11 találat a(z) beszerzés külföldről cimkére

Alanyi adómentes katás egyéni vállalkozó külföldi termékbeszerzése Kérdés

Alkatrész beszerzése Angliából Kérdés

Külföldről behozott személyautó, cég nevére Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk ügyvezetője külföldről szeretne vásárolni használt személygépkocsit, a cég nevére. A gépjármű-értékesítő azt az információt adta, hogy ezen beszerzés után áfát nem kell megfizetni. Ez valóban igaz? Illetve megerősítést, véleményt szeretnék kérni arra vonatkozóan, hogy a cég nevén lévő tehergépkocsinak minősülő kétszemélyes gépkocsit, ha azt egy munkavállaló csak munkába járásra használja, akkor véleményem szerint a vásárláskor, illetve a tankolás után felszámított áfa nem helyezhető levonásba. Sőt, a költségek elszámolása is igencsak megkérdőjelezhető. Köszönöm válaszát!

Alanyi mentes beszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy alanyi áfamentes pozícióban lévő cég/vállalkozás számára van-e bármilyen összegű (például 10 ezer eurós) korlátozás abban a tekintetben, hogy mennyi pénzért szerezhet be árut uniós vagy nem uniós országból? Válaszát előre is köszönöm.

Részletfizetéssel történő vásárlási szerződés Kérdés

A hivatalos fordítás alapján cégünk a Walter Leasing GmbH céggel részletfizetéssel történő vásárlási szerződést kötött egy új pótkocsi beszerzésére, melynek főbb pontjai az alábbiak: Dokumentumátvétel időpontja: 2016. 04. 20., a vételár például 30 ezer euró, önrész például 5 ezer euró, törlesztés 48 hó*521 euró, casco 70 euró havonta, utolsó részletfizetéssel a tulajdonjog átszáll. Minden hónapban kapok rate címszóval 521 euróról egy értesítőt és a cascóról is egy értesítőt. Kérdés: a teljes összegről a német cég kiállított számláját hogyan könyvelem le, közösségen belüli tárgyieszköz-beszerzés miatt az áfabevallásban és a közösségi lapon le kell-e jelenteni, és melyik sorban? A később fizetett törlesztéseket hogyan kell lekönyvelni, itt már nem kell az áfabevallásba lejelenteni a havi törlesztés összeget? A német cégtől részletre vett pótkocsit a részletfizetéseknél úgy kezelem, mintha magyar cégtől lett volna beszerezve a tárgyi eszköz? Még eddig nem találkoztam külföldi cégtől részletre vett tárgyi eszköz beszerzésével, ezért kérem a segítségüket.

Autóbehozatal külföldről II. Kérdés

Tisztelt dr. Kelemen László! Az említett gépjárművet a vállalkozás saját céljára használja, nem adja azt bérbe, és nem értékesíti tovább. A számlához tartozik egy nyilatkozat, mely szerint az eladó német cég járműkereskedelemmel foglalkozik, közösségi adószám nem szerepel a számlán, különbözeti adózással történt a számlázás. Regisztrációs adót nem kellett fizetnie, így áfa szempontjából nem vonatkozik rá áfalevonási tilalom, tudomásom szerint azt csak 8703 VTSZ szám alá tartozó gépjármű-behozatalnál kell megfizetni ? Az áfabevallásban hol szerepltetem a gépjárműimportot? Segítségét köszönöm!

Áfa – építkezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérném a segítségét. Társaságunk ipariépület-beruházást hajtana végre. A beruházást kivitelező végzi. A beruházáshoz szükséges építőanyagokat mi vesszük meg. Ezen építőanyagok egy részét Ausztriából kívánjuk behozni. Uniós adószámunk van, így áfa nélkül vesszük meg az anyagokat. Van-e áfavonzata, amikor ezen anyagokat felhasználjuk a beruházás során? A Magyarországon beszerzett építőanyagok áfáa levonható. Mi a helyzet, amikor a beruházáshoz felhasználom az építőanyagokat? (Maga a kivitelező az építésiengedély-köteles munkáról fordított áfás számlát ad, ez rendben van.) Előre is köszönöm a segítségét. P.T.

Használtautó-kereskedés áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Használtautó-kereskedéssel kapcsolatos lenne a kérdésem. Egy kereskedés behoz külföldről személygépkocsikat. És itthon különbözeti adó szerint adózik. Eladja egy másik autókereskedésnek. Ez a kereskedés is adózhat különbözeti adó szerint az átvett személygépkocsik után, vagy ennek már rendes áfa szerint kell adóznia? Ez a második autókereskedés magánszemélyeknek, vállalkozásoknak értékesíti a személygépkocsikat. Várom mielőbbi válaszukat: Zsók Gabriella

Külföldről vett személyautó Kérdés

Tisztelt Adózóna! Autók vizsgáztatásával foglalkozó kft. vásárolt Németországból személyautót a kft. részére, amit az egyik ügyfelük meg szeretne vásárolni, mivel az autó nagyon megtetszett neki. A kérdés az, hogy a kft.-nek milyen számlát kell kiállítani, áfásat vagy áfamenteset? A kft.-nek az eladásból nem származik nyeresége. Az eladás miatt szeretne ismét saját részre venni ugyanígy egy autót. Hogyan kell az áfát rendezni? A kft.-nek milyen áfafizetése keletkezik? Egyáltalán hogyan működik az adózása? Tisztelettel és köszönettel: Éva

Külföldi beszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az árfolyamok megfelelő alkalmazásáról szeretnék többet megtudni. A könyvelt cég az MNB-középárfolyam alkalmazását választotta a számviteli politikájában és az áfatörvény alapján is (bejelentési kötelezettségének eleget tett). A számviteli törvény alapvetően a teljesítés napjához rendeli az átszámítást forintra és a megjelenítést a könyvelésben akár vevő, akár szállítói számláról van szó. Az áfatörvény a külföldi beszerzéshez tartozó számlák esetében a számla keltéhez, fizetéshez, illetve a teljesítést következő hó 15. napjához köti a bevallásban szerepeltetendő forintérték átszámítását. Úgy tudom, hogy lehetőség van arra, hogy a számviteli politikát az áfatörvényben szereplő árfolyamszámításhoz lehessen igazítani. Ezt milyen hivatkozással, szövegezéssel lehet egyértelműen megtenni? Lehet úgy, hogy az áfabevallásban szerepeltetendő értéken tartjuk nyilván a könyvekben a külföldről érkező számlákat? Ekkor nem gond, ha ezek az értékek nem a teljesítés napjához kötődnek (ahogy a számviteli törvény ezt előírja)? Az összesítő nyilatkozat szempontjából a külföldi beszerzés számláit melyik időszakban kell szerepeltetni: a számla kelte vagy a teljesítés napja alapján? Példa: számla kelte 2015. 06. 09., teljesítés 2015. 05. 18. Ekkor az áfában a számlát a 2015. 06. 09-én jegyzett MNB-árfolyamon kell szerepeltetni (könyvelni is ezen lehet, ha a számviteli politika ehhez igazodik), az áfabevallásban és az összesítő nyilatkozatban melyik hónaphoz kell igazodni, 05. vagy 06.?

Alanyi mentes egyéni vállalkozó külföldi árubeszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik egyéni vállalkozónk kínából az e-bayen keresztül vásárol árut, alkalmanként csak 1 darabot, ár 50-100 USD között mozog. A vállalkozó alanyi mentes státuszú. Az árut Paypalon keresztül fizette ki. Az árut a postás hozta ki neki. A külső csomagoláson szerepelt rajta, hogy az árut Angliából postázták. A vámügyintéző azt mondta, nem kell vámolni, mert már kézhez kapta az árut. Kérdéseim a következők volnának: 1. Kell-e vámoltatni, hiszen kereskedelmi céllal vásárolta? Áfafizetési kötelezettsége keletkezhet-e? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Péter Zsuzsanna

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Felügyelőbizottsági tagok jelentése a NAV felé

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Gyed külföldi jogviszony után

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink