5 találat a(z) osztalékot kiváltó adó cimkére

Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdéssel fordulok Önök felé. 2019. 01. 01-jével belépett az egyszerűsített vállalkozói adó hatálya alá egy betéti társaság, bevételi nyilvántartást vezet. 2020. 01. 01-jével végelszámolással kíván megszűnni a bt. Az osztalékot kiváltó adó első részletét már megfizette, a második és harmadik részlete, jól gondoljuk-e, hogy 2019. 12. 31-én lesz esedékes, illetve a 2019. 01. 01-je előtt társasági adóalanyiság alatt keletkezett eredménytartalék után már további fizetési kötelezettség nem keletkezik? Válaszukat előre is köszönöm.

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a katába belépő cégnél, miután megfizeti az osztalékot kiváltó adót, a magánszemély tagoknál, akik kiadózóvá vállnak, az adó alapjának adóval csökkentett összege a magánszemélyek jövedelmét képezi-e? Egy esetleges vagyonosodási vizsgálatnál figyelembe vehető-e a kiadások fedezetéül?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Duális képzés, szakmai gyakorlat

Széles Imre

tb-szakértő

Egyesület tagjainak nyújtott nyeremény

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink