203 találat a(z) adatszolgáltatási kötelezettség cimkére

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Pénztárgép használata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pénztárgép-használattal, illetve adatszolgáltatási kötelezettséggel kapcsolatban szeretnénk néhány kérdést tisztázni. Egy kft. több tevékenységgel foglalkozik. Kiskereskedelem és szolgáltatás. A kiskereskedelmet üzlethelyiségben végzi, pénztárgépben rögzíti a bevételeit. A szolgáltatást egy másik helyiségben, ahol minden tételről számlát (készpénzes) állít ki. 1. Az a kérdésünk, kell-e a szolgáltatásokról adatot szolgáltatni a NAV felé, mint pénztárgépben nem rögzített bevételekről (PTGSZLAH adatlap)? 2. Amennyiben a kiskereskedelmi egységben átutalásos számla alapján történik értékesítés, abban az esetben úgy gondoljuk, hogy a pénztárgépbe nem történik rögzítés, és adatszolgáltatási kötelezettség sincs. Jól gondoljuk?

PTGSZLAH adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. fő tevékenysége pékárugyártás. Két kis vegyes boltot is üzemeltet. A pékség termékeit továbbértékesítésre átadja saját és más idegen boltoknak. A két boltban pénztárgép üzemel. Az ott kiállított készpénzes számlát is beütik a pénztárgépbe, így a bolt által kiadott számlákat nem kell bejelenteni a NAV-nak. A pékség partnereinek, a viszonteladóknak készpénzben is értékesíti a termékeit, amelyekről készpénzes számla készül, és nem ütik be azt a pénztárgépbe. Ezekről a számlákról kell adatot szolgáltatni a NAV felé a PTGSZLAH nyomtatványon? A kft. a pénztárgép használatára a bolti kiskereskedelmi tevékenysége miatt kötelezett. Segítségét megköszönöm: Csuhainé

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Számlákról adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi jogszabályhely értelmezésében kérném segítségüket. Turisztikai Egyesület ajándékárukat értékesít, amelyhez online pénztárgépet kellett beszereznie. Előfordul olyan eset amikor a vásárló számlát is kér a vásárlásról. Ezeket a számlákat az ÁFA tv.159. §-ának, 165. § (1) bekezdés b) pontjának és 166. §-ának együttes olvasata alapján nem ütik be a pénztárgépbe. Kérdésem, hogy a kiállított számlákról van-e adatszolgáltatási kötelezettsége a szervezetnek tárgyhót követő hónap 15-ig? Jogszabályhely:9/C § 5 A Rendelet 1. § (1) bekezdése alapján pénztárgép használatra kötelezett olyan adóalanyt, aki vagy amely az Áfa tv. 166. §-a szerinti nyugtakibocsátási kötelezettségét az Áfa tv. 166. § (2) bekezdésében foglaltak szerint számla kibocsátásával teljesíti, az Áfa tv. 178. § (1a) bekezdés vonatkozásában úgy kell tekinteni, mint aki nyugtaadási kötelezettségének gépi nyugtakibocsátással tesz eleget. Ezen adóalany az Áfa tv. 178. § (1a)bekezdésében meghatározott adatszolgáltatási kötelezettségének a Rendelet 2. § (1) bekezdésétől eltérően a Rendelet 1. mellékletében foglalt tevékenysége tekintetében... Válaszukat előre is megköszönve, Timi

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Afatszolgáltatás Esemény

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST / VIDEÓAJÁNLÓ

Kérdések és válaszok

Kiva – ingatlanértékesítés

Szipszer Tamás

adószakértő

Ebrendészet

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2022 május
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
hirdetÉs