64 találat a(z) végzettség cimkére

Könyvelés Kérdés

Tisztelt szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy önálló vállalkozásban egy mérlegképes könyvelő vállalhat-e könyvelési szolgáltatást adótanácsadói, illetve adószakértői vagy ezzel egyenértékű végzettség nélkül. Úgy tudom – bár erre jogszabályt nem találtam –, hogy adókkal az foglalkozhat, aki ilyen végzettséggel rendelkezik. A könyvelési szolgáltatás együtt jár az adókkal történő foglalkozással, áfa, szja, járulékok. Válaszát Előre is köszönöm.

Minimálbér vagy garantált bérminimum? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mi lehet egy kft. főiskolát végzett ügyvezető a legalacsonyabb bére a minimálbér (149 000 forint) vagy a garantált bérminimum(195 000 forint)? Köszönettel: J.L.

FEOR Kérdés

Tisztelt Szakértő! Foglalkoztatható-e 2118 FEOR kóddal az a munkavállaló, aki oklevelét államilag nem akkreditált képzésen szerezte, azonban egyéb felsőfokú végzettséggel nem rendelkezik? Válaszát előre is köszönöm!

Katás tevékenységi körének bővítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó 2019-ben bővítené tevékenységi körét. Festményeket vásárolna piacon, interneten, nem nyitna üzlethelyiséget. Ő is interneten árulná vagy galériának adná ezeket a festményeket. 200-300 ezer forint között mozognának az árai. Milyen tevékenységi körbe illeszthető ez be, ami nem kíván végzettséget és a tevékenységi kör felvétele után van-e bejelenteni való valamilyen hatósághoz? Köszönettel

Ellenjegyzési jogkör gyakorlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem szíves állásfoglalását az alábbi ügyben. Költségvetési intézmény vagyunk, és egy foglalkoztatottnak ellenjegyzési jogkört szeretnénk adni. A foglalkoztatott rendelkezik felsőfokú végzettséggel, de nem pénzügyi, illetve gazdasági szakirányúval. Most iratkozott be egy OKJ-s pénzügyi, számviteli tanfolyamra. Kérdésünk az lenne, hogy a tanfolyam elvégzéséig megbízható-e ellenjegyzési jogkörrel, vagy meg kell várni, amíg végez (pénzügyi tapasztalattal rendelkezik, mert több éve azon a területen végzi a feladatot). Válaszát előre is köszönöm!

A magyarok 44 százaléka nem a legmagasabb iskolai végzettségének megfelelő helyen dolgozik Cikk

A magyar munkavállalók 44 százaléka nem azon a területen dolgozik, amelyben a legmagasabb végzettségét szerezte, ráadásul további 44 százalék, főként a magasabb kereseti lehetőségek miatt aktívan gondolkodik a pályaváltáson – derül ki a Proffession.hu 1000 ember bevonásával készített online reprezentatív felméréséből, amelyet pénteken juttattak el az MTI-nek.

Őstermelőből egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretnék átfogó segítséget kérni: Jelenleg mezőgazdasági őstermelő, 5-ös adószámmal, áfa alanyimentes kompenzációs felár alkalmazása melletti státuszban a magánszemély egyéni vállalkozó szeretne lenni egy az őstermeléstől tevékenységtől különböző tevékenység felvételével. Egyéni vállalkozóként áfaalany szeretne lenni, közösségi adószámmal. Kertépítéssel, -gondozással és kerítésépítéssel szeretne foglalkozni. A kerítéselemeket és a kerthez szükséges alapanyagokat is külföldről hozná be. Alapvetően szolgáltatással foglalkozna, de egyes termékeket telephelyén is értékesítené. Webes ügysegéden elindítjuk az egyéni vállalkozást. Ebben az esetben megmarad a jelenlegi 5-ös adószáma? Választhatja az egyéni vállalkozó már most, hogy áfaalany szeretne lenni az egyéni vállalkozásában? Ha igen, gondolom, az őstermelésében is áfaalany lesz kompenzációs felár alkalmazása mellett? A kertépítés és -gondozás, illetve kerítésépítés és -forgalmazás igényel szakirányú végzettséget? Mivel telephelyen is értékesít, kell neki pénztárgépet használnia? A kerítésépítés engedélyköteles építőipari tevékenységnek számít? Áfa szempontjából a fordított áfába tartozik, amennyiben nem a kerítéselemeket, hanem beépítéssel együtt mint szolgáltatást számlázza a vállalkozó? Kerítésépítést is az építőiparban használatos e-napló vezetésével kell végezni? Segítségüket előre is köszönöm.

Végzettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó esetében mely jogszabály(ok) ír(nak) elő kötelezettséget a tevékenységéhez szükséges végzettség meglétéről? (Elsősorban építőipari tevékenységekre vonatkozóan.) Ha olyan tevékenységet szeretne végezni, amelyhez nincs végzettsége, akkor azt milyen módon tudja megoldani? Egyszerűbb-e a helyzet, ha nem egyéni vállalkozó lesz, hanem egy bt.-t alapít, vagy átalakul egyéni céggé? Ott a tapasztalatok alapján egyszerűbben végezhetőek a tevékenységek, mint egyéni vállalkozóként? Ezt jogszabály is igazolja? Vagyis bt.-ként más előírások vannak a végzettség meglétére? Mit lehet javasolni annak érdekében, hogy el tudjon olyan munkát is vállalni, amelyhez nincs végzettsége? És azt az építőipari tevékenységet végzők nyilvántartásában is tudja szerepeltetni, illetve tevékenységként felvehesse? Mielőbbi megtisztelő, segítő válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!

Minimálbér Kérdés

Kérném segítségét a járó munkabér megítélésében. Tehát ha a munkakör garantált bérminimumot ír elő (például bolti eladó), és nekem nincs ilyen képesítésem, akkor mit kell fizetni, ha ehhez a munkakörhöz nyolc általánossal rendelkezem, és mit kell fizetni, ha ehhez a munkakörhöz például állatorvosi végzettségem van. Az eddigiek szerint úgy tudtam, hogy ha nincs is végzettségem a munkakörhöz, de az szakképzettséget igényel, akkor is a garantált bérminimumot kell alkalmazni, de több cikk szerint nem így van. Kérném magyarázatukat. Köszönöm

Pénzügyi vezetői felelősség, képesítési követelmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesületünk pénzügyi vezetői munkakörbe szeretne felvenni egy 20 éves gyakorlattal és középfokú kereskedelmi végzettséggel rendelkező személyt. (A személyes meghallgatáson úgy ítéltük meg, hogy el tudja végezni a feladatot.) Ez lehetséges, vagy van valamilyen speciális előírás a végzettséggel kapcsolatosan? Milyen jellegű felelősség tartozik az ilyen munkakörhöz, amire figyelnünk kellene a szerződése megkötésekor? Válaszát előre is köszönjük.

Minőségi csere Kérdés

T. Szakértő! Foglalkoztatóm minőségi cserére hivatkozva mondott fel nekem. Olyan munkatársat szeretne, aki nálam több tapasztalattal rendelkezik és van diplomája is. A felmondás ezeken túl nem megy bele részletekbe, Az álláshoz eredetileg kellett volna diploma, az előző vezető ettől eltekintett, bár szóban kérte, szerezzem meg. Március óta dolgoztam itt, az előző felettesemnek nem volt gondja ezekkel a képességekkel, tapasztalattal. Az új vezető szeptember közepén jött és csak most mondtak fel. Ezt megtehetik? Köszönöm.

Közérdekű nyugdíjas szövetkezet Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk szerződéses személyszállítással foglalkozik, munkavállalóink 90 százaléka autóbuszvezető. Mivel e szakmában nagy a munkaerőhiány, dolgozóink jelentős hányada nyugdíjas. A kedvező adózási feltételek miatt szeretnénk alakítani egy közérdekű nyugdíjas szövetkezetet a meglévő nyugdíjas dolgozóinkból és a nyugdíjas szövetkezet számlázná be az autóbuszvezetők bérét és járulékait a ténylegesen buszokkal rendelkező és személyszállítást végző cégekbe. Kérdésünk, hogy a nyugdíjas szövetkezet által számlázott szolgáltatási díj munkaerő-kölcsönzési díjnak minősül-e és a nyugdíjas szövetkezetre ebben az esetben vonatkoznak-e a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cégeket érintő előírások mint nyilvántartásba vételi kötelezettség, 10 millió forintos letéti díj, végzettségre vonatkozó előírás? Tisztelettel: Ecker Dániel

EGYKE Kérdés

Egy cég egyesületek ügyviteli munkáját segíti és szeretne ügyfele nevében az ügyfélkapun keresztül ügyeket intézni. Ha a cégben nincs senkinek formális könyvviteli végzettsége, beadható-e EGYKE nyomtatvány a cég egyik munkatársát feltüntetve mint képviselő? Ha igen, milyen jogcímet kell megjelölni a képviseletre?

Kereskedelmi tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy egy cég esetében mi minősül olyan kereskedelmi tevékenységnek, amihez már kereskedelmi végzettségű embert szükséges alkalmazni, van-e ennek valamilyen számszerűsíthető határa? Gépészeti cégként előfordul, hogy bizonyos tételeket rajtunk keresztül vásárolnak meg, vagy anyagkészletünkből értékesítünk egy másik cég számára. Szükség van-e ehhez kereskedelmi végzettségű dolgozóra? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Lné Gyöngyi

Egyesület könyvelése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Azt szeretném megkérdezni, hogy kettős könyvvitelt vezető egyesületet milyen végzettséggel lehet könyvelni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfamentes szolgáltatásnyújtás EU-ba

Bunna Erika

adótanácsadó

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink