64 találat a(z) végzettség cimkére

Webshop – végzettség Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kft.-nél nincs olyan személy a tevékenységben a résztvevők között (tag vagy alkalmazott), akinek kereskedelmi végzettsége lenne. Árusíthat-e a webshopban elektronikai cikkeket, vegyi árukat, kerti bútorokat, játékokat?

Szociális ágazatban dolgozó fizetési osztálya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy idősek bentlakásos szociális otthonában szeretnénk alkalmazni valakit foglalkoztatás-szervezőként, napi 2 órás munkaviszonyban. Végzettségét tekintve: zeneiskolai hegedű-, szolfézs és általános iskolai énektanári diplomája van. Az OKJ-ben szereplő emelt szintű szakképesítés + ráépülés tanfolyami végzettsége nincs. Ennek ellenére az intézményvezető alkalmasnak találja erre a munkakörre, kérdésem, hogy milyen fizetési osztályba sorolható az illető, mert a 257/2000. (XII. 26.) Korm. rendelet szerint "D"-től "H"-ig megtalálható ez a munkakör? Teljesen az intézményvezetőn múlik, hogy elfogadja-e a felsőfokú végzettségét? Az intézmény nem állami fenntartású, hanem egy vallási egyesület a fenntartó. Köszönettel.

Fagyiárus végzettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó idény jellegű fagylaltárusításra 8 általánossal valamint érettségi bizonyítvánnyal rendelkező, de kereskedelmi végzettséggel nem rendelkező munkavállalót szeretne alkalmazni. A munkaügyi központ tájékoztatása alapján a munkavállalóknak nem kell megadni a bruttó 161 000 Ft munkabért, mivel ez a tevékenység nem igényel szakképzettséget. Kérném szíves válaszukat, hogy ez így helyes-e?

Kft. tagjának jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alakuló egyszemélyes kft. tulajdonosának jogviszonyával kapcsolatban lenne kérdésem. A kft. kisboltot szeretne üzemeltetni. A tulajdonosnak nincs ugyan kereskedelmi végzettsége, de szeretne napi 8 órában, munkaviszonyban dolgozni a boltban, mert nincs más munkaviszonya. Ezen munkaviszonyon belül elláthatja az ügyvezetői tevékenységet is, vagy kell külön megbízási jogviszony az ügyvezetésre? Illetve, ha ő munkaviszonyban dolgozik, bár tag is, akkor nem minősül társas vállalkozónak, így nem kell az emelt járulékalapok alapján megfizetnie a szochót, egészségügyi járulékokat, ha jól értem. Illetve a szakképzettséggel kapcsolatban szeretném még kérdezni, hogy a tulajdonos egyik nyugdíjas családtagjának van kereskedelmi végzettsége, ő napi két órában tudna tevékenykedni a boltban, ez így elegendő-e, hogy a vegyesbolti tevékenységhez szükséges szakképzettség biztosítva legyen, vagy minden alkalmazottnak szükséges a végzettség vagy esetleg magasabb óraszámban kell foglalkoztatni? Esetleg valamilyen arányszámnak kell megfelelni a szakképzettséggel kapcsolatban? (Ezekre vonatkozóan, ha jogszabályhelyet is tudna írna, azért nagyon hálás lennék.) Előre is nagyon köszönöm a segítségét!

Számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő? Kőműves munka számlázásával kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy elég-e a számlára azt írni, hogy kőműves munka, vagy részletezni kell, hogy vakolás stb.., illetve az anyagot, ha én biztosítom, a számlán külön sorba kell-e feltüntetni? Ha végzettséghez kötött munkához veszek fel néhány napra alkalmival például burkolót vagy festőt (amihez nekem nincs végzettségem), akkor el kell-e kérni a dolgozótól a végzettségét igazoló papírjait? Válaszát előre is köszönöm!

Munkavállalók besorolása/átsorolása Kérdés

Az Adózónán 2017. 01. 04-ei dátummal jelent meg egy dr. Kéri Ádám ügyvéd úr által írt cikk „Kinek jár a havi 161 ezres garantált bérminimum” címmel. Ezt olvasva derült ki, hogy eddig helytelen volt az alkalmazottak besorolása egy nyomdaipari kft.-nél. A vállalkozásnál az alkalmazottak eddigi besorolásánál nem az adott munkakör ellátásához szükséges végzettséget vették figyelembe, hanem a munkavállaló tényleges végzettségét. Például így fordult elő az, hogy a nyomdászként alkalmazott munkavállalót a hentes- és mészáros szakmai végzettségével középfokú szakképzettségűnek minősítették. (A nyomdász-feladat ellátására semmiféle iskolai végzettséggel nem rendelkezik, a korábbi munkahelyein szerzett gyakorlat alapján vált erre alkalmassá.) Ebben az esetben megtehetjük-e – szankció nélkül – az átsorolást? Válaszukat előre is köszönjük.

Egyéni vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozás indításhoz az alábbiakban felsorolt teáor (szakma kódok) számok csak végzettség birtokában, vagy anélkül is végezhető? - 412001, 433403,433401, 433201, 433305, 43311, 431101, 432203. Köszönettel: Égei Emese

Kinek jár a havi 161 ezres garantált bérminimum? Így kell megállapítani Cikk

Jelentősen emelkedett a minimálbér, illetve a garantált bérminimum összege, amely számos munkáltatót és – a statisztikai adatok szerint több mint egymillió – munkavállalót érint. Tapasztalataink szerint a munkáltatóknak továbbra is nagy fejtörést okoz, hogy mely esetekben kell legalább a garantált bérminimumot megfizetni a dolgozóknak.

Szakirányú végzettség Kérdés

Magánszemély, egyéni vállalkozásban papír-írószer boltot szeretne nyitni. A vállalkozás inditásához pályázna, illetve támogatást szeretne igénybe venni. A kérdésem, hogy ehhez a tevékenységhez milyen végzettség szükséges, kell-e a boltvezetői? Segítségüket előre is köszönöm. Tisztelettel: B. Tóth Józsefné

A szakképzetlenek kevésbé bizakodóak Cikk

Az alacsony végzettségűek, a mezőgazdaságban dolgozók, valamint a pályakezdők és a nyugdíjazásuk előtt állók körében csökkent a munkavállalói bizalom az elmúlt negyedévben – derül ki a BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián legfrissebb közös munkaerő-piaci felméréséből. Az adatok alapján továbbra is a magasabb végzettségűek a legbizakodóbbak.

Foglalkoztatás – végzettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy ékszerüzlet foglalkoztathat-e olyan munkavállalót, akinek élelmiszer- és vegyiáru-kereskedő végzettsége van?

Egyéni vállalkozó tevékenysége végzettség hiányában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném abban, hogy egy egyéni vállalkozó olyan tevékenységet szeretne végezni (homokfúvás), amihez nincs fémmegmunkáló végzettsége. Érdeklődnék, hogy az Art.-ben van-e előírás arra vonatkozóan, hogy milyen büntetési tételt vonhat maga után, ha mégis végzi ezen tevékenységét, és az adóhivatal esetlegesen ellenőrzést végez a vállalkozónál? Válaszát előre is köszönöm.

Új munkavállaló bejelentésénél a végzettség bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértők! 2016-ban az új munkavállaló bejelentésekor a 16T1041 adatlapon a szakképzettséget is be kell jelenteni. Kérdésem arra vonatkozik, hogy egy nemzetközi fuvarozásban kamionsofőrként alkalmazandó munkavállalónál milyen végzettséget kell bejelenteni?

Végzettség Kérdés

Egy pizzériát üzemeltető kft. pultos lányt szeretne felvenni, milyen végzettséggel kell rendelkeznie?

Foglalkoztatott végzettsége Kérdés

Azt szeretném megtudni, ha munkaviszonyt szeretnénk létesíteni egy olyan személlyel, akinel nincs végzettsége az adott munkakörhöz, viszont nagyon ért az adott munkához, akkor hogyan tudjuk alkalmazni? Azt mondják, hogy január 1-jétől kötelezően kell egy NAV-nyomtatványt kitölteni, ahol a végzettségről is nyilatkozni kell. A mi emberünknek nincs ahhoz a munkához végzettsége, amire felvennénk. Mit kell ilyenkor tennünk? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfamentes szolgáltatásnyújtás EU-ba

Bunna Erika

adótanácsadó

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink