3 találat a(z) tagcsere cimkére

Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk (betéti társaság) 2017 decemberében osztalékelőleget fizetett ki az akkori tagok részére. 2018 márciusában azonban az egyik tag – aki tehát osztalékelőlegben részesült – kivált a cégből és egy új tag lépett a helyére. Most rendelkeztünk az osztalékról, melynek összege pontosan megegyezik a korábban kifizetett osztalékelőleg összegével. Kérdés: az új tagot terheli-e 14% ehofizetés és bármilyen szja-kötelezettség, vagy ez még a régi tagot terheli? De a régi tag az osztalék elfogadásáról szóló határozat napján nem is volt tag, az új tag pedig elvileg a cégtől nem számíthat tényleges kifizetésre, hiszen előleget fizettünk. Mi a helyes eljárás? A régi tagnak vissza kellene fizetnie az osztalékelőleget akár kamatostul is, majd abból fizetünk az új tagnak osztalékot most? Milyen lehetőségeink vannak még?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Illetékfizetés, kapcsolt vállalkozás

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Munkaidő-beosztás kevesebb mint 96 órával előre

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink