hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Egymilliárd forintnyi hamis ruha a teherautóban

  • adozona.hu

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai több tízezer hamis ruházati terméket találtak egy teherautóban az M5-ös autópályán – írja honlapján a NAV.

A pénzügyőrök egy Törökországból Hollandiába tartó román kamiont ellenőriztek az M5-ös autópályán Bács-Kiskun megyében.

A NAV munkatársai a rakomány átvizsgálásakor ragasztószalaggal lezárt bálákból különféle márkajelzéssel (Gucci, Armani, Chanel, Columbia, Dolce & Gabbana, Karl Lagerfeld, Lacoste stb.) ellátott lábbeliket, ruhákat és kiegészítőket pakoltak ki.

A sofőr a szállítmány származását nem tudta igazolni. Az előzetes szakértői vélemény szerint valamennyi ruházati termék hamisítvány, amiket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül szállítottak és hoztak forgalomba.

A pénzügyőrök a több mint egymilliárd forint értékű árut lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indítottak eljárást – olvasható a nav.gov.hu-n.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bérelt autó – kiküldetési rendelvény

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Fejlesztési tartalék feloldása és a vissza nem téritendő támogatás viszonya

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szlovák öregségi nyugdíj

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 március
H K Sze Cs P Sz V
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink