218 találat a(z) tartozás cimkére

Ők vezetik a NAV szégyenlistáját Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) szeptember végén 3597 magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott legalább 180 napja folyamatosan egyenként több mint 10 millió forinttal – derül ki az adóhatóság honlapján közzétett adatokból.

Átvállalt kötelezettség, Tao Kérdés

Egy magánszemély alapította bt. évek óta veszteséges, jelentős adótartozással. A tagok nem tudják kifizetni, mert bevételük sincs, máshol dolgoznak, illetve gyesen vannak. Az egyik tag szülője vállalta,hogy saját bankszámlájáról részletekben kifizeti a NAV tartozást. A könyvelése a bt.-nél rendkivüli bevétel, a Sztv. szerint, de figyelembe vehető-e a Taonál az átvállalt kötelezettség miatti adóalap-csökkentés? A három feltétel itt értelmezhető-e?

NAV végrehajtási eljárás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adózó 290-es adónemén (magánszemélytől levont szja) túlfizetés volt. Más adónemen hátralék, egyenlegben 4 ezer forint hátralék volt a folyószámlán. A NAV végrehajtási eljárást indított az szja-n lévő összeg plusz 4 ezer forint összegben. Telefonon történt tájékoztatásra arra hivatkoztak, hogy hivatalból nem vezethetnek át a szja adónemről. Kérdésem, hogy milyen törvényi hivatkozás alapján lehetséges ez? Köszönettel.

Tartozása van? Elindult a családi csődvédelmi honlap Cikk

A magánszemélyek adósságrendezéséről szóló törvény 2015. szeptember 1-jén lépett hatályba. Az Igazságügyi Minisztérium háttérintézménye, az Igazságügyi Hivatal, amely egyben a Családi Csődvédelmi Szolgálatok központi szerve, elindította a Szolgálat hivatalos kommunikációját szolgáló honlapot.

Őket sem hagyja futni az adóhivatal Cikk

Az adóhivatal a Mikulásokat sem kíméli, akik ezúttal az oroszok miatt szívják a fogukat. Ha bezár a bazár, mintegy 20 nagyszakállú kerülhet az utcára – írja a nlcafe.hu.

Magáncsőd: ezekre nem teheti rá a kezét a bank Cikk

Megjelent a magáncsőddel kapcsolatos két kormányrendelet, a jogszabályok szeptember 1-jén lépnek hatályba.

Kíváncsi, hogy kik tartoznak régóta és sok pénzzel a NAV-nak? Itt megnézheti Cikk

Közzétette legfrissebb adóslistáját a NAV.

Így rendezheti adósságát magáncsőddel Cikk

Szeptember 1-jén lép hatályba a magáncsőd intézményét bevezető törvény, amely a jelenleg alkalmazható bírósági végrehajtáshoz képest méltányolható feltételeket támaszt az adóssal szemben. A főhitelezőként eljáró bankok részéről viszont az eljárás magas operációs költségeket és munkaerőt igényel majd. A Deloitte összefoglalta a magáncsőddel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Magánszemélyként tartozik a NAV-nak? Vállalkozását is veszélyeztetheti! Cikk

Az adóhatóság rövid idő alatt megszüntette a vállalkozó kata alanyiságát. Az adózó perre ment, a Kúria döntött.

Munkáltatói mulasztás végrehajtói letiltás nem időben történő érévényesítéséről Kérdés

Tisztelet Szakértő! Mint munkáltató gyesről visszatérő munkavállalójától elmulasztottam a letiltás érvényesítését a januári, februári, márciusi hónapokra munkabére után. Amikor ezt felismertem május volt és az áprilisi munkabérénél már érvényesítésre került a 33 százalék letiltás hibásan (kevés), mivel a nevezettnek sorban áll öt letiltása 2009-es évtől kezdődően, így a letiltás 33 százalék és 17 százalé összesen 50 százalék (közüzemi tartozás). A munkavállalótól a gyes előtti időszakban is már a fizetés 50 százalék került letiltásra, persze ő nem jelezte februárban, hogy 'de hát kérem nekem vannak még letiltásaim és kérem azok érvényesítését'. Májusban, amikor készítettem az áprilisi bérszámfejtését, telefonon felhívtam és jeleztem neki, hogy nem jelezte felém neki még van letiltása és erre azt a választ adta, ő úgy tudja, a végrehajtó meghalt és amúgy is volt valami árverezés és abból kiegyenlítésre került a közüzemi tartozások. Válaszom: én erről nem kaptam semmi értesítést, így engem a törvény továbbra is kötelez a vh. általi letiltásra. Tegnapi nap folyamán a munkavállaló közölte velem a májusi munkabér felvétele után, hogy a jogosulatlan munkabér visszakövetésére 60 nap áll rendelkezésünkre és azt közölni kell vele írásban is mert jogvesztő. Kérdésem miért is számítana ez az eset jogosulatlan, jogalap nélküli kifizetésnek? Véleményem szerint munkáltatónak kötelessége a letiltást foganatosítani a törvényi szabályozás szerint. A történethez hozzá tartozik, hogy a vh-ok mind élők! Előre is köszönöm segítőkész választ

Mentesít-e a felszámolás a tartozás alól? Így döntött a Kúria Cikk

Felszámolási eljárásra hivatkozva próbált kibújni tartozásának megfizetése alól egy cég. A kényszerhitelező felülvizsgálati kérelmében a Kúria döntött.

Bevasalhatja-e a cég tartozását a NAV a tulajdonoson? Cikk

Egyszemélyes kft. tulajdonosa nem tudta teljesíteni adó- és járulékkötelezettségeit, új munkahelyén kapott béréből letilthatja-e a NAV a tartozás? Olvasói kérdése dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Hagyaték Kérdés

Tisztelt Szakértő! Édesapám elhalálozott, az örökségből nekem nem juttatott semmit, azonban a Lombard Lízingcsoport értesítője szerint 1 900 000 forint tartozása van nyilvántartva. Kérdésem, hogy abban az esetben, ha nem vagyok öröklésre jogosult, erről azonban hivatalos papírom nincs, akkor a tartozást tőlem, mint gyermekétől levonhatják-e? Megjegyzem, hogy vannak más örökösök. Várom válaszát.

Behajtható az adó a megajándékozotton? Így ítélt a Kúria Cikk

Csak lassan csordogált be a végrehajtási eljárással az adóhivatalhoz a pénz, ezért a hatóság úgy döntött, hogy az adós által megajándékozott fiútól szedi be a tartozást. Ő a Kúriáig vitte az ügyet.

Önkormányzat építési telek vásárlása után visszaigényelhető áfa Kérdés

Kérjük szíves állásfoglalásukat egy általunk könyvelt cég építési telek értékesítésével kapcsolatosan. Az áfaalany gazdasági társaság egy komplex projekt keretében beruházást tervez egy település ipari parkjában, ahol saját tulajdonú építési telekkel rendelkezik. Ehhez a beruházáshoz szorosan kapcsolódna a település önkormányzata (áfaalany) által gazdasági tevékenység folytatására tervezett beruházás, melyhez az önkormányzatnak építési telekre van szüksége. A gazdasági társaságnak több év alatt 100 000 000 forintos telekadó tartozása keletkezett az önkormányzat felé, melyet szeretne rendezni. Ennek érdekében felajánlja a tulajdonában lévő telek egy részét az önkormányzatnak, aki a saját beruházásához megvásárolná azt. A megvásárolt telket az önkormányzat kizárólagosan tartós és üzletszerű gazdasági tevékenység folytatására fogja használni, másik részét nagy valószínűséggel gazdasági társaságnak értékesíti. A társaság a telek értékesítéséről számlát állít ki, melynek összege 100 000 000 forint + áfa, azaz 127 000 000 forint, majd az áfát bevallja és megfizeti. Kérdésünk azt lenne, hogy az önkormányzat a számlán szereplő előzetesen felszámított 27 000 000 forint áfát milyen feltételek mellett és időben mikor kaphatja vissza? Válaszukat előre is köszönjük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Devizában kapott kölcsön kamata

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink