11 találat a(z) buszbérlet cimkére

Buszbérlet költségtérítése munkába járásnál Kérdés

Buszbérlet munkába járáshoz: előírható-e, hogy csak számla ellenében térít a munkáltató? Cikk

Meghatározhatja-e a munkáltató belső szabályzatban, hogy csak a nevére szóló számla ellenében téríti meg a buszbérlet árának 86 százalékát csak a munkavállalóknak? Ha erről belső szabályozás kiadásra kerülne, megteheti-e a munkáltató, hogy megtagadja a kifizetést, ha nem számlát ad le a munkavállaló, hanem buszbérletet/buszjegyet? Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Buszbérlet térítése munkába járáshoz Kérdés

Buszbérlet egyesületnél Kérdés

Adatszolgáltatás távolsági bérletről Kérdés

Bérlet térítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vidéki dolgozó jár dolgozni Budapestre, a távolsági bérletét a törvényi előírásoknak megfelelően havonta térítette a munkáltató a bérfizetéssel együtt. Egy év munkaviszony után a dolgozónak 1 havi bérletet ki akarnak hagyni, azzal az indokkal, hogy március 20-án vette meg a bérletet, ezért az már áprilisi bérletnek számít, így csak az áprilisi bérrel fizetik ki, májusi utalással. A munkáltató szerint ezzel nem hagy ki időszakot, csak csúsztatja, a dolgozónak viszont nyilvánvalóan így kimarad egy havi térítés és neki sokat számít. A kérdésem az lenne, hogy jogszerűen jár-e el a munkáltató ezzel? Illetve milyen szabályai vannak a kifizetésnek? A bérlet vásárlásának dátuma számít vagy az időszak? Ha két hónap között van, hogy dönthető el, melyik időszakra számolható el? Köszönettel.

Munkába járás – buszbérlettérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató 100 százalékban szeretné megtéríteni az alkalmazottjának a buszbérlet árát, ami a munkába járáshoz szükséges a két település között. A kérdés az, hogy 100 százalékban adómentesen kifizetheti az összeget a cég nevére kért számla alapján? Mire vonatkozik a 86 százalékos térítés? Köszönettel.

Táppénzen kiadott bérlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünk alkalmazottja hónap elején megkapta a cég által megtérített helyközi buszbérletét. A 4. napon elment betegállományba és az egész hónapot ott töltötte. Az lenne a kérdésem, hogy a következő hónapban valamilyen formán betudható-e a bérlet fennmaradó részének ára? Akár kiszámlázással, akár csak a következő havi bérlet részarányos megtérítésével? Tisztelettel: Kiss Géza

Buszbérlet áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésre szeretnék választ kapni: Cégünk dolgozóinak buszbérletet biztosít a munkába járásukhoz. A bérleteket a cég nevére szóló számlával vásároljuk meg, és 100 százalékban a vállalkozás költsége. Tehát a dolgozók nem térítenek a bérlet árából semmit. Kérdésem az, hogy a számla áfaértéke levonásba helyezhető-e? Köszönettel!

Buszbérlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben alkalmazottunk buszbérletet vásárol munkába járás céljából, és arról számlát kér a cég nevére, akkor az 100 százalékban költségként elszámolható? A dolgozónak, ha 86 százalékot térítek az megfelelő? Amennyiben egyszerűsített foglalkoztatottról van szó, az ő bérlete is elszámolható? Üdvözlettel: Kertész Ibolya

Egyéni vállalkozó buszjegy, buszbérlet elszámolhatósága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó Fundamentával foglalkozik. Mivel nincs jogosítványa, így az ügyfeleihez busszal megy. Kérdésünk az lenne, hogy elszámolhatja-e költségként a buszbérletről szóló számlát (egyéni vállalkozó nevére szól, alkalmazottja nincs)? Illetve buszjeggyel közlekedik, ha városon kívülre kell mennie. A buszjegyről szóló számlát elszámolhatja? Ha igen, van-e valamilyen adóvonzata a buszbérlet és a buszjegy elszámolhatóságának?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink