218 találat a(z) tartozás cimkére

Kft. végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnénk kft.-nket végelszámolással megszüntetni. Köztartozása nincs a cégnek, de veszteséges működése miatt kölcsöntartozása van az egyik tulajdonossal szemben. A tartozás rendezéséhez, a társaság piaci áron eladná a tulajdonosnak a leltárban lévő tárgyi eszközöket, ezen értékesítés áfáját befizetnénk, és a bevételből rendeznénk a kölcsön egy részét. A fennmaradó részt elengedné a tulajdonos, amit rendkívüli bevételként számolnánk el, illetve megfizetnénk a 18 százalékos ajándékozási illetéket is. Kérdésem: eljárhatunk-e az említett módon? Köszönöm a segítségét.

Követelések és kötelezettségek Kérdés

Tisztelt Szakértők! Cégünkben folyamatos egyeztetések folynak mind a szállítói tartozások, mind pedig a vevői kintlevőségek terén. Több könyvelőváltás történt, és most én is szembesültem olyan kintlévőségekkel és szállítói tartozásokkal, amik már több mint 5 évesek és van amelyikről kiderült, hogy már nem is valós nyitott tételek. Kérdésem lenne, hogy ezeket hogyan lehet hivatalosan és törvényesen kivenni a könyvelésből, milyen okiratokkal kell alátámasztani ezeket, van-e elévülési idő? Segítségüket köszönöm!

Tartozás-átvállalás, kötelezettség-elengedés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdés megválaszolásában kérném szíves álláspontját. Egy kereskedelmi kft. átvállalt egy másik (nem kapcsolt vállalkozási viszonyban lévő) kft. tartozását. A tartozást átvállaló kft. elhatárolta az átvett tartozást T 39 (Aktiv i.e) - K 4 Szállitó. A 2014. évben kifizetett összeget lekönyvelte: T 4 Szállító - K Bankszámla, majd ezt az összeget 88 Rendkívüli ráf. és K 39-re is könyvelte. Helyes a könyvelés? A társaságiadó-alapot meg kellett növelni a 88-ra elszámolt összeggel? Egy másik cég (kft.) tartozik egy kft.-nek hosszabb idő óta. Ezt a tartozást (áruszállítás volt az eredeti) a 2015. évben elengedték. Csak az a kérdéses, hogy a tartozó cégnél mi a helyes eljárás. Helyes-e a könyvelés, ha a rendkívüli bevételre könyvelik a szállítóval szemben? Tao-vonzata nincs? Más könyvelési lépés van-e még? Előre is nagyon köszönöm a választ.

Fontos: tízezrek kapnak levelet a NAV-tól Cikk

A korábbi évektől eltérően korábban, már április elején megkapják a vámhatóság által vezetett vám- és adófolyószámlákról készült egyenlegközlőt és a pótlékértesítőt a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) az adózók, mintegy 36 ezer ilyen értesítést küld ki a hatóság.

Kilépő papírok visszatartása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A céghez új alkalmazottat szeretnének felvenni, de az előző munkahelye visszatartja a kilépő papírjait tartozás miatt. A dolgozó felmondott. Jogos-e a visszatartás, illetve milyen megoldás létezik ilyen esetre? Köszönettel: Urbán Ágnes

Tartozásátvállalás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég szállítói tartozásait átvállalta egy másik cég, aki ezt ellenérték fejében vállalta át. Akinek a tartozását átvállalják, annak a cégnek a könyvelési tételeivel kapcsolatban vannak kétségeim. A szállítói tartozásokat kivezetném T454 K988, viszont a fizetendő ellenértéket T888 K456 (faktoring tartozások), vagy T454 K456 írom elő? A 456 főkönyvi számot használhatom-e, vagy inkább egyéb más kötelezettségbe tegyem, például 479? Egyáltalán jól gondolom a könyvelést? Segítségét előre is köszönöm!

Nyugdijjárulék-tartozásom utólagos rendezése U-982866 Kérdés

Köszönöm írását – de nemigazán értem – ezek szerint 72 évesen mehetek kedvezményes nyugdijba?(Most 61 éves vagyok.) Az öregségi nyugdijkorhatárhoz még 3 évem van, vagy ez sem biztos? Lehet, nem írtam világosan. 2014 elején kértem szolgálati idő megállapítását, ennek 2 éve, azóta is, és most is dolgozom. Szeretnék pontositani. Idézem "A nők kedvezményes öregségi teljes nyugdijra jogosultsághoz figyelembe vehető idő: 32 év 251 nap, ebből kereső tevékenységben szerzett idő: 29 év 201 nap. Az ellátás összegének megállapításakor figyelembe vehető szolg.idő: 1970.09–2009. 04-ig: 35 év 87 nap (ezt kaptam 2 éve) nem jól tudom, hogy 32 év kell a keresőtevékenyként? 1 gyermeket neveltem az 3 év 1975-től. Azt nem értem, ha 2 éve volt 35 év szolg.időm, akkor miért nem 3 kell a 40-hez? Miért 11 év? Az öregségi nyugdijhoz (1955-ös vagyok, 3 év szükséges), akkor ez a lehetőség a nyugdijba vonulásomhoz, ez a közelibb? Belezavarodtam,bocsánat,segitsen kérem! Mit ajánl, mit tehetnék? Tisztelettel köszönöm közreműködését!

Már filléres tartozásért is kiszerkesztenék az adózókat Romániában Cikk

A román adóhatóság ezentúl nyilvánosságra hozza a magán- és jogi személyek nevét, akik tartoznak az államnak – olvasható abban a határozatban, amely a múlt héten jelent meg a román közlönyben.

Nyugdijjárulék-tartozásom utólagos rendezése Kérdés

61 éves vagyok – a nők kedvezményes (40 éves) nyugdijjogosultságom érdekében szeretnék tájékoztatást kérni. 2 éve kértem adategyeztetést, mely szerint 29 év jogosultsági időm, és közel 36 év szolgálati időm van. A NAV nem igazolt több évet, mert tartozásom van, ebben nyugdijjárulék is kamatokkal, késedelmikkel. Jelenleg is dolgozom, egyéni vállalkozóként(kényszervállalkozóként) fizetési könnyitéssel éltem, és kaptam. Kérdésem a Tisztelt adószakértőhöz az irányú, hogy érhetem el nyugdijbavonulásom mielőbbi időpontját törvényesen, becsülettel. Van-e lehetőség az elmaradt nyugdijjárulékom utólagos rendezésére, hogy biztosítási jogviszonyom keletkezzen, éveim így növekedjenek. A kamatok, késedelmik utólagos elengedése miként lenne lehetséges?Talán igy 2-3 évet tudnék a 40 évhez biztositani, melyet kölcsön segítségével tudnék talán megoldani.Tisztelettel kérem tanácsát kérdésemre.

A többség késve rendezi számláit Cikk

Az úgynevezett Y generáció, azaz a 20-35 év közöttiek 64 százalékával fordult elő az elmúlt egy év alatt, hogy késve rendezte számláit, közülük a gyermekesek 71 százaléka nem mindig tudott időben fizetni – derül ki az Intrum Justitia európai fogyasztói fizetési jelentéséből.

Ingatlanvásárlás tartozásátvállalással Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ingatlant vásárol az alábbi feltételekkel: a vásárolt ingatlanon jelzálogjog van 10 millió forint összegű tartozás miatt, ezt a tartozást az ingatlant megvásárló kft. átvállalja, ezzel van a vételár egy része rendezve. A különbözeti összeg rendezése szintén egy tartozásátvállalás, mindkét összeg magánszemély felé fennálló kötelezettség. Kérdésem a könyvelési tételekre vonatkozik: 1. Hogyan könyvelem az ingatlan kivezetését és a tartozások kivezetését az eladó kft.-nél? 2. Hogyan könyvelem az ingatlant megvásárló kft.-nél az ingatlanvásárlást, hogy a tartozások átvállalása is könyvelve legyen? Köszönettel. Kulcsárné

Megértést kér a NAV – 9 nap szünet Cikk

2016. január 1-től az eddig megszokott adó- és együttes adóigazolások helyett új tartalmú adóigazolásokat állítanak ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal ügyfélszolgálatai – tudatja közleményében a NAV.

Tagi befizetésből rendezi a tartozást? Ilyen terhekre számítson Cikk

Milyen adókövetkezményekkel jár, ha a végelszámolás alatt lévő társaság tartozását tagi befizetésből rendezik? Olvasói kérdésre dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó válaszolt.

Óriási a tartozásuk – áfacsökkentésben reménykednek Cikk

Már 45 milliárd forinttal tartoznak a kórházak az orvostechnikai eszközöket beszállító vállalkozásoknak. A cégek az egészségbiztosítási kassza év végi maradványának szétosztásában bíznak.

Ráteheti-e a NAV a kezét a beltag házastársának a bankszámlájára? Cikk

Jelentős summával tartozik a NAV-nak a bt. Inkasszálhatja-e az adóhatóság a beltag házastársának a bankszámláját is? Olvasói kérdésre dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink