3 találat a(z) év közben belépés cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Még mindig nem egyértelmű számunkra, hogy a kivát év közben választó vállalkozások a belépés időpontjától kezdődően ennek a módszernek megfelelően adózhatnak-e az iparűzési adót illetően. Az általunk megkérdezett önkormányzatok véleménye nem egyértelmű, többen egyetértenek az évközi belépéssel mások nem... Önnek mi a véleménye a felvetett témát illetően? Köszönjük válaszát!

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Év közben kezdődött munkaviszony miatt az egyik munkavállalónak csak 8 nap szabadsága van. A munkaadó év végén leáll a gyártással, és mindenkinek kiad két hét szabadságot. El lehet-e küldeni két hét szabadságra a munkavállalót, ha csak 8 napja van? A két napot hogyan kell elszámolni neki? Válaszát előre is köszönöm: Bródi Anikó

Kérdés

Kedves Szakértő! Bt.-ben vagyok beltag, ügyvezető, a cég másik tagja is magánszemély. Szeretnénk áttérni 2014. február 01-jétől a katába. Szíveskedjenek erre vonatkozóan teljeskörűen tájékoztatni, hogy erre van-e lehetőség, milyen bevallási, bejelentési kötelezettséggel jár, milyen nyomtatványokat kell beadni, valamint áfában alanyi mentességet választhatunk-e év közben, vagy arra csak év végén lesz lehetőségünk. Jelenleg a cég áfás az általános szabályok szerint. Nagyon köszönöm gyors válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Képernyőn szereplők ruházatának elszámolás

Erdős Gabriella

adószakértő

Betáplálási visszatérités áfáját melyik időszara kell könyvelni

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Sérelemdíj számfejtése

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 március
H K Sze Cs P Sz V
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink