8 találat a(z) alkalmazotti jogviszony cimkére
Katás egyéni vállalkozó anya és alkalmazott apa – csed és gyed számítása Cikk
Katás egyéni vállalkozó hölgy és alkalmazotti jogviszonyban dolgozó párja gyermeket szeretne vállalni. Mekkora csedre, gyedre számíthatnak, érdemes-e emelni a havi tételes adó összegét, esetleg részmunkaidős állást vállalni a nőnek annak érdekében, hogy magasabb összegű ellátáshoz jussanak a gyermek születése után? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértő, jogász válaszolt.
Katás bt. kültag osztalékfizetés Kérdés
Frissen alakult kft. tagjainak járulékfizetése Kérdés
Ilyen feltételekkel nyújthat kölcsönt kft. a tagoknak Cikk
A három tulajdonos szeretne a kft.-től kölcsönt felvenni, csak nincsenek tisztában azzal, hogy ezt milyen feltételek mellett tehetik meg. Olvasói kérdésre Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Munkáltatói lakáscélú támogatás tagnak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy tag alkalmazotti jogviszonyban van bejelentve, akkor részére adhat a cég adómentesen lakáscélú támogatást? Ha igen, akkor a törlesztőrészletet a dolgozónak vagy közvetlenül a banknak kell átutalni?
Katás vállalkozó szül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású katás vállalkozó szülés előtt áll, alkalmazottja van. Az alkalmazott dolgozhat-e a vállalkozó szülési szabadsága alatt (az alkalmazott minden jogot megkapna például bankban, számlázásban, stb). Köszönöm a választ.
Ügyvezető biztosítási jogviszonya Kérdés
Sokszor felmerült már a társas vállalkozói jogviszony téma, és most a NAV is megkezdte az ellenőrzéseket. Egy társaság ügyvezetője feladatait már 2010. óta alkalmazottként látja el. Erre a társasági szerződése is lehetőséget biztosít. A 2012-ben megváltozott tb-törvény értelmezésével még mindig probléma van. Be kell-e jelenteni ugyanabba a cégbe társas vállalkozóként az ügyvezetőt, így kettős jogviszonyt teremtve?
Kft.-tulajdonosok béren kívüli juttatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Meg szeretném tudni, hogy egy kft. tulajdonosai, akik egyben vezető tisztségviselők is, milyen feltételek mellett alkalmazhatják a béren kívüli juttatást? Szükséges, hogy alkalmazásban álljanak vagy személyes közreműködés esetén kell-e jövedelmet kivenniük ahhoz, hogy alkalmazni tudják a béren kívüli juttatást? Esetleg, ha egyik sem érvényesül (nem állnak alkalmazásban a Kkt.-nél ,illetve nem vesznek ki jövedelmet a személyes közreműködésért), akkor kaphatnak-e bármilyen béren kívüli juttatást? Válaszát előre is köszönöm!