10 találat a(z) cél szerinti felhasználás cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesületünk a 2019. évben kiutalt 1 százalékot cél szerinti tevékenységére használta fel. Ezt az összeget szeretném konkrétan egy számlához rendelni, munkaszámmal ellátni. Az adott számla tartalma szerint 2019. évi gazdasági eseményt tartalmaz, 2019. évre került könyvelésre, de a számla kiegyenlítése 2020. évben történt meg. Kérdésem, hogy probléma-e, hogy a számla kiegyenlítése nem történt meg 2019. december 31-éig? Elfogadható az 1 százalék elszámolása ezzel a számlával szemben? Válaszát előre is köszönöm!

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közhasznú alapítvány a részére felajánlott szja 1 százalék összegét teljes egészében adótartozásra "használta" fel, illetve az adóhivatal átvezette a tartozásra. A KOZ nyomtatványon elsődlegesen cél szerinti tevékenységre kell felhasználni, és csak a cél szerinti összeg 25 százalékát lehet működési költségre felhasználni. A személyi jellegű ráfordítások azonban működési költségnek minősülnek, a bérjárulék pedig személyi jellegű ráfordítás a számviteli törvény szerint. Az átvezetett járulékok között azonban olyan is szerepel, amit a munkavállalótól levontak, tehát még nem is személyi jellegű ráfordítás. Ebben az esetben hogyan kell kitölteni a KOZ nyomtatványt? Mi a cél szerinti és mi a működési költség? Válaszát előre is köszönöm.

Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Legyenek szívesek segíteni a következő témában. Nem egyértelmű az egyesületeknél a NAV 1 százalék cél szerinti felhasználásának mértéke a 13KÖZ bevallás esetében. Köszönöm segítő munkájukat!

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó EU-s pályázatot nyújtott be, célja ingatlanvásárlás volt. A benyújtás éve: 2013, az ingatlan megvásárlása: 2013-ban többféle hitelből, pályázati összeg folyósítása vállalkozói számlára: 2014-ben. Kérdésem: A 2014. évi bevételével szemben bizonyára elszámolhatja egy összegben azt a cél szerinti felhasználást, mely konkrétan ide kapcsolódik, de egy adóévvel korábban megtörtént? Segítségüket köszönöm! Lóránt Gizella

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Pénzforgalmi áfa önellenőrzése

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Telefonszámla továbbszámlázása

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Különbözeti áfa – használt gépjármű

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 január
H K Sze Cs P Sz V
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink