6 találat a(z) egyházi fenntartású intézmény cimkére

Megszavazott adótörvény-módosítások: ezek a változások az eredeti javaslathoz képest Cikk

Június 8-án az Országgyűlés elfogadta az adótörvény-módosításokat tartalmazó törvényjavaslatot. Az Andersen Magyarország elemzése összefoglalja az eredeti törvényjavaslathoz képest beiktatott további módosításokat.

Reprezentáció Kérdés

Alapítványi kifizetések Kérdés

Középfokú oktatási intézmény fenntartója volt az általam könyvelt, most már nem közhasznú alapítvány. Egyházi fenntartású lett az iskola, az alapítvány még 2020-ban működik. Év végéig adhat-e a jól teljesítő, szakmát tanuló diákoknak ösztöndíjat az alapítvány? Milyen módon számfejtheti, járulékfizetési kötelezettség van-e? Támogathatja-e eszközökkel, anyagokkal ezeket a tanulókat? Köszönöm a választ.

Cégkapu-regisztráció egyháznak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyházi fenntartású közoktatási intézmény kötelezett-e cégkapu-regisztrációra? Köszönettel.

Szabadság számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyházi fenntartású intézményként a dolgozóinkkal munkaszerződést kötünk. Helyes-e, ha a nem pedagógus dolgozónak járó szabadságot a munka törvénykönyve alapján járó 20 nap alapszabadság + az életkor után járó pótszabadság + gyermek után járó, vagy rokkantság után járó pótszabadság számítással határozzuk meg? Egy új dajka dolgozónk adataiban azt láttuk, hogy a régi munkáltató (szintén munkaszerződés) a szabadságot a Kjt. IV.fejezet 56. §, 57. § 1-2 bekezdés és 58. § szerint állapította meg. Melyik a helyes? Ki nem csinálja jól, hisz ez nem közalkalmazotti jogviszony? (A pedagógus munkakörbe dolgozók évi 21+25= 46 nap, a nem pedagógus munkakörben dolgozók a munka törvénykönyve alapján kapják a szabadságot.) Köszönettel.

Szabadság számítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyházi fenntartású intézményként a dolgozóinkkal munkaszerződést kötünk. Helyes-e ha a dolgozónak járó szabadságot a munka törvénykönyve alapján járó 20 nap alapszabadság + az életkor után járó pótszabadság + gyermek után járó, vagy rokkantság után járó pótszabadság számítással határozzuk meg? Egy új dolgozónk adataiban azt láttuk, hogy a régi munkáltató (szintén munkaszerződés) a szabadságot a Kjt. IV.fejezet 56. §, 57. § 1-2 bekezdés és 58. § szerint állapította meg. Melyik a helyes? Ki nem csinálja jól, hisz ez nem közalkalmazotti jogviszony? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink