11 találat a(z) bérelt gépkocsi cimkére

Bérelt gépkocsi bérbe adása Kérdés

Bérelt gépkocsi költsége Kérdés

Bérelt gépkocsik bérbeadása Kérdés

Cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: kell-e cégautóadót fizetni, útnyilvántartást vezetni az alábbi bérleti jogviszonyra tekintettel? Bérbeadó egy kft., a bérbevevő szintén egy kft. A bérlet időtartama két év, napi gondozási költségen felül minden egyéb költség a bérbeadó kft.-t terheli. A bérlő nincs üzembentartóként sem bejegyezve. A bérletidíj-számla áfarésze nem került levonásra. Köszönettel: Pécsi-Fodor Zsuzsanna

Bérelt gépjármű Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk tartós bérlet formájában gépkocsit bérel egyik dolgozójának. A bérleti díjat személyi jellegű kifizetés közé könyveljük. A bérbeadó kiszámlázza a cégautóadót részünkre. Kérdésem: van-e további adófizetési kötelezettségünk? Helyes-e a gondolat, hogy ha megfizetjük a cégautóadót, akkor nem kell természetbeni juttatásként kezelnünk a bérleti díj összegét? Válaszát előre is köszönöm.

Munkába járás bérelt kocsival Kérdés

Tisztelt Adózóna! Olvastam a szakértő "Munkába járás a munkáltató által bérelt személygépkocsival" 2015.08.29-i válaszát. Ehhez kapcsolódó kiegészítő kérdésem: A bérelt személygépkocsit a gazdasági társaság üzemelteti, ezzel szállítja a munkavállalókat a lakóhelyükről a cég telephelyére, így oldaná meg a munkába járást. A jármű minden költségét (bérlet, üzemanyag) a gazdasági társaság fizeti), és nem fizet munkába járás címén semmit a dolgozóknak. Levonható-e a bérleti díj áfája? Üzletszerű-e ez a tevékenység? Vállalkozás érdekében felmerülő elismert költség? Nagyon szépen kérem mielőbbi válaszát. Köszönöm: Novák Katalin

Bérelt autó költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 11 hónapra bérbe vett egy másik kft.-től egy (itt lízingelt) személyautót. Helyesen jár-e el a cég, amely lízingeli az autót, ha annak költségeit 100%-ban elszámolja, mivel bérbe adta a járművet? A kft., amely 11 hónapra bérbe vette a személygépkocsit, a személyes használatot is engedélyezte az autót használónak. Kérdésem, hogy a vállalkozás tevékenységéhez elautózott kilométer után használhatjuk-e a havi NAV-üzemanyagár-listát, vagy mndenképpen szükséges a tankolásról számla? A magánhasználatot ebben az esetben hogyan lehet elszámolni, ha a cégautóadót a bérbeadó cég fizeti? A bérbevevőnek ebben az esetben üzembentartónak kell-e lennie (be kell-e jegyeztetni a forgalmiba)? Kinek, hogyan, és milyen mértékben keletkezhet ezen ügyletek során áfalevonási joga? Válaszát előre is köszönöm!

Bérelt személygépkocsi áfaelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. hosszú távú bérleti szerződéssel bérel egy személygépkocsit. Kérdésem: ha lehet tudni, hogy nem csak a vállalkozással kapcsolatban, hanem magáncélra is fogja használni a gépkocsit, akkor arányosítva le lehet-e vonni az áfát, esetleg a magáncélú használatot, ha kiszámlázza, akkor teljes levonásba lehet-e helyezni az összeget, vagy egyátalán nem lehet a levonással élni?

Bérelt cégautóadó Kérdés

Cégünk tartósan bérel egy személygépjárművet, amely után a tulajdonos bérbeadó fizeti meg a cégautóadót, a gépkocsi a bérbeadó könyveiben van feltüntetve. Cégünk még üzembentartóként sem lesz bejegyezve a gépkocsi forgalmijába. A bérbeadó kiszámlázza felénk a szolgáltatást és a felmerülő költségeket (például biztosítás, kötelező szerviz, gépjárműadó, casco stb.) a havi számlájában. Viszont a kisebb javításokat, autópálya-matrica, tankolás, mosatás stb. a cégünk fizeti. Ez esetben kinek kell megfizetnie a cégautóadót, hiszen mi is számolunk el költséget a bérbevett gépjármű után?

Cégautóadó külföldön bérelt személygépkocsi után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás külföldi kiküldetésben lévő alkalmazottja számára négy napra, mondjuk május 4. és május 7. között személygépkocsit bérelt. A személygépkocsi bérleti díját és a felhasznált üzemanyagért fizetett összeget májusi teljesítési dátummal költségként elszámolta a vállalkozás. Kérdéseim a következők: 1. Kell-e cégautóadót fizetni a fenti személygépkocsi-bérlet után? 2. Ha igen, melyik hónapra kell elszámolni? Hogyan értelmezhető ebben az esetben a Gjt. azon szabályozása, hogy a hatósági nyilvántartásban nem szereplő (külföldi rendszámú) személygépkocsi után az adókötelezettség annak a hónapnak az első napján keletkezik, amelyet megelőző hónapban a személygépkocsi után költséget számoltak el [Gjt 17/C. § (4)]? Az adókötelezettség annak a hónapnak az utolsó napján szűnik meg, amelyben a személygépkocsi után a tulajdonos vagy a használó utoljára számolt el költséget [Gjt 17/C. § (5)]. Ennek alapján a fenti esetben az adókötelezettség június 1-jén keletkezik és május 31-én szűnik meg, vagyis az adóköteles időszak negatív. Válaszát előre is köszönöm.

Bérelt gépkocsi magánhasználata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk egy lízingeléssel/bérbeadással foglalkozó vállalkozástól személygépjárművet bérel nem tartós bérletként bérleti szerződés alapján. A bérelt személygépjármű használata során magánhasználat is megvalósul. Mivel a cégautóadót nem a vállalkozásunk fizeti, elszámolhatók-e a vállalkozásunknál teljes mértékben a bérelt gépjárművel kapcsolatos kiadások (bérleti díj, használattal kapcsolatos egyéb kiadások)? A Tao tv. 3/B melléklete szerint a vállalkozás érdekében felmerülő költségnek minősül a cégautó használata, fenntartása, üzemeltetése révén felmerült költség. A vállalkozás érdekében felmerült költségnek tekinthetők-e társaságunknál a magánhasználatra eső kiadások? A magánhasználat a társaság szabályzataiban engedélyezve van. A társaságnak keletkezhet-e a magánhasználat után adófizetési kötelezettsége? Köszönettel!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kondipark adóvonzata

Nagy Norbert

adószakértő

Adószámos magánszemély

Lepsényi Mária

adószakértő

Sátor bérbeadás

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink