötelezettsége alól, de tekintettel az elháríthatatlan külső okra, ebben az esetben az Ön számára az Mt. hivatkozott rendelkezése alapján az alapbér nem jár." Válaszát előre is köszönöm!
Gyed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy anyukának van egy főállása, valamint 2017. 07. 03-ától kezdődően egy 4 órás mellékállása is. A főállása után megigényelte és rendben megkapta a harmadik gyermek után igényelt csecsemőgondozási díjat. Emellett még 2017. 05. 31-éig gyest is kapott a második gyermek után. A mellékállás utáni igényét elutasították, hogy csak 326 napja van a 365 nap helyett. Ez még rendben is lenne. Viszont felmerül a kérdés, hogy majd a mellékállás után kaphat-e gyedet? Hogyan tartja nyilván a mellékfoglalkozású munkáltató, mivel a főállás utáni csed miatt nála sem dolgozik (nem is dolgozhat a csed mellett)? Ha simán fizetés nélküli szabadságon van, az a leendő gyed miatt nem jó, ha dolgozik, akkor meg megszegi a csed szabályait. Vagy ő is csed miatti távollétként tartja nyilván, annak ellenére, hogy pénzbeni ellátást nem kap? Mi lesz így a mellékállás után majdan igényelt gyeddel? Tisztelettel: Arany Tamás
Ügyvezetés vs. négyórás munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. egyik tagja négyórás munkaviszonyban áll a céggel. Ez a személy a másik tag kifizetése után egyedüli taggá és ügyvezetővé válik. (Más munkaviszonnyal nem rendelkezik.) Ebben az esetben jogszerű-e, ha a 4 órás munkaviszony megmarad, amin felül az ügyvezetői feladatokra tekintettel társas vállalkozóként csak járulékokat fizet az illető? Ha ez nem jogszerű, akkor milyen jogiszony után keletkezhet járulékfizetési kötelezettsége? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: GS
Szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy dolgozót szeretnénk alkalmazni 4 órában, de mellette van főállása egy másik cégnél. Ilyenkor mennyi nap szabadság jár neki a főállás mellett?
Egyszemélyes kft. munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője személyesen közreműködik, a munkáját 4 órában is elláthatja? Vagyis 4 órás munka után kell a járulékokat számfejteni, vagy mindenképpen meg kell fizetni a 8 órás munkaviszony után?