9 találat a(z) kft. ügyvezetése cimkére
Kft. ügyvezetése Kérdés
Kft. ügyvezetése katás egyéni vállalkozóként Kérdés
Tag részmunkaidős ügyvezetőként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy tevékenységet nem folytató kft. ügyvezetését a jelenlegi, nem tag ügyvezetőtől(csökkentendő a költségeket) a társaság egyik tagja kívánja átvenni, munkaviszony keretében. Megfelel-e a szabályoknak, ha a társaság egyik tagja – aki máshol semmilyen biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezik – látja el a továbbiakban az ügyvezetést, például heti 3 órában, és a heti 3 órás munkabére után fizeti meg a járulékokat? Köszönettel: Juhászné Tomozi Katalin
Egyszemélyes kft. ügyvezetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. alapító okiratában rögzítették, hogy a tulajdonos az ügyvezetést megbízásban látja el. A díjazása havi 600 000 forint. Tudomásom szerint egyszemélyes kft.-ben csak tagi jogviszonyban lehet ügyvezetni. Jól tudom-e, hogy a juttatását tagi jövedelemként kell kifizetni? Illetve, hogy a megbízási jogviszony itt helytálló-e, és megbízási díjként kellene kezelni? Tb-törvény szempontjából nem mindegy, és szeretnénk helyesen eljárni. Válaszát köszönöm.
Kapcsolt vállalkozás? II. Kérdés
Kedves Gabriella! Köszönöm szépen a válaszát. A bt.-nek nincs természetes személy ügyvezetője, maga a kft. az ügyvezető. A kft., mint ügyvezető nevében minden szükséges helyen a kft. természetes személy ügyvezetője ír alá a bt.-nél is, így például a két cég között fennálló szerződést is mindkét oldalról ugyanaz a személy írja alá. Nem tudom, hogy ez esetben a közös ügyvezetés kérdésköre nem merül-e fel, nehezen megfogható ez a helyzet számomra. A fontosságát az adja, hogy a kft. a bt. részére havonta számlát állít ki az ügyvezetői teendők ellátásáról, és felmerült az esetleges transzferár-dokumentáció szükségességének kérdése.
Kft.-ügyvezetés munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft. esetében az ügyvezetői státuszt az egyik tag (meghatározó tulajdonrésszel) látná el, a társasági szerződés értelmében munkaviszonyban. Meg szeretném kérdezni, hogy a munkaszerződését saját részére munkáltatóként aláírhatja-e, vagy a munkáltatói jogok gyakorlásával a másik tagot kellene megbízni? Köszönettel.
Egyszemélyes Kft. ügyvezetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hogyan lehet a lehető legolcsóbban megoldani egy egyszemélyes kft. ügyvezetését, ha a tag tgyáson van? Az ügyvezető nem szeretné elveszíteni a tgyás-t és az utána következő gyedet sem. A gyermek egyéves korától már dolgozna a kft.-ben, de addig valakit felvenne. Például a nyugdíjas anyuka elláthatja az ügyvezetői feladatokat 0 forintért vagy valami minimális összegért? Társasági szerződést nem szeretnének módosítani. Amíg a gyermek nem éri el az egyéves kort, bevétele sem lesz a kft.-nek. Köszönöm.
Repülőjegy és képzések elszámolhatósága Kérdés
Egy jól működő, 25 fő alkalmazottal rendelkező társaság ügyvezető-tulajdonosa létérdekközpontja jelenleg egy harmadik országban van. A napi ügyek intézésével a cégvezető van megbízva, de az ügyvezetői teendőket továbbra is ő látja el (fontos döntések meghozatala, utalványozás stb. interneten keresztül), munkabér ellenében. Éves szinten két alkalommal hazautazik egy-egy hónapra a cég működésének ellenőrzése és irányításának közvetlen ellátása végett. Kérdésem a következő: a hazautazásával kapcsolatos utazási költségek elszámolhatók-e, mint a vállalkozás tevékenységével összefüggő költség? Ugyanakkor külföldön folyamatosan, hitelt érdemlően bizonyítottan, szakmájával és a társaság profiljával összefüggő tanfolyamokon és képzéseken vesz részt, az itt tanultakkal új módszereket vezet be, amellyel növeli a társaság eredményességét. Az ezzel járó költségek, tanfolyam díja és az esetleges repülőjegy (ha más városban vagy esetleg más országban van) elszámolhatók-e a társaságban költségként?
Egyszemélyes kft. ügyvezetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes társaság egyetlen tagja személyesen munkát nem végez. Eddig gyermeknevelési támogatáson volt, ami most lejárt, de továbbra sem működik személyesen közre a cég tevékenységében. A cég ügyvezetését külsős ügyvezető látja el, aki egyúttal végzi a társaság tevékenységi körébe tartozó tevékenységeket is, mindezt ingyenes megbízás keretében. Ez a személy másutt 8 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Kérdésem, hogy tb és jogi szempontból rendben lévő-e ez a gyakorlat? Tisztelettel várom válaszát.