4 gyermekes anya szja-mentessége Kérdés
Mai napon jelent meg a cikkük a témában. Bevallom a kapcsolódó jogi anyagokat még nem olvastam el, de számomra egy nagyon fontos kérdés nyitva maradt. Mit jelent a családi pótlékban részesült ebben az esetben? Ez a magyar családi pótlékra vonatkozik vagy külföldire is? A 12 éves időkorlátba bele lehet számolni a külföldi éveket? Ha egy családnak 4 vér szerinti gyermeke van, de 9 évig más EU-tagállamban éltek, így az egyik gyerek esetén magyar családi pótlék jogosultság nem lesz meg 12 évre, akkor az érintett anya nem nyilatkozhat arról, hogy jogosult erre a kedvezményre? Biztosan lesz még más kérdés is a témában, de ez most egyből beugrott. Köszönettel: Nagy Péter