6 találat a(z) jövedelem kiszámítása cimkére

Fiatal gazda támogatás fel nem használt része Kérdés

Kisadózó vállalkozó jövedelemszámítása Kérdés

Katás vállalkozó esetén a jövedelemszámítás hogyan történik? Havonta a katás bevétele 500 000 Ft, ebből mennyi számít jövedelemnek? Önbevallást kell tenni az óvodában az ingyenes étkeztetéshez, hány százalékokkal lehet számolni?

Ingatlan-értékesítés Kérdés

Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni: 1.) Üdülő telek vásárlás időpontja: 1999. 2.) Földszint: 2004-ben ideiglenes használatbavételi engedély, mivel csak az alsó szintre kért a magánszemély használatbavételi engedélyt, ezért adtak ideiglenest. 3.) Tetőtér: 2011-ben végleges használatbavételi engedély, amiben leszögezték, hogy: "az ideiglenes használatba vételi engedély kiadása (2004. év) óta szerkezetépítés nem történt„, ezt a NAV határozat is figyelembe vette, az alábbi módon: „2004. évben helyszíni szemle történt, melynek során megállapítást nyert, hogy az ingatlan szerkezetkész. Rögzíti továbbá, hogy 2011. évben ismét szemle történt, ahol megállapítást nyert, hogy 2004. óta szerkezetépítés nem történt. Az ingatlan üdülőépület jellege a szerzést követően az építkezés során nem változott meg. 4.) A telek beszerzési ára illetékkel együtt ismert (3 852 000 forint), a kétszintes ingatlan építésének bekerülési értéke viszont nem ismert, bizonylatok az anyagköltségekről sincsenek. A 2012. évi szja-bevallásban az alábbi módon szerepel a megállapított jövedelem: – Eladási ár: 50 millió forint. – Az szja-törvény 62. § (3) alapján a 75 százalékos szabályt alkalmaztam, mivel nem álltak rendelkezésre az építés, bővítés kiadásai. – Bevétel: 50 millió forint – (50 millió * 75 %) = 12,5 millió forint. – Jövedelem: Megszerzés évének 1999. évet tekintve 80 százalékkal csökkenthető a bevétel, így 2,5 millió forint a jövedelem összege. – Szja: 2,5 millió forint * 16 % = 400 ezer forint. Helyesen számoltam-e ki az szja-összegét? A beszerzés éve 1999?

Elcserélné használt cuccait? Nem is gondolná, hogy ez is bevétel lehet Cikk

Csak a pénzt, vagy az esetleg cserébe kapott dolgot is figyelembe kell-e vennünk ingóságaink értékesítésekor? – merül fel a kérdés egy nagy vihart kiváltó tévéreklám kapcsán, amelyben egy internetes aukciós portálról vásárol egy biciklit egy pedagógus az egyik diákjától, aki megpendíti, hogy egy ötös osztályzatért cserébe alkudhat az árból a tanár úr.

Magánszemély bérbeadásból származó jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély egy másik magánszemélynek szerződés szerint bérbe adta lakásának egy szobáját 2008. 01. 01-2011.12. 31-éig tartó időszakra. Szerződés szerint a bérleti díjat havi szívességi használatra (a baráti kapcsolatukra) tekintettel 13 000 Ft/hó, a rezsihozzájárulást – szintén szívességi használatra tekintettel – 35 000 Ft/hó átalánydíjban állapították meg. A bérbevevő a díjakat minden hónapban átutalta a bérbeadó bankszámlájára. A valóságban az ingatlant az albérlő és a bérbeadó fia használta. A 3 szobás+kiszolgáló helyiségekből 1-1 szobát maguk, 1 szobát (nappali) és a kiszolgáló helyiségeket közösen használták. Ebből kiindulva az albérlő által használt terület (1 szoba és a közösen használt ingatlanrészek területének a fele) az ingatlan alapterületének az 50%-a. Ebben az esetben helyesen jár-e el a bérbeadó, amikor a használati aránynak megfelelően a rezsiköltségek felét számolja el a rezsihozzájárulás bevételével szemben, valamint a bérleti díj bevételéből levonta az ingatlan értékcsökkenését? A bérbeadónak a bérbeadásból így számított jövedelme (mivel a rezsiköltségek arányos része meghaladja a hozzájárulás összegét) bérleti díj mínusz amortizáció arányosan 50 százaléka. 1.Helyesen jár-e el a bérbeadó, ha a fenti jövedelmet vallja be, és fizeti meg utána a személyi jövedelemadót? 2. A bérbeadó nem vallotta be a bérbeadásból származó bevételét, jövedelmét az adott évek bevallásaiban, ezért önellenőrzés keretében szeretné azokat pótolni. Önellenőrzéskor élhet-e a tételes költségelszámolás választásával?

Átalányadózó őstermelő ingatlaneladásból származó jövedelem kiszámítása Kérdés

Őstermelőként működő családi gazdálkodó a tárgyi eszközként használt ingatlanát (épület) értékesíti. Az szja-ban átalányadózást választott. Hogyan kell meghatározni az ingatlanértékesítésből származó jövedelmet?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

NTAK adat és szja

Lepsényi Mária

adószakértő

Családi kedvezmény

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink