• Czuppon Dénesné
Hozzászólások 0

Ajándék adózása II.

Tisztelt Szakértő! Azonos című kérdésemre adott válasszal (https://adozona.hu/kerdesek/2022_3_17_Ajandek_adozasa_fse) kapcsolatban az a kérdésem, hogy a szochót a magánszemélynek kell megfizetni vagy a társaságot terheli? Az ajándékot kapó magánszemély a társaság tagja, az ajándékozási szerződés időpontjában a társaságnál nem volt munkaviszonyban A társaság a kiva alanya, ezért a társaságnak az egyéb jövedelem után még kivát is kell fizetnie. Vagyis a tag fizeti sz szja-t és a szochót, a társaság pedig a kivát, vagy a szocho helyett a kivát. Az üzletrész piaci értékét az szja-törvény 3. § 9. pont f) alpontja szerint kell meghatározni, vagy az üzletrészt megtestesítő apartman piaci értéke alapján? Az üzletrész ajándékozása áfaköteles? Előre is köszönöm a válaszát. S. Ilona


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

Előfizetési csomagajánlataink


 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
VIDEÓ
2022 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
hirdetÉs