225 találat a(z) rehabilitációs hozzájárulás cimkére

Rehabilitációs hozzájárulás negyedéves összegének számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A statisztikai létszám és az egyéb tényezők kerekítésének bizonytalansága miatt kérdezem a július 20-áig fizetendő rehabilitációs hozzájárulásunk összegéről. Áprilisban 26,00, májusban 25,452, júniusban 26,00 fő volt a létszámunk. Az átlag 25,83 (25,8), ennek 5 százaléka 1,29. Itt 1,29-cel vagy itt is 1,3-mal kell számolni? Tehát 432 473 forint lesz a kerekítés nélküli hozzájárulás, vagy 435 825 forint? Vagy esetleg más összeg? Köszönöm.

Társasági adó, rehabilitációs hozzájárulás, innovációs járulék: erre figyeljen a bevalláskor! Cikk

Összegezte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a társasági adóalapra és adókedvezményre, az innovációs járulékra és a rehabilitációs hozzájárulási adóra vonatkozó szabályokat 2018-ban nem megfelelően alkalmazó adózók ellenőrzésekor tapasztalt jellemző hibákat. Az adóhatóság honlapján közzétett összeállítás adónemenként és a kockázatelemzéssel feltárt anomáliák szerinti bontásban mutatja be a problémákat.

Rehabilitációs hozzájárulás, rokkant dolgozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnénk foglalkoztatni C2 minősítésű, 47 százalékos egészségi állapotú dolgozót 4 órás munkaviszonyban. Tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban egyéb körülménye foglalkozási rehabilitációja nem javasolt. Foglalkozási rehabilitálthatóság minősítése: nem javasolt. Foglalkoztatható-e például vendéglátó kisegítő pohár leszedő munkakörben. (Kizárt az orvos szerint fokozott érzelmi, pszichés terhelés, fokozott figyelmet igénylő munkavégzés, gyakori hajolás, gyaloglás, tárgyak emelése, nehéz fizikai megterhelés, időkényszer keretei között munkavégzés, tartós azonos testhelyzet, tartós álló testhelyzet, több műszakos munkarend) egy műszakban dolgozna négy órát, tartósan nem hajol, nem emel, nem áll. Igénybe vehető-e utána a rehabilitációs kedvezmény, valamint a cég rehabilitációs hozzájárulás számításánál csökkentő tényezőként figyelembe veheti-e? Alkalmazható-e egyáltalán? Köszönöm válaszát előre is.

Rehabilitációs hozzájárulás: mi a helyzet a szövetkezeti tagokkal? Cikk

Nem kell figyelembe venni a rehabilitációs hozzájárulással összefüggő létszámszámításkor az iskolaszövetkezet, a közérdekű nyugdíjas szövetkezet, valamint a szociális szövetkezet tagjait – hívja fel a figyelmet tájékoztatójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Rehabilitációs hozzájárulás megváltozott munkaképesség esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ön az egyik felvetett kérdésre az alábbi választ adta: A megváltozott munkaképességű munkavállaló az állapotára vonatkozó szakvélemény időbeli hatálya alatt vehető figyelembe a rehabilitációs hozzájárulás vonatkozásban. Ezt nem befolyásolja a nyugdíjazás. Ugyanakkor a 2011. évi CXCI. törvény 38. § (1) bekezdése értelmében akik a komplex felülvizsgálat alól a törvény 38/C §-a alapján mentesültek (mert például 5 évnyire voltak a nyugdíj korhatártól) a rokkantsági ellátás folyósításának a tartama alatt vehetők e szempontból figyelembe. Kérdésem: Hogyan kell figyelembe venni azt a szakvéleményt, melyben az van leírva, hogy felülvizsgálat csak állapotváltozás esetén szükséges (nyugdíjban lévő, illetve nem nyugdíjas dolgozó esetében). Válaszát előre is köszönöm.

Rehabilitációs hozzájárulás – megváltozott munkaképességű munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk rehabilitációs hozzájárulásra kötelezett. Leendő munkavállalónk össz-szervezeti egészségkárosodása 80%, rokkantsági ellátásban részesül, II. rokkantsági csoportba tartozik. Igénybe lehet utána venni a megváltozott munkaképességűek kedvezményét, amennyiben foglalkoztatása a 4 órát meghaladja? Válaszát előre is köszönöm!

1901-es bevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A Törzsadatok lekérdezésnél több alám tartozó intézménynél tapasztaltam, hogy megváltozott a bevallói típuskód. Olyan intézménynél, amelynek rehabilitációs hozzájárulása és cégautóadója van (vagyis ezeket negyedévente kell beküldeni), viszont havi a bevallói típuskódja, akkor most február 20-áig mit kell beküldeni? Illetve van olyan intézményem is, ahol csak cégautóadó van. Továbbá van olyan is, amelynek a bevallói típuskódja negyedéves, de se rehabja, se céagutóadója nincs, ott elég egy NY nyomtatványt küldeni? Válaszát előre is Köszönöm! Üdv: KM

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két esetről szeretném véleményét kikérni: a. Átlagos állományi létszám: 2018. 1. né 22,3 fő, 2. né 21,6 fő, 3. né 26 fő, 4. né 27 fő. 3. negyedévről 404 ezer forint előleg bevallása megtörtént. Éves összeg számítása: átlagos létszám éves szinten 24,3 fő, tehát nincs fizetési kötelezettség. A 1801 bevalláson éves elszámolással nullát kell bevallani? Hogyan igényelhető vissza az előleg? b. Átlagos állományi létszám: 2018. 1. né 21,3 fő, 2. né 24,3 fő, 3. né 30,7 fő, 4. né 33,3 fő. Éves átlag: 27,4 fő. Alkalmazva 1 fő megváltozott munkaképességű személy 06.18-12.31-ig napi 8 órában, illetve másik személy 05.02-06.29-ig napi 8 órában. 3. negyedévre bevallva 165 ezer forint. Éves összeg megállapítása: 27,4 fő * 5% = 1,4 fő, megváltozott munkaképességű személy: 0,7 fő (1 fő 06.18-12.31-ig, illetve másik fő 05.02-06.29-ig alkalmazva), 1,4-0,7 = 0,7 fő. Éves összeg 1 242 000 Ft/év /4 né * 2 né = 621 ezer Ft, 0,7 * 621 ezer Ft = 435 ezer Ft. Levonva a 3. né-i előleg 435 e Ft - 165 e Ft = 270 e Ft a 1801 bevalláson bevallandó összeg. Helyes-e a számítás? Köszönettel: Kiss Anita

Iskolaszövetkezet – rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az iskolaszövetkezetnek – ahol a tagok nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató tanulók, hallgatók – kell-e rehabilitációs hozzájárulási adót fizetnie? Amennyiben lehetséges, kérem, törvényi hivatkozással támassza alá válaszát! Segítő válaszát előre is köszönöm!

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs hozzájárulás számítása során 2019.01.01-től a munkaviszonyban (minimum 4 órás) álló nyugdíjas az átlagos statisztikai létszámba beszámít-e? Figyelembe vehetek-e olyan megváltozott munkaképességű dolgozót, aki az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte és öregségi nyugdíjat folyósítanak számára? Köszönöm mielőbbi válaszát!

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A létszám megállapításánál jól értelmezem a "munkaügyi statisztikai adatszolgáltatáshoz" című útmutatóból, hogy a szülési szabadságon lévők, a szülési szabadság első napjától, a különböző gyermekgondozási ellátásban részesülők a fizetés nélküli ilyen jogcímű szabadságuk első napjától nem tartoznak bele a felsorolásba? Továbbá az a megbízási jogviszonyos, aki megbízási szerződéssel havi átlagban nem teljesít 60 munkaórát, de be van jelentve a NAV felé és 08-ast küldünk be, ha van minimális bevétele (sosem éri el a minimálbér 30 százalékát) azzal mi a helyzet? Köszönöm válaszát.

Rehabilitációs hozzájárulás 2019. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy 2019. januártól a rehabilitációs hozzájárulásnál figyelembe lehet-e venni 1 főként azt az öregségi nyugdíjban részesülő, megváltozott munkaképességű munkavállalót, akinek a szakvélemény alapján állapota végleges. Mivel az öregségi nyugdíjban részesülők,2019-től nem biztosítottak. Válaszát előre is köszönöm.

Öregségi nyugdíj igénylése visszamenőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Csökkentett munkaképességű munkavállalót foglalkoztatunk 2017.08.01. óta. Rokkantsági ellátásban részesül. A mai napon kaptam tőle egy dokumentumot, amit a Csongrád Megyei Kormányhivatal Szegedi Járási Hivatala állított ki, miszerint kérheti az öregségi nyugdíj megállapítását 2018. 07. 26. naptól. Cégünk a munkavállalót a 2018. évben csökkentett munkaképességű munkavállalóként foglalkoztatta rehabkártyával, az ezzel járó szochokedvezménnyel, illetve a rehabilitációs hozzájárulás fizetésének mértékénél is számoltunk vele. Kérdésem a következő: ha ő visszamenőlegesen igényli az öregségi nyugdíjat, akkor cégünknek önrevíziózni kell a tavalyi év érintett hónapjait? Válaszát köszönöm! Hecsei Éva

Nőtt a rehabilitációs hozzájárulás Cikk

A munkaadók által évente fizetendő rehabilitációs hozzájárulás idén az előző évhez képest 8 százalékkal, 1 341 000 forintra emelkedett – közölte a Trenkwalder Személyzeti Szolgáltató Kft. csütörtökön az MTI-vel.

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs hozzájárulással kapcsolatosan fordulok Önökhöz kérdésekkel. Először is a kerekítés szabályai kapcsán kötelezően alkalmazandó csökkent képességű munkavállalók létszámának meghatározásában kerekíteni kell a matematika szabályai szerint, avagy egy tizedes jeggyel kell ott is számolni a fizetendő adót? Azaz, ha 1,6 jön ki, akkor az 2*9*aktuális minimálbér, avagy 1,6*9*aktuális minimálbér? A 94. számú NAV-füzet a rehabilitációs hozzájárulásról leírja, hogy az átlagos statisztikai létszámot egy tizedesjegyig kell kerekíteni, de arról nem rendelkezik, hogy a hozzájárulás alapját képező létszámot is ugyanígy kell-e kezelni? Másik kérdés a kölcsönzött munkaerővel kapcsolatos: az említett NAV füzet (és a rehabilitációs hozzájárulásról szóló törvény) szerint nyilatkozat hiányában a kölcsönvevőnél kell utánuk megfizetni az közterhet, de mi van akkor, ha ez a munkaerő iskolaszövetkezeten keresztül dolgozik a cégnél, azaz nappali tagozatos diákokról van szó? Az iskolaszövetkezet szerint utánuk nem kell rehabilitációs hozzájárulást fizetni. Lehetséges, hogy más törvény/rendelkezés alapján ők valóban nem esnek a rehabilitációs hozzájárulás alapját képező átlagos statisztikai létszámba, azaz nem kell őket figyelembe venni? Segítségüket előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfamentes szolgáltatásnyújtás EU-ba

Bunna Erika

adótanácsadó

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink