2 találat a(z) vagyonkezelői díj cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk csődeljárása csődegyezséggel zárult. A vagyonkezelő kiszámlázta felénk a díját, de a hitelezők által neki átutalt regisztrációs díjjal csökkentve kell azt kiegyenlítenünk. Az a kérdésem, hogy hogyan kell lekönyvelni a fenti tételeket? Előre is köszönöm

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az önkormányzat a tulajdonában lévő kft.-vel vagyonkezelői szerződést köt, melyben évente fizetendő vagyonkezelői díjat állapítanak meg, amit a kft. áfával növelten fizet meg az önkormányzatnak. Kérdésem az lenne, hogy ezt a kft.-nél vagyoni értékű jogként vagy költségként kell az adott években lekönyvelni? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

08-as bevallás 09-02 bontás

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Özvegyi nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink