1 találat a(z) kapott kedvezmény cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk vásárolt partnerétől 2 db tárgyi eszközt. A számlában az egyik tárgyi eszközhöz kapcsolódóan (külön megjelölve) "forgalom alapján adott engedmény" címszóval a teljes ár (nettó + áfa) jóváírásra kerül. Ilyen esetben, miként lehet nyilvántartásba venni a számlán elvileg 0 forintért szereplő tárgyi eszközt? Ez utólagos vagy azonnali engedménynek számít? A kapott engedményt egyéb bevételként kell elszámolni és vele szemben a tárgyi eszköz nettó értéke lesz? Ettől az esettől függetlenül, ha azonnali engedmény történik teljes összegben, akkor a térítés nélküli átvétel szabályai szerint kell eljárni (bevétel, elhatárolás)? Köszönöm

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt felek közötti ingatlan apportja

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Kft. kis- és középvállalkozás kamatkedvezménye

Pölöskei Pálné

adószakértő

Közműdíj

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink